Praha vs Brno???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2007 13:36 - Alík

Ahoj všichni, tak jsem měla možnost, jako nezaujatý pozorovatel, vyslechnout hádku Pražáka s Moravákem (Brno). Zajímalo by mě, kde se bere ta děsná nevraživost??? Pražák o Moravákovi tvrdí, že je buran, primitiv, vožrala.......Moravák tvrdil, že Pražáci jsou namyšlený, prachatý, nemusej nic dělat, ktežto jen na Moravě se těžce pracuje. Kde je pravda?? Pražáci a Moraváci, co Vám na sobě tak vadí???

reagovat 23.8.2007 14:24 - moravák

Pražaky nemam rád, bo jsou nafrněný, porád si stěžujou a přitom maji prachů, jako šlupek.

reagovat 23.8.2007 14:27 -

stačí, že v Praze na Můstku napadne tři centimetry sněhu a je kalamita tady na Moravě je kalamita a nikdo o tom neví.

Pražácí a Praha je stát ve státě.

reagovat 23.8.2007 14:30 - Rosta

Platy tam maj nevídaný, práci tam maj. Co by ještěchceli?

reagovat 23.8.2007 14:37 - Jana

Mě to celý připadá, jako hloupá, moravská závist!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.9.2011 10:52 - A nejen jich.

Ale že je vás v Praze jak...

V Praze už člověk na rodilého Pražáka skoro nenarazí, samá náplava. Potom tu nemá být takový bordel.

reagovat 29.9.2011 01:00 - Donedávna

byl v Praze primátorem MUDr. Bém - psychiatr. A bylo to na hlavu.
Nyní je tu primátorem MUDr. Svoboda - gynekolog. Raději ani nedomýšlím, na co je to teď.

reagovat 23.6.2014 17:29 - Petr

Můžete mi někdo poskytnou srovnání těchto měst z hlediska zejména bab (množství, krása, snadnost ulovení, poměru množství žen na 1 muže, atd...) a potom každodenního všedního života. Je opravdu pravda to, co se o Brnu říká. Totiž, že je to zlatá loď, či jsou to jen takové kecy závistivých a zamindrákovaných Moraváků věčně pošilhavajících po naší největší metropoli. Které z těchto město vidíte jako příjemnější pro obyčejný život. Po 8-mi letech v Praze uvažuji o přestěhovaní do Brna a nerad bzch si při tom nasral do bot... Zajímají mě zejména názory těch, kteží měli možnost zažít na vlastní kůži obě tato města.

reagovat 23.6.2014 18:07 - v

Můžete mi někdo poskytnou...

Žila jsem v obou městech, napřed v Praze, pak v Brně, ale vracela jsem se a ještě ráda do Prahy (jinak, pocházím z táborska). V Brně kultura nic moc (- jediné, co mě tam před lety zaujalo, to byly ty egyptologické přednášky každý měsíc, za to tleskám), památky skoro žádné, s parcí to tam mají lidé také těžké (i když to nebyl zrovna můj případ). Lidé, mám-li srovnat, nechci to dlouho rozebírat, aby to někomu nepřipadalo, jak že proti nim něco mám, ale ALE! Už jenom ta jejich zamindrákovanost vůči Praze a čechám úúúúúúúúúúú, zažila jsem si své, když nic jiného, do každého tzv. přivandrovalce se dost nechutně naváželi a někdy to bylo na pokraji urážek. zrovna tak se vyjadřovali o větších městech v Čechách, no a zvlášť io té Praze, ta jim leží v žaludku fest. jsem tedy zpět v Praze a uf! Úleva.

reagovat 23.6.2014 19:07 - Petr

Žila jsem v obou městech,...

Díky za odpověď, moc si mě nepotěšila... :-( Já jsem pro změnu původem z Vysočiny, v životě jsem už žil leckde.. a Praha (alespoň centrum) je opravdu nádherná (určitě jedno z nejhezčích měst min. v Evropě) pořád se zde něco děje (ať už ve dvě odpoledne, či ve dvě v noci) i řada rodilých Pražanů, které jsem možnost poznat, je poměrně fajn... jenže to množství turistů, věčně narvaný metro, všudypřítomný davy lidí, ty každodenní hodiny strávený v kolonách nebo pod zemí, nemožnost uniknout nikam do přírody v takovej krásnej den, jako je třeba dnes, potom homelessáci, fetky, parky plný starejch bab s kundolízalama na kilometrovejch vodítkách a hovem od nich, že nemůžeš slápnout nikam jinam mimo asfalt, smog, hluk... ve finále stejně neznáš nic jiného než tu svou práci a králíkárnu. Kolikrát do roka, člověk tolik akce potřebuje??? Projít si třeba hrad jsem si byl naposled někdy před rokem a tak si říkám, jestli by nestálo za to se přestěhovat do nějakého klidnějšího prostředí... Práci neřeším, v mém oboru je na tom Brno možná ještě lépe než Praha.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *