PRÁVA ZDRAVOTNÍKŮ

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.8.2009 20:50 - MAGDALENA

JSEM LÉKAŘKA, PEDIATR, UŽ PĚT TÝDNŮ SE SPOLEČNĚ S TÝMEM SESTER STARÁME O MALÉHO KOJENCE S CHRONICKÝM ONEMOCNĚNÍM...MÁM ZA SEBOU PĚT TÝDNŮ NESNESITELNÝCH NÁLAD JEHO MATKY, KTERÁ SE CHOVÁ NEOMALENĚ, PŘIKAZUJE NÁM CO MÁME DĚLAT, PARANOIDNĚ VŠE KONTROLUJE, NEUSTÁLE SE JÍ NĚCO NELÍBÍ, HRUBĚ MLUVÍ O CELÉM PERSONÁLU A ROZVRACÍ ATMOSFÉRU NA PRACOVIŠTI I MEZI OSTATNÍMI MAMINKAMI, Z NICHŽ NĚKTERÉ HRUBĚ NAPADÁ. PŘI DALŠÍM JEJÍM VÝSTUPU PROTI MÉ ÖSOBĚ JSEM TO UŽ NEVYDRŽELA A JEMNĚ JSEM JÍ VYSVĚTLILA, ŽE BY BYLO DOBRÉ KDYBY PERSONÁLU VÍCE DŮVĚŘOVALA A SNAŽILA SE SNÁMI LÉPE SPOLUPRACOVAT, ABY SE STAV MIMINKA CO NEJDŘÍVE ZLEPŠOVAL A DÍTĚ BYLO TAKÉ V PSYCH. POHODĚ. NA TO KONTO NA MNE ZAUTOČILA HRUBYM NAPADANIM ME OSOBY..A JESTE SI SLA STEZOVAT K VEDENI...BYLA JSEM OD TOHOTO PACIENTA ODVOLANA...NEJEN ZE MNE TO CELÉ PONIŽUJE, ALE PROŽILA JSEM SE NĚKOLIK SPATNÝCH NOCI A DNÍ STRESU,UNAVY..COZ SE SAMOZREJME PROJEVILO I V NEPOHODE V ME VLASTNÍ RODINE..PTAM SE SAMA SEBE...JA JAKO PROFESIONAL MUSIM TEDY PROFESIONALNE VSE SNASET A JESTE BYT PRIJEMNA A PACIENT SE MUZE CHOVAT JAKO HULVAT NEUSTALE A NEUSTALE SI NA MNE ULEVOVAT...KDO MI VRATI TY HODINY, KTERE JSEM PROZILA VE STRESU, V NEKLIDU, V PONIZENEM POCITU...VSECHNO TO V KONEECNEM DUSLEDKU DOPADA NA ME ZDRAVI..MAME MY JAKO PERSONAL VUBEC NEJAKÁ PRÁVA? CITIM SE JAKO PROSTITUTKA..VYUZIT, POUZIT, NAKOPNOUT KDYZ JE TREBA ZE STRANY KOHOKOLIV S JAKOUKOLIV POVAHOU.. A HLAVNE UTRPNE MLCET A NECHAT SI TO LIBIT? NENI UZ NA CASE ABY SE TAHLE NEVYROVNANÁ SITUACE MEZI ZDRAVOTNIKY A PACIENTY ZAČALA TAKE RESIT? A KDYZ TAK JAKYMI PAKAMI SE MUZEME I MY, TA HAVET LEKARSKA, BRANIT?? S POZDRAVEM

reagovat 6.8.2009 11:46 - Majda

Jesli jsi ty doktorka tak já jsem královna, co si tady stežuješ běž do poradny , co chceš aby obyčejni lidé ti radily ? ty Yssko jsi pruhledna,,,,,,,,,,,,

reagovat 6.8.2009 17:48 - zdravotní sestra

Magdaleno,plně s vámi cítím.Škoda,že takových lékařů není více.

Vedení nemocnice se zachovalo jako zbabělec.Je pohodlnější shodit lékařku,která se neumí ,nebo nechce bránit,respektive,snaží se situaci řešit v klidu přesto,že je hrubě napadána.

Je možné,že jednodušší matka ve strachu o své dítě,nezvládá své chování.

Nikdo si neuvědomí,kolik emocionálního nasazení musí zdravotník vynaložit,pokud chce svou práci dělat dobře.Sama si často stěžuji na aroganci a cynismus některých lékařů i sester.I sama mám někdy dilema,zda mi stojí za to ,se příliš citově angažovat,zvláště po střetu s podobnými lidmi.Proč asi,tolik zdravotníků a tak brzy "vyhoří"? Zde máme odpověď.

Je to začarovaný kruh.Vystrašená matka hlídá,opruzuje,neboť je ovlivněna negativními postoji,se kterými se již setkala,nebo o nich slyšela.Jenže její negativismus se obrátí vůči člověku,který si to nezaslouží a vyvolá v něm pocit křivdy,násobený postojem špatného vedení.

Pochopitelně,že takový člověk v sobě začne budovat obranné mechanismy.

Nenechte se otrávit a "uhasit" v sobě cit a nadšení.Zase bude líp a určitě potkáte hodně vděčných pacientů.Nejsou všichni stejní.

reagovat 6.8.2009 20:49 - Magdalena

Milá zdravotní sestro, děkuji vám za příspěvek...máte pravdu, už od napsání mého příspěvku je mi znatelně lépe, díky komunikaci s jinými maminkami jsem si zase spravila chuť a vratil se mi pocit radosti z prace..ale zminovana matka stihla za dnesek dohnat jednu nasi sestricku az k placi, jednala s ni jako se sluzkou a ne jako s clovekem..a tak byla odvolana i tato sestricka...uz nevim co si mam myslet...zda se ze vedouci zamestnanci se zkratka boji stiznosti...a tak se bude uhybat tak dlouho dokud to s nekym nesekne, protoze tahle matka bude na nasem oddeleni zda se jeste dlouho...

reagovat 7.8.2009 08:22 - zdravotní sestra

Je možné,že zmiňovaná matka má za sebou prachatého manžílka.Dřív to byli členové strany :=)).

Žít a pracovat v takové společnosti,vyžaduje opravdu pevné nervy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2011 15:53 - Iva

No jenom si rýpněte,už není do koho ,tak se rýpe do zdravotníků,přitom většina z nás ,co tuto práci děláme ,ji děláme z lásky ,protože pro peníze určitě ne.Snažíme se ,co můžeme ,aby byli pacienti spokojení,ale stejně je to pořád málo,jen jsou pro nás urážky a výčitky.Bohužel,tak jak jsou mezi zdravotníky sem tam lidé horší,tak i mezi pacienty je to občas hrůza,denně se najde někdo ,kdo nám vyčte poplatky - přitom to není náš výmysl a akorát s tím máme více administrativy,pro hrubé slovo se také nejde daleko ,no a jak se krade v nemocnicích ,to už je úplná katastrofa.

reagovat 6.3.2011 17:33 - zdravotní sestra

Chřipku od meningokoka asi nepozná na první pohled nikdo.Od toho jsou mikrobiologické a další testy.Ale i některá sestra pozná,že pacient je ve vážném stavu a je třeba jednat,drahý důchodče.
U meningokoka mohou být alarmující krevní výrony do podkoží.Osobně bych každý stav s vysokými horečkami hlídala za hospitalizace,i když ani to nemusí být zárukou přežití pacienta,ale přece jen o něco větší šance vzhledem k léčebným možnostem.Někdy je postup nemoci dramatický,ale v tomto konkrétním případě se asi fakt jedná o hrubé zanedbání péče,když pomoc vyhledali rodiče opakovaně.Je to hrozné někdy je mi hanba za ostatní zdravotníky.

reagovat 7.3.2011 01:17 - Pacient

Chřipku od meningokoka asi...

Ale i některá sestra pozná,že pacient je ve vážném stavu a je třeba jednat,drahý důchodče.
A kdo nenarazí na tu správnou sestru, tak bude mít prostě smůlu. Ale hlavně, aby měl zaplacené všechny polpatky.

reagovat 7.3.2011 09:19 - Pacient

Ale i některá sestra...

poplatky

reagovat 7.3.2011 11:59 - !

Kdyz ctu tema, beru prava zdravotniku jako kdyby byli policajti nebo vojaci. Sahnes na ne, mas flastr. Jen u vyjimek, kdy si to ten doktor zaslouzi, nedavat k soudu, protoze ten jej s pomoci jeho kolegu osvobodi, okamzite po tlame a poradne. A ne ze nemam pravdu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *