přesnost užívání hormonální antikoncepce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.3.2007 17:42 - Niki

Mám takový hloupý dotaz. Jaký vliv na účinnost HA má přesnost jejího užívání? Beru prášky teprv krátce,tak o tom moc nevím. Pilulku si vezmu vždy ráno,po probuzení,jde ale o to,že přes týden vstávám okolo páté ranní a o víkendu se probudím někdy i v deset.. Takže,můj dotaz zní: Jaký to může mít vliv na účinnost? Děkuju za případné rady a odpovědi :-)

reagovat 22.3.2007 08:05 - Jana

Tolerance je do 12 hodin, píše se to všude... Jediný problém můžeš mít ten, že když nebudeš brát úplně přesně, tak můžeš špinit. Ale na účinnost to vliv nemá.

reagovat 5.5.2007 11:33 - Ťulík

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak moc to asi rozhodí můj organismus, když změním způsob užívání antikoncepce, který byl dosud asi nesprávný. Měla jsem pauzu o něco kratší, nebrala jsem po ní první prášek až osmý den (po skončení týdení pauzy), protože jsem si v letáku přečetla, že pauza určitě nemá trvat dýl než 7 dní. Poslední pilulku jsem si vzala ve čtvrtek večer a po pauze opět ve čtvrtek večer. Logicky se mi to zdálo správné, je to přece týden, od čtvrtka do čtvrtka, né? ... ale kamarádky říkaly, že je to tak špatně. Co myslíte?..bylo to špatně?..myslím, že když jsem ty prášky brala pravidelně, tak by neměl být problém. Brala jsem to tak přes 4 měsíce a miminko zatím nemám Mám to začít brat správně jak se to má až osmý den, nebo mám zůstat u toho mého?... a když to změním a začnu až osmý den, jak dlouho asi bude trvat, než se ten deficit dožene, bude účinnost snížená? ...děkuju za odpověď mnohokrát.

reagovat 5.5.2007 18:18 - Kamča

Já beru práška vždycky poslední ve středu večer a další první po týdnu ve čtvrtek večer, takže tvoje kamarádky mají asi pravdu (takhle toé totiž psali v návodu k HA). Každopádně si myslím, že je lepší vzít si první prášek o den dřív, než o den dýl.

reagovat 5.5.2007 18:37 - Jarča

Ťulík:nic jsi nedělala tak špatně,jak psala Kamča je lepší radši dřív než pozdě,ale správně je to jak ti říkali,ta pauza je 7dní,počítej-ve čt.prášek,pak pá,so,ne,po,út,st,čt-to je těch 7 dní,takže prášek až pátek.Ale nechápu jak ti to mohlo vycházet 4 měsíce,když si každý měsíc vzala pilulku o den dřív,tudíž 21 tablet jsi měla dobrat vždy o den dřív-poprvé ve čtvrtek,další měsíc ve středu atd..Začni to brát tak jak se má-až osmý den a neboj se,účinost je stejná a nic dohánět nemusíš

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.8.2014 18:39 - Zdeněk2

Při ukončení nebo přerušení užívání HA dochází v těle ke zmatku a tělo se vyrovnává s touto změnou. Může se stát, že dojde k posunu doby menstruace. Pokud by se Ti menstruace hodně zpozdila, udělej si těhotenský test, abys v případě, že jsi otěhotněla, stihla včas miniinterrupci.

reagovat 26.10.2014 17:15 - Janča

Ahoj, prášek jsem si vzala o 11 hodin pozdji, než jsem měla a chci mít v přítelem normálně sex ještě dnes. Vím, že je 12ti hodinová tolerance, jen se pořebuji ujistit, jsem opravdu nervózní.

reagovat 12.11.2014 20:06 - Lucie

Chtěla bych se zeptat, když jsem si v úterý vzala prášek na středu a zjistila jsem to až když mám brát další. Mám si vzít ten co jsem si měla vzít v úterý? Nebo vynechat ??

reagovat 12.11.2014 21:20 - Zdeněk2

Vynechat nesmíš žádný den. Pokud máš jendofázový preparát, je jedno, v jakém pořadí pilulky bereš. Pokud máš třífázové pilulky, musíš si vzít pilulku stejného druhu (stejné barvy). Záměna út - st ani v tomto případě nevadí.

reagovat 6.7.2018 15:22 - Iva

Ahoj. Prosim o radu. V domneni, ze som si vo štvrtok vecer o 17. nevzala pilulku, som dalsiu vzala v piatok o 5 rano. Potom som to pocitala a pilulku som nezabudla vo štvrtok vziať. Ako postupovat prosim? Vziat pilulku az v sobotu o 17 ako vzdy alebo o 5 ráno ako v piatok?
Ďakujem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *