Příspěvek na péči

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.8.2007 02:00 - Daniel

V lednu tohoto roku jsem si podal žádost o příspěvek na péči. Jsem v plném ID a mám ZTP. Tento týden jsem byl předvolán na sociálku a tam mi bylo sděleno, že moje žádost byla zamítnuta. Hodlám se však odvolat a třeba se kvůli tomu i soudit. Proto by mne zajímalo, jaké s tím máte kdo zkušenosti.

reagovat 24.8.2007 20:54 - m

Mám velmi podobnou skušenost má 4letá dcera nesmí do školky jelikož trpí vážnou chronickou chorobou jde o nadměrnou destrukci krevních destiček ale podle posudkové lékařky je dcera samostatná a tak nemáme na nic nárok ani na rodičovský příspěvek to že nemúžu nastoupit do zaměstnání z dúvodu nemoci dcery nikoho nezajímá podstatné je že umí samostatně sedět,stát,chodit atd.podali jsme odvolání a doufáme

reagovat 24.8.2007 23:41 - Eva

Ja mela to stesti,ze jsem na dceru pobirala POB,tak nam pak automaticky dali i prispevek na peci.Pristi rok budu ale zadat,tak mam strach,ze nam to neuznaji.Trileta dcerka ma psychomotorickou retardaci,ale chodi a dela pokroky,tak jsem zvedava,co ti nasi urednicci vymysli.Proc si myslite,ze nemate narok na rod.prispevek?To posuzuje jiny lekar,urcite to zkuste.

reagovat 24.8.2007 23:52 - Eva

Rekla bych,ze ma dlouhodobe nepriznivy zd.stav a to by vam rodicak meli uznat.Znama zadala take o prispevek na peci,ma dceru,ktera ma neco jako bezlepkovou dietu,ale jeste horsi,nevzpomenu si na nazev a te to take neuznali,i kdyz ji musi spec.varit a pect z drahych surovin,porad jezdi po doktorech.Ale je samostatna,tak maji smulu.

reagovat 16.2.2008 14:23 - Daniel

Tak jsem včera byl u posudkové komise MPSV ?R v Praze, kde mne doktoři Šedivý a Černá zvážili a změřili, načež rozhodli, že na příspěvek na péči nemám nárok. Já to však nevzdám a opět se odvolám. A co Vy, jak jste u PK dopadli?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2008 10:37 - Taroten

No, kdyby byla u koryta třeba ČSSD, nebo pámbíčkáři, nebo zelení, nebyl by to moc velkej rozdíl...

reagovat 6.11.2011 18:50 - Tom

Tak po delší době obnovuji tuto diskuzi, protože to, co se děje v této oblasti je něco neskutečného. Samozřejmě, je méně peněz než je potřeba, tak se příspěvky houfně berou a jsou posudkáři, kteří se vůbec nestydí odebrat tento příspěvek lidem s jasnou diagnózou.
U tzv. "ležáků", promiňte mi to slovo, tam je to asi jasné, ale vše ostatní "mezi" je neskutečný bordel v posuzování.
A když si člověk přečte některé příběhy na netu, tak je to někdy doslova k pláči.

reagovat 23.11.2017 23:27 - invalida

Máte někdo zkušenosti z poslední doby ohledně příspěvku na péči? Já to řeším už 5 let (opakované odvolání, KS, nyní NSS) a zatím nic. Už víceméně počítám, že se bude podávat u nás poslední možnost domoci se spravedlnosti a to ÚS. Lékařské zprávy jsou přitom naprosto jednoznačné. Příspěvek byl po mnoha letech odebrán za úřadování ministra Drábka a od té doby se to nepodařilo napravit. Zvůle úředníků je na všech úrovních zcela bezprecedentní. Ani u soudu to není lepší. Soud bez jakýchkoli skrupulí straní státu, proti kterému musí být vedena žaloba. Stát nemusí chodit na jednání, soud je opakovaně omlouvá, aniž by k neúčasti na jednání byl nějaký důvod a advokáta jim dělá přímo soudce. Prostě je to k zblití, něco neuvěřitelného. Nejhorší ta bezmoc, kdy se vám soudce doslova směje do očí.

reagovat 22.2.2018 16:27 - Vavrošová

Máte někdo zkušenosti z...

Mému manželovi byl přiznán 3.stupeň na rakovinu prostaty s metastázami do kostí.Po roce jsme žádali o zvýšení na 4.stupeň,když měl vývod ze střeva a vývody z obou ledvin,když se nádor rozrostl do břicha.Naprostý ležák,vylučování do plastových sáčků,krmen,neschopen chůze a na morfiu.Docházeli k nám z mobilního hospice.Poslední 3 týdny před smrtí v lůžkovém hospici.Rozhodnutí přišlo po 5 měsících,až po jeho smrti s výsledkem,že zvýšení zamítají.Takže na 4.stupeň musí být už člověk asi mrtvý.

reagovat 26.4.2018 18:46 - invalida

Tak jsem ve věci příspěvku na péči překonal další "milník". Po roce se vyjádřil NSS. Zrušil rozhodnutí KS i MPSV a věc vrátil k došetření. Řízení ve věci trvá už 5,5 roku!! To bude na zápis do té známé knihy rekordů.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *