Příčiny rakoviny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2006 19:38 - Tomáš Votruba

Co způsobuje rakovinu? Jaké hlavní chování, výrobky, prostředí?

reagovat 8.2.2006 20:27 - Liv

Rüdiger Dahlke - Nemoc jako řeč duše.
(Příp. Dahlke a T. Dethlefsen - Nemoc jako cesta a Nemoc jako symbol.)
V obchodech nebo na netu v knihkupectví hledajici.cz

reagovat 9.2.2006 14:45 - Renatt

Z meho pohledu rakovinu jednoznacne vyvolava spatny zpusob stravovani, mizerny ovzdusi, a nezvladatelny dlouhodoby stres.
Muzes jist malinko, a presto, pokud budu jist chemicky upravene potraviny, presolene vyrobky, a tim nemyslim jen uzeniny, ale treba i sul v konzervach, jsou to jedy, ktere napadaji tkane. Nekde se ten nadbytek a zpusov vyroby dnesni doby ukazat musi.

reagovat 10.2.2006 13:36 - kel

A jak bys vysvětloval rakoviny u dětí, dokonce nemluvňat? Také je to tím co píšeš?
Otázka je tak široká a obtížná, že ani stádo lékařů ji za celý život nedokáže dokonale popsat! Všechno co uvádíš jsou jenom negativní vlivy. Přemýšlej!

reagovat 13.12.2006 15:30 - skeptik

To Renatt

To co pisete neni zcela pravda. Jednak rakovina neni 1 nemoc ale mnoho. Treba rakovina cipku delozniho je vlastne nakaza ted se zacne proti ni ockovat. K jinym mate dedicne sklony. Pravdu ma Kel jedna se o velmi komplexni problem...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.11.2009 15:19 - b.

Pokud někdo nechce onemocnět...

nevím nevím??!!
Rakovinu máme všichni v sobě u někoho propukne u někoho ne!
Myslím že vyloženě ze stravy rakovina není!
Hold někdo může být i zdravý jako řípa i strvovat se může sebelíp a rakovina u něj propokne hold záleží na organismu...!
Ale úplně nesouhlasím s příspěvkem 14:24.a.

reagovat 25.11.2009 15:24 - Lenka

Pokud někdo nechce onemocnět...

Cholesterol pod spodní hranicí? A víš, že žádný extrém není zdravý a cholesterol je potřeba k tomu, aby se rozpouštěly vitamíny tak, jak mají?
Taky mám cholesterol pod sponí hranicí, mám to tak dáno geneticky, ne stravou.
Rakovina - holt nežijeme ve zdravém prostředí, protože mocní kvůli penězům ničí tuhle planetu, ale i tak rakovina vždy byla, i když lidé žili zdravěji. I zvířata, stromy mívají rakovinu, je to součást přírodního výběru, geneticky slabší onemocní, silnější ne. Nemyslím si, že by na to strava měla tak zásadní vliv, jak píše "a."
Nehledě na to, že si nedovedu představit, jak 2 měsíce v roce trpím půstem a spoustu času trávím očistami - život je pro mě o něčem jiném. Asi bych onemocněla už jen z toho stresu a nechuti k půstům a detoxikacím.

reagovat 25.11.2009 18:14 - Béďa

Zaujal mě příspěvek Ewky z 13. prosince 2006 (o tom nachlazení) - připomnělo mi to názor bývalého známého kontroverzního politika MUDr Macka, který řekl, že vždycky zjara protáhne své (tehdy malé) děti přírodou, mezi divokými keři a trním; škrábance se zahojí a tělo si pořídí na celý rok odolnost. Kdybychom to volně vztáhli na rakovinu, pak tomu, kdo je opakovaně zraněn a organismus musí nahrazovat poškozenou tkáň, nehrozí vytváření nádorových buněk, protože je tělo dostatečně zaměstnáno "obnovou" a nemá "kdy" vyrábět nadbytečné buňky. Je to samozřejmě jen další z úsměvných hypotéz, více filosofická než lékařská :-). Navíc praxe ukazuje spíš naprostý opak: tam kde je tělo dlouhodobě drážděno ať už uvnitř nebo na povrchu (záněty, poškozování tkání, poruchy funkcí, drastická léčba) a kde tudíž musí organismus většinu života pořád "stavět", tam jednoho dne z toho "opraváři" vážně "zblbnou" a začnou chrlit nové a nové buňky nesmyslně na jednom místě na nepevném a poškozeném podkladě...
No nic, to jen tak k zamyšlení, milí badatelé. Bádejte, bádejte, jako by nás tu nebylo :-)

reagovat 21.12.2012 11:11 - monika

Pokud někdo nechce...

moje babicka za cely zivot snedla asi pul rohliku,poste ji bile pecivo nechutnalo. Presto zemrela na diagnozu: rakoina sliniky brisni. Tak si myslim, ze rhlikama to skutecne nebude. Ja sama jsem jiz po trti operaci, zacalo to rakovinou tlusteho streva pak deloha a nakonec metastaza na pliciich. Z vlastni zkusennostii mohu dodat, ze stresy urcite tuto chorobu hodne podpori, mozna i ta dedicnost ale u deti to nechapu. Ze by se stresovaly uz pred narozenim. Nevim je to proste zakerna chroba, ktera tu je a z ktere se zatm vylecilo hodne malo lidi a hodne moc lidi na ni umrelo.

reagovat 23.12.2012 19:51 - !

Dispozice k onemocnění jsou dány geneticky a nemoc je spouštěna vnějšími vlivy (špatným životním stylem, ionizujícím zářením apod).

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *