praskání kůže mezi půlkama

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.11.2012 08:41 - Martin

Dobrý den, poslední dobou mě trápí malá prasklinka kůže mezi půlkama u zadku, vždy je to třeba pár dní prasklé a citlivé na spocení apod...a pak je zase chvíli klid dokud to nějakým pohybem zas nepraskne. Určitě to není způsobeno nějakou špatnou hygienou. Doporučujete nějakou mast či jinou radu? Děkuji za odpověď.

reagovat 20.11.2012 12:29 - ind

Dobrý den, poslední dobou...

modrou indulonu vmasíruj denně po sprchování

reagovat 16.11.2013 13:06 - Mila

Vyzkoušela jsem dvakrát denně po ranním a večerním sprchování postižené místo řádně osušit a pak zasypat práškem na rány.Ten je k dostání v každé lékárně.Za tři dny bylo po problému doporučuji vyzkoušet.

reagovat 16.11.2013 13:31 - Jan

Spíš bych doporučil Canesten, Fungicidin apod. Ty prasklinky se dělají v místech, kde se člověk špatně utře a to je ráj pro plísně.

reagovat 24.1.2016 22:27 - Ivy

Spíš bych doporučil...

Mně na to funguje Clotrimazol, takže to asi fakt budou ty plísně, jak psal Jan.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2016 22:30 - Lucinda

Na noc klasická kalciovka z lékárny a přes den namazat krémem na opruzená miminka (mají v sobě pudr) Aviril atd.
Pokud je to ze zapářky tak by to mělo pomoci.

Pokud jsou to plísně, tak třeba ten Clotrimazol nebo Mykoseptin, Canesten a pod.

reagovat 24.1.2016 22:34 - Dr. Max

Pokud se jedná o defekt bez infekční etiologie, pak jednoznačné doporučení v podobě lokálního hojení směřuje k vlhkému způsobu (Hemagel; Traumacel Biodress H) nebo kyselině hyaluronové (Bionect). Tradiční mazání (Calcium pantothenicum, Infadolan, Dermazulen, Bepanthen plus (při nebezpečí infekce), měsíček, heřmánek či snad dokonce všerůzné masťové základy včetně vazelíny) nemají tak výrazný reepitelizační efekt. Ze zajímavosti zmíním kosmetickou regenerační péči (La Roche-Posay Cicaplast, Bioderma Cicabio) a až zázračně účinkující Hyiodine, který reparuje i vážné ulcerace a kožní deformity, nicméně finančně se pohybuje v jiných etážích a ve Vašem případu též jistě nebude zapotřebí. Lokální preparáty lze jistě doplnit o tabletky k polykání pro urychlení celého procesu reepitelizace (Cilkanol, Venoruton forte, Glyvenol, Mobivenal micro, Diosminol..).

Jestliže by příznaky odpovídaly definici mykózy zahrnující svědění, zčervenání, olupování anebo popraskání kůže, poté z volně dostupných preparátů (ve formě mastí, krémů, roztoků, sprejů) považuji za nejúčinnější terbinafin (Lamisil, generický levnější Terbistad). V poměrně nedávné době se z předpisů lékářů dostal do volného prodeje obstojně působicí naftitin (Exoderil).

Mnohdy postačují však i osvědčené varianty imidazolových antimykotik (Clotrimazol Al, Myfungar, Canespor) nebo vyloženě tradiční nystatin (Fungicidin), případně antiseptická kyselina undecylenová (Mykoseptin). Pro všechna antimykotika platí v zásadě pravidlo, že lépe je nanášet častěji než předepsáno (jejich fungistatický efekt se změní ve fungicidní), delší dobu (2-3týdny) a po vymizení klinických příznaků ještě zhruba týden pokračovat ve snížené frekvenci pro absolutní sanaci.

reagovat 25.1.2016 09:18 - Hanka

Mne vždy pomůže http://www.001shop.cz/p/intisan-balzam-pro-intimni-hygienu/

reagovat 25.1.2016 10:14 - ???

Dle poznatků to může taky dělat některý druh prdelpapíru! Pozor na to a vyzkoušejte!

reagovat 14.9.2018 19:01 - Noblesní Koršpaněl

Dobrý den, poslední dobou...

Možná to chce trochu volnější tanga.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *