preventivní prohlídka u lékaře

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2006 22:46 -

Mě by zajímalo, jestli si musim nějak termin preventivní prohlídky hlídat nebo si mě lékař pozve sám (nedavno jsem byl uzavřít pojistku a ptali se mě, jestli chodím na pravidelné prohlídky. Ani netusim, kdy jsem byl naposledy. Myslim ale, že v poslednich 3letech urcite ne) Ladis 21let

reagovat 28.2.2006 13:03 - Pavel

Zdravotní pojišťovna hradí jednou za 2 roky preventivní zdravotní prohlídku. Evidenci o její provedení vede Váš lékař ve Vaší zdravotní dokunentaci. Záleží na dohodě s lékařem, jestli pacienty sám zve nebo se každý pacient po 2 letech připomene. Já osobně jsem se po uplynutí této doby s lékařkou domluvil na termínu při běžné návštěvě s chrřipkou. Dostal jsem papíry na odběr krve ap. a příští týden se u ní zastavím na vyhodnocení.
Je důležité si tuto prohlídku neplést s prohlídkou u lékaře preventivní pracovní péče.

reagovat 28.2.2006 23:06 - Ladis

Tak jsem se pripomenul.Jen jsem zvedavy jak se bude tvarit pojistovna. Dneska jsem se byl zeptat na presny datum posledni prohlidky a docela sila. :-))

reagovat 3.1.2007 14:47 - monika

Berou vám při preventivní prohlídce krev? Kamoška mi říkala, že ji pokaždé dělají testy na cholesterol, cukrovku atd... Mě akorát obhlídne doktroka žíly na nohách, poslechne mě a prošahá břicho a prsa. Toť vše. Jak jste na tom vy?

reagovat 4.4.2007 17:53 - Mahony

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat v jakých intervalech se musí chodit k lékaři na prohlídky kvůli řidičskému průkazu nad 60 let?

Děkuji za odpověď

Pěkný den

Mahovský

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.1.2018 23:25 - Gamer

to co provádějí doktoři...

Souhlasím

reagovat 14.3.2018 14:55 - Janča

Já jsem šla na operaci...

Ahoj umím si to představit byla jsem na té operaci také a musím říct, že to není nic příjemného

reagovat 14.3.2018 16:53 - to

Před 13.letou prohlídkou...

je zajímavé. Do 60 let se mi nestalo, že bych u doktora musel stahovat předkožku ani mi doktor nebo doktorka nesahali na koule. Jednou na sš šly trenky dolů, v poloze na lehátku, to školnímu doktorovi stčilo. Podobě bez trenek kontrola v nemocnici, než mi operovali slepé střevo. V dospělosti nechtěli nikdy PL trenky dolů, jednou jsem špatně pochopil závodního, malinko trapas. Já beru jako normální, že doktor prohlídne vše. Přitom při preventivní prohlídce by měli zkontrolovat varlata a asi i genitálie celkově, nic takového se nikdy nekonalo.

Docela žasnu, co tady u lidí doktoři údajně prohlížejí. Taky někdo píše o 12 leté prohlídce, ač prohlídka je myslím v 11 a pak ve 13. Zkrátka někdo tu píše úchylný fantazie, já nadměrný svlíkání nezažil, naopak, kvůli studu prohlídka svým způsobem nedostatečná.

reagovat 14.3.2018 17:09 - Petr

je zajímavé. Do 60 let se...

Klukum a muzum v rizkovem veku na rakovinu varlat by meli lekari ohmatavat koule, ale nekteri bud nedbaji, nebo se boji, ze je pacient narkne z obtezovani. Moje lekarka je znama mych rodicu tak mozna z toho duvodu mi ohmatava koule a kdyz jsem pred par lety priznal ze jsem zacal byt sexualne aktivni, tak mi asi behem dvou prohlidek stahla predkozky a dukladne prohledla zalud. Ted uz ne, ale koule ohmatava porad, protoze v rizikovem veku budu az tak do 35ti let.

reagovat 14.3.2018 20:08 - to

Klukum a muzum v rizkovem...

by měli lékaři, praktičtí dělat u preventivních kontrol vždy. Prohmatat koule a zkontrolovat stahování předkožky. V prvém případě jde o prevenci rakoviny. V druhém by měl ověřit, že vše funguje. A třeba i posoudit hygienu muže, někteří jsou prasata, takže tvaroh za ráfkem. Přes polovina gynekologů jsou muži, tak nevidím problém, jestli bude takto muže vyšetřovat doktorka. Předkožka se může zúžit i v pozdějším věku, v 50, 60 nebo i později, např. jako důsledek cukrovky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *