Prduch, aneb pracující důchodce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2013 10:23 - Leona

Obracím se na ostatní, jaký mají názor na tzv "prduchy", pracující důchodce. Mám pocit, že zabírají místa mladším, kteří by potřebovali praxi. A nebo, pokud je důchodce tak čilý, že může pracovat, pak by (asi) neměl mít nárok na důchod.
Je pravda, že píšu "zaujatá". Pracuji ve firmě, kde se vyskytla práce na 4-6 hod denně, hlásili se absolventi, maminky na mateřské, ale nakonec se přijmula 70ti letá paní, jen proto, že v naší firmě kdysi pracovala.... Tato paní pobírá nemalý důchod, dopoledne ,má vedlejšák (kdy "kontroluje" ty chudáky, co rozdávají bezplatně noviny, pak okolo desáté dorazí do naší firmy, do oběda surfuje na netu, použije PC a kopírku pro své soukromé účely pak odejde na (důchodcovský) oběd za 30,- (půlku, jako bývalému zaměstnanci platí firma)Ve 14 odchází domů. Tato paní (rozhádaná s dětmi a se všemi...) si měsíčně vydělá i s důchodem okolo 30ti tis korun. Pak nechápu, že pokud je někdo, takto zdatný může pobírat důchod.který platíme my ze svých daní. Je to smutné.

reagovat 10.3.2013 12:09 - jirka

Obracím se na ostatní,...

Máš svým způsobem pravdu, je to ale vizitka sociálního cítění vedené firmy. Ale pro firmu je důchodkyně levnější.

reagovat 10.3.2013 12:16 - Můj názor.

Máš svým způsobem pravdu,...

V tom sociálním cítění to určitě není.

reagovat 10.3.2013 12:28 - Aktivní bojovník proti souběhu platu a penze

Obracím se na ostatní,...

Nic proti pracujícím důchodcům, pokud jsou schopní pracovat, tak ať klidně pracují. Ale tak jako to je běžné na celém světě, podle zásady buď důchod nebo plat. V době, kdy se šetří na každém místě, je nepochopitelné, že stát vyhazuje na tom, že lidem s dostatečným příjmem vyplácí důchody. Bohužel stav věci je neprůstřelný. Podle mých zjištění je to proto, že k souběhu důchodu a platu dochází především u soudců, ministerských úředníků, poslanců, státních zástupců, senátorů, r§zných poradců, ale i lékařů. Čili vlivných lidí, kteří se nestydí pobírat souběh platu a důchodu. Je to anomálie, která nemá na světě obdobu.
Důchodce dostává pracovní místo vždy na základě osobní známosti, nikoliv na volném trhu, protože tam by nepochodil. Důchodový účet je stále v minusu a pozastavením vyplácení důchodu po dobu jejich výdělečné činnosti by se rozhodně bilance vylepšila.
Souběh důchodu a platu pobíral Klaus a bude ho pobírat i Zeman. Nechápu, když na spousty věcí stále nejsou peníze. Tady stát vyhazuje miliardy z okna. Ale poslanci vždy myslí na zadní kolečka a tak nejsou schopní přijmout zákon o zákazu souběhu důchodu a platu, protože sami myslí na to, že se jim to bude hodit do vlastní kapsy.

reagovat 10.3.2013 12:30 - Leono,

i já znám paní,která je dávno v důchodu a stále si přivydělává.Tato paní je schopná jít na noční a z noční jet rovnou za jinou prací.Mé bývalé kolegyně se jí smáli,nemohli překousnout,kolik si za měsíc vydělá peněz.Já jí obdivuji,nikdo z nás mladých by tohle nedělal a není už tolik zdravá,ale chce pomoci svým dětem,sama mi říkala,i kdyby měla lézt po čtyřech,tak dokud bude moci,do práce chodit bude.Vy jí závidíte peníze,ale tu práci už ne,že? Až vy budete stará,možná si také budete ráda přivydělávat,pokud tedy budete moci.Bohužel je to takhle hloupě u nás zavedené a firma raději vezme důchodce,který se mu vyplatí,ale ti staří lidé za to nemohou.U nás v Kauflandu a že je to supermarket jsou pouze 3 zaměstnanci,jinak všichni brigádně,také nechtějí stálé zaměstnance,takže jsou na ÚP,tam si mohou vydělat 4 tis.brigádně a soc.zdr. jim platí pracák.Neskutečný bordel,ale bohužel,tak to dneska je.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2016 17:56 - Neprduch

Vždyť se chceš jen hádat,...

Na moji otázku jsi mi ale odpovědět nějak "zapomněla".

reagovat 6.3.2016 18:00 - prduch

Na moji otázku jsi mi ale...

Neprduchu,ona má pravdu, ty se chceš jen hádat, tak na co by ti měla odpovídat. Chceš chytat za slovo a rozvádět dál hádku. Jsem rád že neodpověděla,protože bys začal slovíčkařit. Takových tady bylo a je.

reagovat 6.3.2016 18:10 - Míla

Na moji otázku jsi mi ale...

Klidně odpovím :).
Nešla, nemám kvalifikaci. Nemám Vysokou školu drben a ani nejsem vyučená prodavačka.
Ale naštěstí obě baby už vyrazili, takže mě nemohou prudit.
Uniká mi smysl otázky, proč chodím do obchodu...

reagovat 16.8.2016 00:44 - mamut

To chce konstruktivní debatu!

To chce především zdravý rozum a revoluci.

reagovat 19.12.2016 14:24 - Jaroslav

Problém, pokud to tak nazvat, t.j. zda pracovat ve smyslu chodit do zaměstnání, a nebo být v důchodu. t.j. veškerý čas "pro sebe " má několik pohledů. Dle mého názoruz a vlatní zkušenosti je doba důchdu další životní etapa, jako předchozí od dětsdtví, přes mládí,, atd, ale na rozdíl od nich ta poslední. A tak jako si zaslouží prožít ty předchozí zaslouží si to i tato, jak uvedeno předchozí. Záleží jak na člověku tak jeho podmínkám, možnostem. Lze se této etapě vyhnout, vyloučit ji na rozdíl od těch předchozích, nechá se odpracovat, prostě z práce do futrálu, aniž se "důchodovalo " Bohužel řada lidí z ekonomického hlediska nemá možnost volby a skončí takto. Velmi a upřímně je lituji a nic jim nevyčítám. Jsou však i jiní, kteří z nenasytnosti, nenažranosti, mamonu si tuto cestu zvolí, a ty nelituji. Jako ideální je však tutoi poslední etapu prožít v penzi, což neznamená nic nedělat. Právě naopak znám řadu lidí, kteří v penzi ač úředníci si osvojili různé manuální práce a zrekonstruovali si chalupu, podívali se po republice a do zahraničí, oprášili si cizí jazyky, napsali paměti, atd, atd. Bohužel však poslední strany a vlády dělají vše pro vyhlazení této možnosti ubožáckým důchodem a ještě to servírují jako projev sviobody volby.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *