Přírodní antikoncepce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2003 21:50 - Veronika

Chtěla bych se zeptat, jestli je někdo přesvědčený jako já, že musí na světě existovat nějaká přírodní antikoncepce....
A také bych se chtěla zeptat PANÍ DOKTORKY, jestli je složité zjistit z krevních testů, nebo z rozboru moči, zda má žena plodné období nebo neplodné. Říkám si totiž, proč se ještě nepřišlo na to, udělat nějaký jednoduchý přístroj či test, kterým žena okamžitě zjistí, zda má plodný či neplodný den. Vždyť když existuje jednoduchý grav. test, proč by nemohl být podobný "antikoncepční" test???

reagovat 28.2.2003 08:24 - Terezka

Veroniko, není podstatné, jestli máš plodný den. Důvod je prostý - spermie přežijí v děloze i 48 hod. takže zjistíš si, že máš neplodný den, po milování se sice důkladně opláchneš, ale těm mrškám, které jsou už v děloze nezabráníš, aby Ti vajíčko třeba druhý den neoplodnili. Tvůj postup by byl vhodný spíš negativně - dnes jsem plodná, dnes pozor. Zkoušela jsem to měřením teploty, vycházelo to, ale pak jsem druhé dítě teoreticky počala v neplodném dni. Ale můj gyneklog mi vysvětlil jak se to asi stalo.

reagovat 1.3.2003 20:22 - Sabrina

Takovy pristroj existuje. Ja sama ho pouzivam skoro rok a jsme s nim s partnerem velmi spokojeni. Je to takovy mali computer a jmenuje se PERSONA. Urcuje plodne a neplodne obdobi na zaklade hladiny hormonu v moci. Udavaji na nem podle pruzkumu sest selhani na 100 zen. Koupila jsem ho v Nemecku a stoji 100 euro. Da se koupit skoro ve vsech zemich EU. Ty testovaci prouzky ktere do nej kazdy mesic vkladas (jeden mesic osm prouzku) stoji 30 euro na tri mesice. Nevim zda se da Persona koupit i v Cechach. Pokud budes chtit vedet neco vice tak mi napis na email a rada ti poradim.

reagovat 1.3.2003 20:30 - Sabrina

Jeste sem uvadim odkaz na stranky kde zjistis blizsi informace.
www.persona.org.uk (v anglictine) nebo www.persona.info/de/ (v nemcine).

reagovat 3.3.2003 11:38 - Terezka

Sabrino a jak to řešíš v období kolem ovulace? Spermie skutečně přežívají až 48 hodin. Necháváš si nějaký časový prostor nebo přístroji 100% důvěřuješ? Spíš bych to viděla tak, že naprosto spolehlivě mně indikuje plodné dny, ale před ovulací /tedy očekávanou/ bych asi byla opatrnější.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.7.2013 13:39 - Božko

taky ji zvažuji je mi 40 děti nemám a nechci ....ale žiju ve vztahu v poho několik let...a chci si užívat víc....

TAK máte někdo zkušenost ????

reagovat 2.8.2013 18:56 - Zdeněk2

Sterilizace také může selhat! Jedna moje spolupracovnice zkoušela různé pilulky i nitroděložní tělísko a když nic nepomáhalo, dala se sterilizovat, ale přesto znovu otěhotněla. A není sama. Četl jsem příspěvek ženy, která se před třemi roky dala sterilizovat a od té doby byla už dvakrát těhotná. Moc se o tom nemluví a není to nic radostného, ale jedině potraty mohou dát ženám záruku, že budou mít děti jen tehdy, když si to budou samy přát.

reagovat 9.1.2014 23:31 - Michaela

Proč se některé ženy...

Takže raději brát HA už s tím vědomím, že pravděpodobně dostanu rakovinu, ale vlastně o nic nejde, když se to dá léčit. Dost dobrý názor, hm. Nehledě na to, že i tzv. preventivní prohlídky - ozařování mohou být také jednou z příčin rozvoje rakoviny.

reagovat 14.10.2015 22:11 - tt

Takovy pristroj existuje. Ja...

a kde sa daju kupiť pruzky

reagovat 15.10.2015 16:20 - !

Výborná přírodní antikoncepce je malý kamínek mezi kolena.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *