Od přátel ochraňuj mne Bože...

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2004 19:19 - Alois

Od přátel ochraňuj mne Bože, od nepřátel se ochráním sám! Toto heslo prý používal vévoda Welington, který porazil Napoleona u Waterloo.
Mnohokrát se mi stalo, že se mi někdo snažil pomahat aniž bych o to projevil zájem, ba mnohdy i přímo proti mé vůli. Důsledkem takové pomoci povětšině bylo, že mi můj nechtěný pomocník uškodil. Jak proti takovým pomocníkům postupovat? Napište, já později napíšu několik konkrétních důsledku takové pomoci v mém životě.

reagovat 11.6.2004 01:40 - Violet

ahoj , no mozna nedat tem pratelum , kteri tak moc chteji pomahat a za katzdou cenu , najevo , ze vubec pomoc potrebujes , vis , to mas tak , nakonec kdyz clovek zase pomoc potrebuje , tak se mu ji nedostane , treba ze ja vyslechnu kamaradku s problemama , rozebereme to ze vsech stran a tak , a kdyz ja mam podobny problem , tak ona to se mnou treba rozebirat nebude , nicmene todle jsou banality , a tobe se asi prihodilo neco mnohem zajimavejsiho , ne ? A pak taky , clovek nechce toho druheho urazit tim, ze by mu rekl, ze o jeho pomoc nestoji...

reagovat 11.6.2004 20:03 - Alois

Uvedu dva příklady, kdy mi někdo pomohl a současně zkomplikoval život. Po vyučení jsem se seznámil se svobodnou matkou. Chvíli jsme spolu chodili, pak jsem odjížděl na nové pracoviště na opačný konec republiky. Uvedené ženě jsem sice slíbil že ji budu psát, ale nijak vážně jsem to nemyslel, byl jsem rád že tento vztah ukončím. Den po mém odjezdu se o této mé známosti dověděla moje matka. A jelikož chtěla moje dobro a chtěla mi pomoct, vydala se do domu uvedené ženy a ztropila tam cirkus. Dotyčná naštěstí nebyla doma, takže se to obešlo bez fyzického napadení. Ale jelikož měla z mé matky velký strach, vydala se za mnou na opačný konec republiky. Začali jsme spolu žít a splodili potomka.
Později jsem se oženil s jinou ženou, děti jsme neměli. Výživné na svou dceru jsem neplatil, její matka se vdala a po mně nic nechtěla. Moje manželka mne začala přesvědčovat o tom že bych měl požádat aby mi dcera byla svěřena do péče. Toto jsem odmítl jako nesmyslné jednání. Ale manželka mi chtěla pomoct, tak bez mého vědomí začala tuto záležitost vyřizovat tajně. Psala na všechny možné instituce. Výsledek jejího jednání byl takový, že když moje dcera měla 9 roků, některá sociální pracovnice přesvědčila matku mé dcery, aby po mně vyžadovala výživné, že na to má právo. A soud jí to přiklepnul s tříletou zpětnou platností. Tak jsem platil výživné, včetně tříletého dluhu.
Jak moje matka, tak moje manželka to mysleli dobře: chtěli mi pomoct! Toto jsou jen dva příklady z mnoha, kdy jsem na cizí pomoc doplatil.

reagovat 13.6.2004 04:45 - Mečiar

Alois,
ty jsi naozaj kokot... :-))

reagovat 13.6.2004 11:32 - Jana

Alois,nezlob se,ale ty jsi fakt hajzl,já bych tě nechtěla ani za nic.Smysl pro povinnost,čestnost,otcovství,to ti nic neříká,viď?Ty potřebubeš jednu do huby a ne si tu stěžovat,Jsi blbec největší,přeji ti,aby se ti to všechno vrátilo zpátky.Pokud ovšem víš,o čem mluvím.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.5.2006 22:05 - Tak takové rady

o tom, že podobné přitahuje podobné hlásal můj známý a měl samé medové řeči. Jednoho dne si ode mě odnesl přírodní léky na své problémy, kontakt na jistého lékaře a ještě cosi a druhý den se na mě tak smrtelně urazil, že jsem byla v šoku. Takže už jsem vystřízlivěla, že podobné přitahuje podobné platí DOSLOVA!

reagovat 30.5.2006 08:54 - Aloisovi přitakávám

Dobro & zlo

Aby bylo dobro, nutnost zla je bohužel nezbytná. jako žloutek s bílkem pod skořápkou, běsní zlo pod nebem a trocha toho nevtíravého srdečného dobra se také najde.Velmi se mně líbila stať v knize Dohoda s nemocí - ruský pisatel knihy se ptá své ženy, proč si myslí, že když na kamenité pláži sbírala sklenky po vandelech, proč asi se jí ta taška vysypala a sklenky se tak roztříštily, že už sklo nemohla posbírat. Ona přiznala, že byla velice zlá na vandaly. Manžel jí pak říkal, že vandalům se nepořádek asi nepříčil a že když ona byla na ně při úklidu tak naštvaná, vyslala na ně dost zlých energií, tak se jí to vrátilo v podobě rozbitých sklenic. Svět je plný velmi citlivých energií a když přeženem i dobro, tak je to špatné.

reagovat 31.5.2006 17:56 - pro Aloise

Aloisi musíš sám rozhodovat o sobě,lidi jsou omylní a z hlouposti ti ublíží.jsi dospělý a máš svůj rozum,nenech se ovládat citama,jak je vidět,máš sklon se nechat vydírat a manipulovat.Bůh tě může ochránit i od sebe samého,abys netropil hlouposti.Máš dceru a usiluj o stýkání s ní,manželka potřebuje úplnou rodinu,máš zamotaný život,nemusíš zoufat,všechno se dá vyřešit v klidu a bez rady cizích lidí.Hledej dobro a usiluj o něj,i když mnohdy za dobré se odplacuje dnes zlým.přesto platí.co člověk sází bude i sklízet.Hlavu vzhůru!!

reagovat 31.5.2006 18:41 - bára

Alois možná to pro tebe bude novinka, ale mít dítě znamená živit ho a mimo jiné ho vídat, pomáhat mu a prostě být mu na blízku, možná že si na to ještě nepřišel, ale dítě je to nejlepší, co člověk může v životě mít a je hodně důležitý tu pro něj vždycky být

reagovat 1.8.2006 17:36 - jana

můj kamarád má podobnou zkušenost,říká ,že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán, podle mne to není pomoc , ale vměšování, bud to někdo vyčte dobrý skutek a nebo to dopadne úplně obráceně

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *