Předepsání antikoncepce.

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.5.2007 22:35 - Magdalena

Chci se zeptat jestli mi antikoncepci může předepsat jen můj gynekolog nebo i jiný, do svého města se delší dobu nedostanu a potřebovala bych začít s práškama...

reagovat 6.5.2007 12:21 -

Možná kožařka, mě jí předepisovala na pleť, ale byla to známá, tak možná spíš ze známosti. A taky se dá sehnat kdyžtak přes net nebo od kámošek, já to tak dělala 6 let a pohoda. Jinak asi jen gynekolog.

reagovat 10.5.2007 11:47 - Petra

Holky, nezbylo vám někomu platíčko Norethisteronu, nebo Orgametrilu? Za l4 dní mám jet na dovču a doktorka není k mání...((( Díky.

reagovat 10.5.2007 13:52 - ...

kozarka ti to predepise klidne-neni to ze znamosti

reagovat 10.5.2007 14:01 - PRO PETRU

ahoj já mám orgametril doma, nepotřebuju ho odkud jsi?? Pavla

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2012 16:51 - pro hanu

hano, proč se nezeptáš gynekologa? bylo by lepší první týden použít ještě kondom, nechceš-li opravdu vozit. HA by se měla určitě začít brát 1. den mestruace, ne 9., jinak si cyklus úplně rozházíš!!!
p.s. tlačí-li na tebe přítel se sexem, obzvášť jsi-li panna, je to sexistické hov-ado.

reagovat 10.1.2012 17:01 - J.

Dobrý den, je mi 17 let......

Hani, jsi chráněná ihned od 1.dne, pokud, jak jsi správně pochopila, začneš s braním HA první den menstruace. Nevytvoří se totiž již v tomto cyklu vajíčko, takže je nesmysl chránit se první týden kondomem - to jedině, že bys ho chtěla použít proti pohlavním chorobám, pak je to jediný účinný prostředek, ale proti otěhotnění stačí správně užívaná HA a už již od první tabletky z platíčka. Hodně štěstí a ať ti to s přítelem vydrží, když na tebe tolik tlačí. Nezapomeň na to, co chceš ty sama, pokud tě miluje, počká a věř mi, o to víc si tě bude vážit. Chlapi (kluci) rádi dobívají a někdy čím déle, tím lépe. Ale to ty určitě víš.

reagovat 7.5.2012 16:26 - Nikk

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda mi gynekolog může předepsat HA bez souhlasu rodičů, holky co tohle řešily, tak to konzultovaly s mámou, ale já tohle podstupovat nehodlám, zřejmě by mi dala na okna mříže a pořídila si vzduchovku. Takže se ptám, zda můžu pouze zajít na gyndu, nechat se prohlídnout a nechat si předepsat prášky sama. (15 už mi bylo, tak nevím, neměl by to být problém, ne?)

reagovat 7.5.2012 19:35 - Zdeněk2

V právním státě by to neměl být problém, ale v Česku to není tak jednoduché. Ministr, který je momentálně ve funkci, prosadil nový zákon platný od 1. 4. tohoto roku, že k některým zákrokům u lékaře je zapotřebí souhlas obou rodičů! Není ale jasné, kterých zákroků se to přesně týká a ani lékaři sami v tom nemají jasno. Může se Ti tedy stát, že doktor po Tobě bude ten souhlas chtít. Kdyby sis vzpomněla o 6 týdnů dřív, tak jsi už měla pilulky bez potíží! Teď možná budeš muset čekat, až ministr odtáhne a nahradí ho normální člověk.

reagovat 21.9.2012 18:47 - Kristýna 1

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli je k předepsání antikoncepce nutný souhlas jednoho z rodičů, když je mi 16 let??

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *