Pražský přízvuk

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.6.2012 12:53 - Petr

Ačkoliv jsem z ostravy, tak se mi víc líbí pražský přízvuk. Přijde mi to spisovnější a líbivější než kratky zobak, navíc to zní v médiích hrozně, když někdo naživo promluví krátce. Líbí se Vám taky "pražština"?

reagovat 6.6.2012 11:33 - !

nevim jak ostatni, ale kazdy nejak mluvi. Kde by potom vznikaly vtipy? Nase kratke, zpivani atd.
Druha vec je, kdyz se takovy prazak projevi pisemnou formou. Tam je co dohanet.

reagovat 6.6.2012 11:50 - Jirka

Já jsem z Vysočiny a Moráci mě mají za Pražáka a u Čáslavi jsem zas Hanák, ale nejsem ani jedno a u nás když se objeví Pražák, tak kouká, jak hřebík z prkna. Dokonce je u nás poznat i Pražák druhé generace, která u nás žije, jsou to úplně jiné nátury a celkově su tak jiní, že to nejde popsat.

reagovat 28.2.2013 00:05 - helééé

www.youtube.com/watch?v=sRToA9W-EGE

reagovat 28.2.2013 08:42 - Petr

Každý mluvíme NĚJAK, tak proč to řešit?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.3.2014 15:44 - ,

Celý ten pražský přízvuk...

Totiž ono je to tak, že moraváci mají nějaký komplex. Kdysi jsem se tomu smála a nevěřila, ale od té doby, co jsem se přivdala na moravu, při každé příležitosti musí do Čechů a hlavně Pražáků rýt. Dlouho jsem nechápala proč, pak mi začalo docházet, že jsou zakomplexovaní až na půdu.

reagovat 23.3.2014 17:26 - hanah

já jsem to tak na plno nechtěl napsat, jedno je jisté že Moráváci se nemají rádi ani mezi sebou. Na již. Moravě neměli rádi Ostraváky, v jedné vesnici měli rudo před očima, když tam zaparkoval auťák z ostravskou SPZ. Jejich heslo bylo auto prevalit, gumy prerezať. Na horách v Jeseníku nemají rádi Hanáky, to raději jednoho Pražáka, než deset Hanáků. Hanáci jsou pěkný škrti. Ale časy se mění. Dnes už to bude všechno jinak.

reagovat 23.3.2014 17:39 - david

já jsem to tak na plno...

Nelži, nic takovýho se nedělo a neděje.Já jsem z Brna a s Ostraváky nebo Pražáky nikdo nemá žádnej problém. To že si navzájem nadávají fanoušci hokejových nebo fotbalových mužstev nelze vztahovat na celou společnost. Mluví z tebe primitivní předsudky a z té paní nad tebou jakbysmet. Jak se říká, podle sebe soudím tebe.

reagovat 23.3.2014 18:01 - Gabra

Nelži, nic takovýho se...

No, neřekl bych. To spíš ty, co tady předvádíš, je opět důkazem toho, co tady lidi před tebou už několikrát zmínili.

reagovat 23.3.2014 19:54 - !

To, co se tady řeší, je pouze zástupný problém. Nezáleží na tom, jak kdo mluví, ale jak se chová. Jsem z Brna a znám řadu fajn lidí z Prahy a řadu kreténů z Brna a naopak. Je to tzv. Knoflíková válka.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *