Proč člověk přibývá na váze? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.2.2001 19:23 - Hanka

Je pravda, že psychika má na přejídání velký vliv. Při zkouškovém období, kdy ležím v knihách a mám nervy na pochodu, tak mám neustále chuť na nějakou tu sušenku. Přispívá k tomu i to, že dost piji kafe, abych byla čilá a ke kafi si nějakou tu sladkost neodpustím. Také pohybu je málo. Přes rok chodím cvičit, ale o zkouškovém období, jen sedím nebo ležím v knihách.
Vždy přiberu dvě, tři kila, která pak během roku dávám dolu, abych je zase o zkouškovém nabrala.
Moje kamarádka to má naopak. Ta se pod vlivem stresu přemění v kostlivce a pak se během roku snaží stát opět ženskou. A to přitom o zkouškovém jí též sladkosti. Ale ten stres u ní působí asi nějakou jinou reakci, více jí zrychluje metabolismus nebo já nevim. Rozhodně jí však též není, co závidět.

reagovat 1.3.2001 13:59 - Lucie

Ja si myslím, že lidé mají málo pohybu, jsou pohodlní! Radši sedí u televize, než by šli třeba na 10 minut ven na procházku!

reagovat 9.6.2006 08:38 - veronika

čau

reagovat 9.6.2006 11:36 - Victoria

Měřím 153 cm a mám nějaké to kilo navíc. Když jsem včera ráno vlezla na váhu, která mi ukázala skoro 56,5 kg, rozhodla jsem se pro radikální řešení. Nechci dopadnout jako např. moje teta, která má 20 nebo 30 kg navíc, v naší rodině máme sklony k tloustnutí v genech a kdo se aspoň trochu nehlídá, postupem času se propracuje k obezitě. Řekla jsem si, že budu pít třikrát denně zelený čaj (prý podporuje metabolismus), po půl čtvrté odpoledne už jíst jenom ovoce nebo zeleninu a snažit se pravidelně hýbat. Chtěla bych shodit tak na 48 kg, kdyby to bylo ještě o něco víc, nezlobila bych se, ale i váhu 50 kg bych v současné době považovala za úspěch. Výše popsaný režim jsem zatím dodržela jeden den, tak mi držte palce, ať mi to vydrží. Jinak co se týče příčin mého tloustnutí, začalo to, když mi bylo 21. Do devatenácti jsem se hodně věnovala aerobiku, díky čemuž jsem si léta udržovala téměř dokonalou postavu. Pak mě ale cvičení přestalo bavit a tím, že jsem jedla pořád stejně nebo možná dokonce i víc, šla kila postupně nahoru a svaly měkly. Během druháku na VOŠ jsem nabrala 10 kg (ze 46 na 56 kg), pak se mi nějak podařilo shodit asi na padesát, když jsem dělala závěrečné zkoušky, zase jsem zhubla, tehdy jsem vážila kolem 48 kg, asi to bylo hlavně díky tomu, že jsem tehdy jedla hodně zdravě. Pak šla kila opět nahoru. Zhruba před rokem jsem delší dobu vážila 50 - 52 kg, ale pak váha začala stoupat. Na podzim a v zimě se mi podařilo asi 2 kg shodit, ale teď už je mám zase zpátky a docela mi to začíná vadit, tak jsem se rozhodla omezit jídlo a přidat pohyb, snad to zabere, ale nebude to jednoduché, to je mi jasné.

reagovat 12.8.2006 11:03 - Iol

no damy a panove ber te to taky tak nekdo ma 100 kg jen ve svalech nekdo zas v tuku a nekdo ma 2 metry je vysokej a ma tezke kosti a proto je take tezkej

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2009 13:07 - fany

Já tloustnu protože mi nikdo neřekne co mám vařit a tak vařím na co mám chut já.Pak se na to těším a cpu se.Mě vyhovuje,když si někdy o nějaké jídlo řeknou,pak na to nemám takovou chut.

reagovat 3.2.2009 13:28 -

Protože jsme tak od pravěku nastavení. Jak se dostaneme k jídlu - cpát se a cpát se až k prasknutí. Ale příroda zapomněla na supermarkety.

reagovat 4.2.2009 11:13 -

23. 12. 2008 20:08:28, myslím že máš nadváha cca začíná když člověk váží víc než výška -100

reagovat 21.4.2009 23:39 - Jeny

Nežrát a cvičit..

reagovat 12.7.2018 10:35 - Lucka

Měřím 160 a vážím 80,5kg doktor mi říkal že mám dost kg navíc a ptal se mě co obvykle dělám já jsem mu odpověděla že ležím a koukám na tv a jim sladkosti.Pak se mě ptal co jim na snídani a já že nic a co jim na oběd já jsem řekla že hambáč s hranolkami a na večeři jsem mu řekla smažené jídla a potom 3 nanuky 1 velkou čokoládu a on mi řekl že mám zhubnout já jsem se urazila a odešla jsem . Za půl roku jsem přibrala 20,5 kg a mamka mě poslala k doktorovi a on mi řekl že mi není pomoci jenom dieta a já jsem souhlasila ale neposlechla jedla jsem vurt čokoládu tak jsem vážila 110,5 kg a jak jsem pribrala ještě 10 kg tak jsem už řekla že budu držet dietu . Za týden jsem zchudlá 3 kg.jsem pisna.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *