Premenstruacni syndrom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.10.2003 14:23 - Olina

Dobry den,
jiz delsi dobu me trapi vec,ktera se casto oznacuje jako premenstruacni syndrom.Bolesti hlavy,bricha a zad by se jeste jednou za mesic daly vydrzet,ale to,co me opravdu trapi,jsou velmi zretelne zmeny nalady.Tyden pred menstruaci zacinam
trpet stavy,jenz se velmi podobaji depresi,snadno se rozbrecim i kvuli
uplnym hloupostem,jsem malo odolna vuci problemum,stresu a jakemukoli
nepohodli.Dostavam se do myslenkovych smycek,myslenky se mi v hlave zkratka
toci dokola(a temer vsechny jsou negativni).Vsechny moje problemy na me
utoci najednou a zdaji se byt obrovske a takrka neresitelne.jedine,
co mi zbyva,je tohle obdobi vzdycky preckat,a za par dni uz jsem psychicky v pohode,problemy uz se mi nezdaji tak obrovske a citim v sobe dost sily na jejich zvladnuti.Cetla jsem,ze pomaha Horcik,anebo antidepresiva.Horcik jsem vyzkousela,
a zatim na me pusobi velice dobre,s
antidepresivy bych nerada zacinala,
protoze je to opravdu jen jednomesicni zalezitost,depresemi jinak netrpim.Poradi mi nekdo?
je zvladnu

reagovat 10.10.2003 14:20 - hana

Ahoj,
jsou různé možnosti řešení :
1. břišní tance nebo cvičení Mojžíšová
2. homeopatika více na www.klasickahomeopatie.cz + poradna, kde je možno se bezplatně poradit
3. SARAPIS - dá se koupit v lékárně, je sice určen pro přechodové problémy,ale jsou klinické zkušenosti i s úpravou cyklu a PMS
Přeju brzkou úlevu a hlavně pohodu !

reagovat 1.12.2006 09:59 - Pavla

Ahoj Olino,

dalo by se říct, že mám skoro stejný problém, chtela jsem se tě zeptat jak horcik užíváš.

A jestli jsi neprisla jeste na nejakou jinou pomoc, take se mi nechtejí užívat antiddepresiva, když jsem jinak OK.

Taky jsem se chtela zeptat, jak tve stavy zvládá tvoje okoli??

Díky Pavla

reagovat 1.12.2006 10:02 - Pavla

Ahoj Olino,

dalo by se říct, že mám skoro stejný problém, chtela jsem se tě zeptat jak horcik užíváš.

A jestli jsi neprisla jeste na nejakou jinou pomoc, take se mi nechtejí užívat antiddepresiva, když jsem jinak OK.

Taky jsem se chtela zeptat, jak tve stavy zvládá tvoje okoli??

Díky Pavla

reagovat 4.12.2006 10:08 - 4.12.2006 10.00 eva

já mám navíc k tomu co píšete i změnu tlaku někdy až moc nízký a někdy i 200|120 nepřeju nikomu .tlakařka nejsem léky neberu na tlak.mám pocuchanou z toho psychiku v lonském roce jsem musela vyhledat i pomoc psychiatra beru antidepresiva ,prothazin na zklidnění a občas když mi ze všeho už hrabe a nevím co tak rivotril.nikdy jsem žádné problémy neměla ,vše začalo až změnou menstruace je mi46.r.jinak si kupuju gs merilin ,hořčík,lecitin .začínám si už na všechno zvykat .má někdo obdobný problém ???

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.10.2011 11:28 - Petí

ahoj holky,
můžu všem, co mají PMS jen a jen doporučit přírodní kapky od firmy Energy - GYNEX.
určitě jste o tom už možná tady četli. Mě opravdu moc pomohl. U mě se nejedná o PMS, ale po tom, co mi doktor vyzkoušel za 1 rok 3 druhy hormonální antikoncepce a předtím jsem 6 let brala jeden druh, tak se mi totálně rozhodily hormony. Asi půl roku jsem trpěla silnými úzkostmi, občas deprese, zlé myšlenky a hlavně sevření žaludku - takový pocit, jakobyste měla strach třeba před maturitou nebo z něčeho. Přitom nemám důvod. Ono ten můj problém je podobný, jako PMS, protože zkrátka jde o hormonální nerovnováhu. Kromě psychiky jsem měla po vysazení na prstech a dlaních ekzém ( a to jsem celý život do vysazení neměla jediný problém s pletí a ani s psychikou), pak akné se mi udělalo, pocity na zvracení, nevolnost a dost silná únava. Také zpožděná menstruace tak o týden. Zhoršily se mi i vlasy a krvácí mi dásně. Zkrátky hormony - průšvih. Gynex mi strašně pomohl na psychiku, ale chce to brát dlouhodoběji - ted ho nemám víc jak měsíc, beru místo toho Balancer Klas- chtěla jsem to vyzkoušet a vracím se ke gynexu - zase se mi začínají vracet úzkosti. Chci to zkusit vydržet bez antidepresiv, když vím, že problém není psychika jako taková , ale ty hormony, a ten gynex skutečně moc pomáhá. Beru 7 kapek 3x denně + B- komplex forte a magnesium. kdyby někdo se chtěl zeptat jsem na mailu PetraJanatkova@seznam.cz

reagovat 1.11.2011 20:28 - Marie

Dobry vecer, chtela bych se zeptat, jak dlouho muze trvat premenstruacni syndrom. A jestli to muze byt i po cele dva tydny pred menstruaci. Dekuji

reagovat 7.2.2014 22:42 - Katka

Dobrý den,

Problémy s PMS mívám od svých 17 let. Poslední dobou to řeším tím, že jsem si v lékárně kupovala kombinaci vitamínů/minerálů, tedy přípravek Fem Eeze pro ženy. Beru 3 tablety denně, dlouhodobě, je to k dostání v každé lékárně na počkání. Ovšem mně to pomohlo a proto doporočuji.Katka

reagovat 30.6.2014 23:36 - Andrea

Doporučuji na PMS bylinné kapky Mastodynon, jsou dostání v lékárně bez předpisu. Z vlastní zkušenosti je mohu doporučit, u mne došlo k zásadní změně kvality života po dlouholetém trápení. Kapky mi doporučil můj gynekolog. Ze začátku se berou tři měsíce nepřetržitě, to je základní kúra. Cena za jedno balení je kolem Kč 200,- a vydrží tak na měsíc a něco.

reagovat 19.2.2016 14:16 - Kamila

ahoj holky,
můžu všem, co...

Jj, kapky gynex bych určitě doporučila taky. Beru je několik měsíců a všechno je lepší :) Akorát to teda leze do peněz. 1 balení vyjde asi na 450 kč a vydrží tak 2 měsíce.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *