Přibrat kvůli roli?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.11.2008 19:52 - Jiřule

Hoj, studuju herectví a mám takovovou zajímavou možnost zahrát si ve filmu, dokonce zahraniční (byť ne západní) produkce. Jedná se o vážný film, ne nějaký brak, a vyhrála jsem konkurz, nejde o úplně hlavní postavu, ale je to důležitá role a budu tam skoro celou dobu. Jen mi vadí to, že mám hrát vlastně postavu, která trpí nadváhou a postupem ve filmu hubne - točilo by se jako že opačně a já bych měla během natáčení přibírat. Prý pro to, že je pro ně jistější najít štíhlou holku, která ztloustne, než spoléhat se na to, že jim plnoštíhlá dokáže zhubnout. Měřím 165cm a váha mi kolísá mezi 65 a 67 kilo. Měla bych postupně nabrat 20 kg, a to už teď mám pocit, že mám pár kilo navíc, při své výšce. Vím, že některé herečky už takto přibíraly, ale taky to měly většinou dost zaplacený, pro mne je to cena za to, že si zahraju takhle brzo v zahraničním dlouhometrážním snímku, ale nemám vůbec představu, jak se mi pak bude ta váha zase shazovat? Jde to taky udělat nárazově? Vím, že hubnutí je těžké, ale přemýšlela jsem, jestli ten jojo efekt nefunguje třeba i opačně. Že když rychle naberu, tak pak i rychle shodím. Já bych tam fakt moc chtěla hrát, ale nerada bych pak skončila nafurt jako cvalda.

reagovat 12.11.2008 18:30 - Eva

No Jiřko nevím nevím, to vážně chceš být ošklivá? Už teď cítíš, že máš trošku nadváhu a 20 kilo navíc už není sranda, to bys byla regulérně tlustá, sedne ti to na zadek, břicho, boky, obličej budeš mít celý nafouklý, do žádného svého nynějšího oblečení se nevejdeš. Já vlivem HA přibrala 8 kilo a bylo to sakra znát a měla jsem z toho depky jako blázen, což teprve dvacet. Role ještě přijít může, ale tělo máš jen jedno, tak proč si ho ničit. A shazovalo by se ti to pak horko těžko. Buď už pak zůstaneš tlustá, nebo se ti podaří vrátit se na původní váhu, ale už budeš muset do konce života hlídat metabolismus - stačí pak jen trošku povolit a nabereš to zpátky.

reagovat 12.11.2008 18:45 - Tom

Na tohle je jediná možná odpověď: ani to nezkoušej. 20 kg je tak velký přírustek, že si můžeš rozhodit metabolismus a budeš s tím mít celoživotní problém. Dál ani nemá cenu nic psát, nezahrávej si.

reagovat 12.11.2008 18:54 - Jiřule

Tome, ale já bych měla mít napsaný režim od dietologa i nějakej dozor od něj. Nemusela bych to všecno nabrat hned, točilo by se celý rok a na začátku natáčení (vlastně na konci toho scénáře) mám mít ještě svoji váhu a pak mám vždycky zhruba měsíc na to, abych přibrala 3 až 4 kilečka, další měsíc se zase točí, kdy si tu novou váhu musím držet, potom další měsíc pauza a zase přibírání a tak dokola. Od přístího března celý rok. Takže zdraví by mi to zas tak rozhodit nemuselo -přibírala bych vlastně relativně pomalu.

reagovat 12.11.2008 18:55 - Jiřule

Evo, vždyť třeba ta René to pak taky shodila, ani jako Bridget nebyla nějak ošklivá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2011 13:56 - lv

no a jak to s tebou vůbec dopadlo? už je to přes dva roky - natočil se film?

reagovat 28.7.2011 19:09 - Jiřule

Film zůstal roztočený kvůli chybějícím financím. Nakonec jsem nedostala ani větší část honoráře :( Zkušenost to byla sice zajímavá, ale nakonec to k ničemu nebylo a zůstala mi dost velká nadváha...

reagovat 31.10.2011 12:50 - milan-a

Film zůstal roztočený...

Splněné sny? Pro mě by to byly. Sním o partnerce, která by přibrala z 65 na 85 kg nebo ještě více. Jenže takový příběh můžu prožít jen ve svých snech.

reagovat 31.10.2011 12:55 - milan-a

to jsem psala ja - jako...

Jsou potřeba herci všech postav. Dnes nemáme vyloženě tlustou herečku (nástupkyni Heleny Růžičkové) i macatých hereček je málo. Což je škoda, protože jsou různé role.
Každému se líbí něco jiného. Štíhlých holek je víc, snad je tedy i více kluků, kterým se líbí. Ale já tvrdím jedno: Kdo měl jednou baculku, už se nechce vracet ke štíhlým.

reagovat 31.10.2011 13:01 - milan-a

no a jak to s tebou vůbec...

V Hollywoodu by se uživilo několik Jirků Růžičků i Helenek Růžičkových. Nechápu, proč je tolik (nejen amerických) hereček štíhlých, když pro ně nemůže být dost rolí. Mezi námi jsou lidé různých postav. Proto si myslím, že Jiřule by (s nadváhou) mohla být hodně žádaná herečka.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *