Pravopis? Hrůza!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2012 15:51 - Lenka

Nevím, jestli se někdo z vás nad tím taky pozastavuje, ale mně osobně hodně vadí hrubky v téměř 80% příspěvcích zde na doktorce. To je opravdu vzdělání současných mladých tak příšerné? Samozřejmě se objeví hlasy, že "o pravopis nejde, jde o smysl příspěvku" atd., počítám i s nadávkami na mojí osobu, ale zamysleli jste se vy negramoti nad ostatními dopady? Hledali jste práci? Seznamovali jste se s někým po internetu? Pracuji jako sekretářka a vím, že když naše firma hledala nového zaměstnance, měla jsem za úkol to předběžně protřídit s tím, že motivační dopisy kde bude hrubka mám rovnou vyřadit.... (příkaz šéfa). Když jsem se kdysi pokoušela seznámit přes net, příspěvky s perlami typu "kylometr, nemyslím jsi, děti zlobili" apod. jsem vůbec nebrala v potaz. Přijde mi to ubohé, když někdo neumí češtinu, já nevím, jsem divná? Nebo to někomu z vás taky vadí?

reagovat 19.10.2012 12:46 - Petr

Mně to tedy dost vadí a myslím, že pravopis vypovídá hodně o osobnosti autora. Tvůj šéf měl asi pravdu.

reagovat 19.10.2012 13:04 - Jana

Lenko, mluvíš mi z duše. Mě, když přijde dopis, kde vidím "standartní" "palety byli dodány"...... tak bohužel, to mě ovlivní hodně a už si o tomto dodavateli udělám vlastní úsudek..... Jo a ještě neskloňování příjmení!!!! "Pane Novák". Je pravda, že většina našeho národa neumí svůj mateřský jazyk :-(

reagovat 19.10.2012 13:15 - Milan

Mně tohle vadí opravdu hodně. Jsem dost sečtělý a každá hrubka mě okamžitě praští do očí. Přesně jak píšeš, při seznamování když mi nějaká krasavice napíše "nemyslím jsi, že jsem..., moje bidliště je tam a tam apod., já to prostě balím. Přestane mě zajímat. Třeba je to jinak hodná holka, ale tohle prostě ne. Klesne tím u mě o padesát procent. No a v práci, to už je prostě spíš k smíchu - když nám "vážený pan podnikatel" napíše mail plný chyb, řeknu si, že má možná prachy, ale jinak je to totální debil a nemám k němu už vůbec žádný respekt.

reagovat 19.10.2012 13:19 - Lea

Nevím, jestli se někdo z...

Lenko - mne to přijde jako hodně povrchní soudit někoho podle pravopisu, i když sama ho celkem ovládám. A proto jsem též u tebe během prvního čtení objevila 2 chyby. Takže kdybych byla jako ty, tak bych tě za sekretářku nechtěla:)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.5.2015 15:42 - Profesor

Proto když píšu na...

Vi nekramoťy ňykap nepyšte gdiš neumyte pra vydle českyho jazika.Gdo bi melza jem mužu mu dat hodyni douzovani. Za500 na švrt hodyni.

reagovat 25.5.2015 16:02 - gin

Proto když píšu na...

Nejde o hrubky, jsem však mistr na překlepy.

reagovat 31.8.2016 16:10 - Adriana

Lenko, mluvíš mi z duše....

Mně = komu čemu, pozor na pádové otázky, když píšete mě-mně

reagovat 31.8.2016 16:58 - Nepruďte

Já bych to až tak neřešila - pořád opravovat se mi nekce....nechce ( a hešte , pardon ještě mi to nabízí :Němce

reagovat 1.9.2016 09:34 - Petr

Faktem je, že pravopis a písemný projev vůbec vypovídá hodně o autorovi. Je to nedílná součást autorovy osobnosti. Proto může být použit jako jedno z hodnoticích kritérií.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *