Co je to prána? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.3.2001 13:17 - Jaromír Janečka

Mám zájem o cvičení kundaliní jogy pod dohledem cvičitele, kde je možno se přihkásit? Jsem od Frýdku.Děkují.

reagovat 14.4.2006 09:57 - Oxyman

Objev 21.století!!! Kyslík = Prana, Prana = Kyslík. (11.04.2006)Objev 21.století

--

Kyslík = Prana, Prana = Kyslík

--

Vážení přátelé chci si s Vámi povídat na velmi zajímavé téma. Tedy "Prana" a kyslík. Co je to "Prana" a co je to kyslík...

--

"Prana" je slovo pocházející ze sanskritu, jazyka používaného v Indii a jako jazyk liturgický ve východních náboženstvích jako jsou buddhismus a hinduismus. Znamená v podstatě něco jako "životní síla". Je to přesný

nedefinovatelný základ, z něhož vzniká energie, životní síla umožňující existenci jednotlivé lidské bytosti i celého vesmíru.

--

O "Práně" tedy lze říci, že je přirozeností Bytí, též motivující silou stvoření a je tedy základní silou mysli.

--

Zamysleme se tedy a pokračujeme dále...

--

Dech je jeden z mála tělesných funkcí, který může být ovládán vědomě či nevědomě. Proto je důvodné věnovat pozornost všem formám klasického rozjímání. Kyslík přináší do našich životů hlavní životní energii jistě více než potrava či voda. Obyčejný člověk vydrží bez jídla 3týdny bez vody 3dny a bez kyslíku 3min.

--

V dobách dávno minulých lidé neměli představu o molekulární struktuře vzduchu. Neměli mikroskopy a nemohli tedy ani použít tabulku prvků Mendělejovi soustavy. A mohli bychom pokračovat dále v rozboru pokroku vědy v posledních letech ...

Přitom ale vnímavý člověk něco cítil a již v těch dobách měl životní zkušenost při různých dechových cvičeních, které trénoval a používal.

Jasně pociťoval blahodárné účinky těchto dechových cvičení na svém organismu vzhledem k následným projevům v oblasti myšlení a soustředění.

Dále tyto dechová cvičení měli vliv ne regeneraci buněk a všeobecné zdraví organismu. Tehdejší člověk využívající takového dechového cvičení prohlašoval, že svou jak fyzickou tak duševní sílu má z kosmické energie.

Prostě řečeno ze vzduchu. Název této energie se vžil - "PRANA".

--

Jako odborník v oblasti kyslíku mohu potvrdit tento objev, dle vlastních zkušeností. KYSLÍK JE PRANA.

--

Kyslík ten již základní prvek země nám dává všem tu základní životní

energii a to znamená to samé co nám dává Prana. Moderní člověk již dnes má

díky vědě spoustu možností jak zkoumat svou životní energii. Navíc má výhodu pohledu do minulosti a tak již může posoudit i vyhodnotit přesný výsledek na podstatu energie nazývané "Prana".

--

Objevem 21.století je tedy tento poznatek:Kyslík je Prana

Prana je KyslíkOXYMAN

www.oxycentrum.cz

reagovat 8.11.2006 23:15 - Vilma Kotočová

Podle mého názoru zde někdo prezentuje nikoliv objevy, ale obyčejné tmářské spekulace. Mělě by se vrátit do šesté třídy základní školy.

reagovat 8.11.2006 23:26 - Telecom-linka

Kyslík je TELECOM!!!

reagovat 3.12.2007 00:37 - Vilma

Zdravím všechny křesťany, nekřesťany, fundamentalisty, ateisty a další rozumně i neruzumně smýšlející lidi.

Chápu, že jsem náš oblíbený diskuzní kroužek dlouho nenavštívil, ale už jsem nemohl vydržet tíhu vědomí, že nejsem schopen sebevědomně se postavit za svůj názor. Všechny své dlouhosáhlé články jsem vkládal do úst někomu, komu nejen, že nepatřily, ale dokonce o nich něměl ani tušení!!!

Napsal jsem mnoho článků, které jsem si obratně obhajoval, svými přesvědčivými argumenty jsem dostával na kolena mnoho zarytých odpůrců moderních poznatků a činil jsem tak s lehkým srdcem podvodníka, kterému se nemůže nic stát. Kterého nikdy nedostihne odpovědnost za své skutky.

Až teprve na skonku svého stáří si uvědomuji, že celý život jsem jen lhal. Že jsem se nikdy nedokázal postavit čelem odpovědnosti, celou tu dobu jsem se zkrýval za ženskými sukněmi, za velkými slovy a plamennými proslovy stálo moje malé já, Já Štefan Kotoč.

Moralizoval jsem ostatní kolem sebe, moralizoval jsem svou rodinu, vše jsem dělal pod záminkou, že pro všechny chci jen to nejlepší, ale lhal jsem. Chtěl jsem si žít dobře, i na úkor blaha svých nejbližších a dodnes se za to nestydím.

Zašel jsem dokonce tak daleko, že jsem zmanipuloval všechny kolem sebe, tedy ty kteří odemne ještě neodešli. Zmanipuloval sem svou manželku, kterou jsem donutil mnohokrát křivě vypovídat, dokonce i před soudem, dokonce bych neváhal, bylo by to nutné, "v zájmu rodiny" obětovat kohokoliv (mimo sebe samotného) za uhájení své pravdy.

Jsem již několikanásobný dědeček a ačkoliv jsem se na tuto roli velmi těšil, díky své zapšklosti jsem své, dnes již dávno dospělé, vnuky téměř nevídal, neboť jsem se nemohl podílet na jejich výchově. Můj syn mě přestal zajímat úderem svých osmnáctých narozenin, kdy se začal cítit natolik svobodný, že svým volnomyšlenkářským a nezodpovědným chováním začal být mé osobě až nebezpečný.

Stejným způsobem jsem od sebe vypudil i svou první dceru a před několika lety i svou poslední dceru, která bohužel dodnes (dokonce i po svatbě) nese mé jméno. Jsem přesvědčený, že dodnes usiluje o můj majetek, ba i můj život, proto jsem také podnikl náležité kroky, aby jakékoli vazby mezi mnou a Vilmou i její dcerou byli nadobro zpřetrhány.

Celý svůj život jsem toužil po vnučce. Představoval jsem si, jak budu malou Vilmušku vychovávat, ve svém domě, ale moje dcera všechny mé plány odmítla a rozhodla se žít vlastním pochybným životem.

Ze strach o svůj majetek a svůj blahobyt jsem vydědil svou dceru a raději i svou desetiměsíční vnučku.

A takový jsem křesťan.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.11.2014 04:01 - Karel

Od toho jogový termit "pranajama" = dechová cvičení.

reagovat 28.11.2014 11:06 - dr. Pivrnec

Prána jako kosmická energie a sluneční energie opravdu z vědeckého hlediska existuje, bohužel neobíhá kolem člověka jak si myslíte.
Když si promnu oči také uvidím barvy a čakry :-)

reagovat 1.9.2017 10:13 - Prána

Prána jako kosmická energie...

jakožto energie je všude okolo nás,a v nás také...někdo jí má málo,někdo hodně.Její množství a kvalita se dá ovlivnit cvičením pránajáma nebo chikung atd.
Energie opravdu v nás proudí po určitých drahách.Podle vibrací a kvality se dá rozlišovat.

reagovat 1.9.2017 10:19 - bohužel,kyslík není prána,

Objev 21.století!!! Kyslík...

a jste pomýlený,jako většina "ODBORNÍKŮ"dnes.Ano,prána je spojena s dýcháním,i kyslíkem,ovšem pak by dle vás stačilo dýchat kyslík,a výsledek by se dostavil dle mistrů jogy?NEDOSTAVIL.AČKOLIV BY SE JISTÁ ZLEPŠENÍ DOSTAVILA,KYSLÍK NENÍ PRÁNA,TJ.ENERGIE!DOPORUČUJI ROZTRHAT DIPLOM,A OPRAVDU SE VZDĚLÁVAT JINÝM SMĚREM.POTOM O TÉTO PROBLEMATICE MŮŽETE HOVOŘIT.

reagovat 1.9.2017 10:33 - Karel

totéž co neviditelná...

Prána je sanskrtský (indický jazyk) termit pro dech. Proto se dechovým cvičením v joze nadává Pranajama.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *