Přítel alkoholik?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2005 17:27 - Symbelmyne

Zdravím vás všechny,
moc bych potřebovala poradit. Jsem s přítelem asi 3 roky.Je to barman, takže si třeba v práci dá 2-3 panáky za směnu a když má volno, chodívá na oběd, ke kterému si dá tak 3 piva a večer tak 5-6. (12stupnů)Možná se ptám asi zbytečně jestli je alkoholik, ví ,že mi to vadí,ale zatím mi nedokázal,že vydrží alespoň měsíc bez slzy alkoholu. Nejhorší je, že na něm nejde moc poznat,že něco pije, nemotá se, není agresívní, zatím bez zdravotních následků. Je mu 27 a já zvažuji,jestli mu mám dát nůž na krk a chtít aby mi dokázal,že bez alkoholu vydrží,anebo to tolerovat.Ale kam to povede třeba za 20 let? Nechci nad ním lámat hůl ,je to moc hodný kluk,který mě má rád.
Máte někdo zkušenost s tím,nevím,jestli to popisuji dobře, že někdo může pít celý život bez výrazného zhoršní psychick. i fyz. stavu.Doma přítel nepije. Díky za odpověd...

reagovat 4.9.2005 14:57 - Serena

No ono staci bez alkoholu tyden ne mesic. Ten nuz na krk mu dej a uvidis. Pokud je alkoholik, tyden nevydrzi.

reagovat 4.9.2005 15:59 - Alkoholik

Když nevíš o co jde, tak neraď!

Existuje alkoholizmus dvojího typu. Říká se mu gama a delta. Doufám, že neprohodím názvy v tom co napíšu. Alkoholik typu gama je vždy mírně podnapilý bez větších známek opilosti (má tzv. hladinku) a pokud alkohol vysadí, má těžké abstinenční příznaky. Alkoholikovi typu delta nevadí abstinence a dokáže sám abstinovat třeba i půl roku. Nemá žádné abstineční příznaky, nebo jen mírné. Ve chvíli kdy se však napije, ožere se, jak by řekl Izer, "na krupici". Pak má třeba i několikadenní tahy. Také se tomu říká kvartální piják.

Takže, když vydrží týden, měsíc i déle bez alkoholu, neznamená to, že není alkoholik.

Myslím si, že v jeho věku si je málokdo ochoten připustit svůj alkoholizmus. Pokud je to barman který nepřemýšlí o zmněně profese, utíkej od něj dokud je čas. Alkoholizmus je u těchto lidí prostě nemoc z povolání a odolat napití je nesmírně těžké.

reagovat 5.9.2005 14:57 - mila

Podle mě to ani nemusí být alkoholik, ale prostě mu to chutná a nehodlá se toho vzdát. Nevím, jestli zrovna nůž na krk, protože kdyby tebe něco bavilo a on řekl, buď to a nebo já, tak nevím...To je samozřejmě asi jiný případ než normální koníček, ale myslim, že pro chlapa by bylo asi nepřípustný přistoupit na takové ultimátum. Já bych mu asi řekla, co si o tom myslím, ale ne ve zlém, jako kdyby byl můj majetek, spíš jako, že se mi tohle na chlapech nelíbí a že mě to mrzí. No a pak bych chvíli počkala a kdyby se vůbec nic nezměnilo, tak bych si prostě hleděla svého, dokázala mu, že takového člověka k životu nepotřebuji a věnovala se svým koníčkům. Neměla bych na něj čas kdykoli má zrovna čas on na mě (jak my ženský někdy děláme:-) a kdyby u něj nenastal pocit, že tě má zase trochu dobývat, že tě nemá jistou, asi bych se na něj vykašlala. Protože na to,jestli chce tolik chlastat, si musí přijít sám, jinak to nemá cenu a stejně by znova začal, třeba z trucu. Třeba ho to přejde, já s tím mám taky zkušenost a taky bychom už spolu asi nebyli, ale my jsme byli v té době mladší a ono se to nějak samo vyřešilo, už přestal chlastat tolik, jen tak jednou týdně někam zajít s kámošema a stejně už málokdy chodí vyloženě pod obraz.

reagovat 5.9.2005 16:48 - Jana

Ja chlast z duše nesnášim. Muj tata chlastal a chlasta vlastne furt ale ted uz jsem odstehovana takže už se me to tolik netýká. Alkoholik je bezpochyby protože nejradši pije sam doma. Né tajne ale proste sám. Otevře si vecer k filmu vino a behem hodky je pryč, pak dá jeste panáka, začne hledat duvod k hadce, a když vsechny nastve tak jde spát. Ted pije prevazne vino, ale dřve pil spíše whisku a jiny sračky. Znechutil mi to natolik, že když si muj přítel na Sylvestra trochu přihnul, 3 dni jsem s nim nemluvila a v ten moment mi byl uplne odpornej.Chudak. Ja osobne jsem dříve mela rada víno ale v posledni dobe si dám sklenku a už víc nemužu, nechutná mi to a zveda se mi zaludek. Taky nemam rada ten pocit "dobre nalady" kvuli kteremu jsem drive práve rada víno konzumovala.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2017 01:56 - dareba

piju skoro 30 let prakticky vše, posledních 10 let červené víno suché a vodku taky . Vína 2-3 litry denně,k snídani půl litru a pak vždycky si cucnout.. poslední měsíc jsem měl dny , kdy jsem se ani nenapil vody a zjistil jsem, že mám normálně absťáky. Protože když jsem si nahnul(piju z lahve) tak to zmizlo - křeče třas pocení nekontrolovatelný záškuby rukou . ale začlo mi bušit srdce hlavně když byl klid ráno. no předevčírem jsem nedopil toho Merlota, nejde mi zatim spát beru hořčík s b 6 vitamínem, piju vodu a dneska i urologickej čaj to jsem na sebe zvědavej, jestli to dám. všechny příznaky pomalu slábnou

reagovat 4.2.2017 06:46 - Vesta

Od pijáka pryč! Hned, žádné ohledy. Ten člověk zničí život vám a sobě, ale jemu je to jedno. Je bez citu . Pokud nejste manžele , snad máte svoje úspory, odstěhujte se do podnájmu. U vdanych to chce chladnou hlavu a promyslet si majetek, rozhodne rozvod a pryč .

reagovat 4.2.2017 17:34 - Alkoholismus

je moc krásná nemoc, lemtáte, paříte a je vám dobře. Dřív nebo později pak padnete na hubu a všechno pochopíte. Že jste přišli o děti, o partnerku i o prachy. To je ten takzvaný finální debakl.

reagovat 6.3.2018 13:22 - Dada

od alkoholika i od kvartálního dej ruce pryč
su to bezcitní nevyléčitelně nemocní lidé, kteří se nikdy nezmění
jedině co chtějí, chtějí pit
dělají všechno proto, aby mohli pit, neustále lžou, všichni budou zlí, jen alkoholik bude nejlepší, a agresivita take...

reagovat 6.3.2018 13:56 - Emilka

Dlouho si budete nalhávat, že ten váš není alkoholik, vždyť vydrží den nepít a řídí auto zásadně bez alkoholu. Má zájmy, je činorodý, ale...všechno to dělá jen proto, aby se PAK mohl napít, zlít. Všimněte si, že nic nebuduje, o nic se nestará, jede setrvačností, nevydrží...vemte peníze, byt a pryččččččč!! Mě bylo 64, když jsem to pochopila a na stará kolena vzala nohy na ramena. Nebudu mu posluhovat, když se pochčije a zasere.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *