Překonejte strach: Řekněte svému vesmíru ano - komentáře

Archiv příspěvků

reagovat 5.4.2011 09:21 - Petr

Článek vypadá jako výtvor začínajícího schizofrenika.

reagovat 5.4.2011 09:23 - Xena-bojovnice

Co se Ti člověče na tom nelíbí?

reagovat 5.4.2011 09:56 - Šárí

Výborný článek. Já sama jsem ve svém životě bývala jedno velké NE a taky to podle toho vypadalo. Ale náprava je pomalá...

Full Spectrum kurkumin

reagovat 5.4.2011 10:09 - Hanka

Co se Ti člověče na tom...

Petrovi se tady nelíbí nikdy nic, ale pravidleně sem chodí. Zřejmě se u něj rozjíždí psychický masochismus:)

reagovat 5.4.2011 10:22 - Jitka

Výborná kniha od Jeffers Susan- Uvědom si svůj strach a překonej ho.Oslovila mě a zaujala.Radím přečíst, myslím, že je tam hodně moudra.Záleží na každém z nás, jak vidíme svět kolem sebe, překonáváme překážky a těžká obdob´í v životě.A máme je všichni.

reagovat 5.4.2011 11:27 - Mirek

Kdysi jsem četl citát " Bůh vám nadělí jen tolik zátěže, kolik můžete unést". Ve smyslu článku bych dodal, že tu zátěž můžete unést jen, pokud ji přijměte a nezačnete s ní bojovat. Bojem s nástrahami a úkoly života, s jejich odmítáním se člověk jen vyčerpá a ak nemá sílu na řešení.

reagovat 5.4.2011 11:39 - Karolina

Nesouhlasím s tebou. Člověk musí bojovat s nástrahami a úkoly života. Přijmout je, znamená rezignovat a to je první krok dolů(
Bůh toho na některé lidi naloží tolik , že to neunesou. Jinak by se nehroutili,nepili,nedrogovali a nepáchali by sebevraždy.

reagovat 5.4.2011 12:11 - Mirek

Ne Karolínko - dle mého "přijetí problémů" znamená řešení problémů. Když je nepřijmu, dělám, že neexistují, tak je nevyřeším. Řešením samozřejmě může být jejich úplné odstranění. Přijmutí problému znamená, že uznám, že ho mám. cesta dolů dle mého vede, když si problém nepřipustím. To například dělají tebou zmińovaní alkoholici či lidé na drogách - stále trvdí, že nemají problém, že vše mají pod kontrolou - popírají problém tak dlouho, až už je někdy pozdě a končí to třeba i tou sebevraždou.

reagovat 6.4.2011 07:42 - mcaris

Popřemýšlejte. Problémy nejsou nic jiného, než naše reakce na to, jak vnímáme okolní realitu. Dva lidé stejný zážitek. Jeden si na tom postaví celý život (zničí se) a druhý si řekne: no a co? a jde dál.
A strach? Strach je tu jen pro to, aby nás chránil před něčím, co by nám mohlo ublížit. Bohužel není tento strach mnohdy racionální. Jsou však jednoduché, však ne snadné způsoby, jakými lze strach odstranit . A snadné nejsou jen z toho důvodu, že pokud chceme něco skutečně změnit, musíme jít tam dovnitř nás samotných. Ten, kdo touží po rychlé transformaci, hledá si cestu a cestu si určitě najde.

reagovat 6.4.2011 08:08 - mcaris

A ať už proti problémům bojujeme, nebo jdeme po proudu. Důležité je, abychom si na konci mohli říci, že už to není problém. Proč třeba obrovské fóbie např. z pavouků odejdou mnohdy během pár minut, když s nimi umíme pracovat? Říká se, že pokud nevíme, jak některou věc udělat, může to být nemožné. Pokud však víme, jak věci dělat, může to být velice snadné. Důležité je dělat něco, co funguje. Víte, jak někdo definoval šílenství? Dělat jednu věc stejným způsobem několikrát, i když to nefunguje.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *