práce ve zdravotnictví

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2004 16:51 - Lída

Nevíte někdo,jestli jsou nějaká zdravotní omezení,pokud chci pracovat v nemocnici?Mohli by mě nepřijmout do práce kvůli extasystolám,která se objevují jenom ojediněle a jsem pod dohledem lékaře již několik let?L

reagovat 21.4.2004 16:25 - Beruška

Lído!

Tak trochu záleží,co v té nemocnici chceš přesně dělat.´Jsou odvětví,kde by to asi vhodné nebylo,ale spíš si musímš říct,jestli Tě Tvé Extarsystoly nějak omezují nebo jestli máš nějaké velké problémy.Jestli chceš v nemocnici pracovat,tak to udělej.

reagovat 26.12.2007 15:37 - jana

Lido, kam to chces spadnout..??? delat sluzku... :-( no koukam, ze uz to jsou 3 roky, myslim si,ze pokud jsi zacala, alsi brzo zkoncis

reagovat 27.12.2007 14:04 - Jano,

co to meleš, jakou služku? Kde pracuješ Ty, nádhero?

reagovat 27.12.2007 19:29 - zdravotní sestra

jana ví velmi dobře o čem píše a já také.Ano jsme mizerně placené služky!!ať již jsme, či nejsme, nádhery.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2007 05:56 - zdravotní sestra

nemyslím si,že pokud jsou sestry nespokojené ,je řešením "jít od válu".Také by se mohlo stát,že by se o vás neměl kdo starat a nebo ,jak tady píše pacient,doplácet si za tlumočníka.

Spíš jsem měla na mysli sestru,která se co nejlépe stará o blaho pacienta,přesto,čím je vstřícnější a empatičtější,tím větší pocity frustrace má.V mnoha případech není na vině jen pacient.

Jsme v době,kdy slyšíme neustále nářky ze strany lékařů,a proto chci upozornit na to,že sestra je v péči o pacienta stejně důležitá ,jako doktor!!Chybou je,že se málokdy dokážeme ozvat a hájit své zájmy a raději ze zdravotnictví odcházíme.Mnohdy

ani pacient netuší,za co vše ,vděčí sestře.

Přesto jsme,dost často, pro mnohé z vás ,jen hromosvodem k vybití negat.emocí.

Sestra v ordinaci soukromého lékaře,je ještě větší "hadr".

reagovat 28.12.2007 07:51 - Rob

Sestra v ordinaci soukromého lékaře je hadr, pokud je zaměstnavatel hňup a darebák. Ale to může být i jiném povolání, takže si nevybereš. Navíc má zpravidla pravidelnou pracovní dobu.

a souhlasím s tím, že doktoři křičí (někdy hlavně ti čerství nejvíc) a práce sester je v pozadí a neoceněna.

reagovat 28.12.2007 09:08 -

Bohužel jsem od prázdnin prošla velmi vážnou chorobou a tudíž i několika zdravotními zařízeními. Mohu upřímně říct, že jsem takto dopadla díky "péči" svého soukromého gynekologa - dnes již mého bývalého, který nic nepoznal . Bohudík jsem se ocitla přes krajskou nemocnici až v Motole . Kdo nezažil - neuvěří. Až neuvěřitelná laskavost a péče lékařů ,a kupodivu čím více titulů před a za jménem, tím zdvořilejší a pokornější. Zdravotní personál - sestry - tak už většinou bakalářky - taky vlídné , ochotné. Je na nich totiž vidět, že práci dělají s láskou , mají pevné pracovní zázemí a skvělou staniční , které není cizí promluvit s pacientem a třeba jim přijít napíchnou i infuze. To, že oddělení gynekologie v Motole šlape, Vás přesvědčí hned při vstupu - nadmíru pohoda, čisto, zájem , úsměv , psychická podpora. Věřte, že se vyplatí být 300 km od domova týden v takové péči . Nemohu jinak, než opět říci - skláním se a děkuji.

reagovat 28.12.2007 11:57 - Pacient

Myslím, že to je nejen ve zdravotním personálu, ale také ve způsobu vedení toho kterého zdravotnického zařízení.

Osobně mám velmi špatnou zkušenost s jednáním se mnou coby zdravotně postiženým pacientem ze strany lékařů na odd. ORL FTN v Praze - Krči. A ještě mne dorazilo, když na moji písemnou stížnost mi značně arogantně odpověděl MVDr.! Havelka, vyřizující tam stížnosti pacientů. Dá se markantněji vyjádřit, jaký tam asi mají přístup k pacientům?

Naopak jako v Jiříkově vidění jsem si připadal před cca pěti lety při své hospitalizaci v Ústavu hematologie a krevní transfůze v Praze. Tak přívětivé a ochotné jednání všech od ukrajinské uklízečky, přes tehdy ještě civilkáře, sestřičky a ošetřující lékařku až po primáře při vizitě bylo opravdu úžasné. Např. sestřičky mi za jakýkoliv sebemenší projev spolupráce z mé strany vždy poděkovaly. To se to pak spolupracovalo. Oproti FTN to tam byl vyloženě diametrální rozdíl.

A takovéto excelentní zdravotnické zařízení chce Fantomas českého zdravotnictví Šulínek zničit.

reagovat 25.2.2008 10:45 -

Milý nespokojený paciente z ORL FTN. Nevím, kdy jste tam pobýval a s čím. Já jsem tam byla před několika lety na operaci a musím říct všechna čest. Od té doby chodím se všemi problémy krčními, nosními a ušními jedině tam a pokaždé mi pomohli. A podobně dobré zkušenosti má se setjnou nemocnicí i několik mých známých. Tedy diametrální rozdíl mezi námi a Vámi.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *