Práce v Izraeli - kibuc

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.5.2009 01:54 - simon

Chci se zeptat, zda máte někdo s touto prací zkušenosti nebo jestli víte o agentuře u nás, která ji pomůže zprostředkovat. Zatím mám kontakty jenom na jejich místní agentury a byl bych radši, kdybych měl informace a všechny formality vyřízené tady. Na jak dlouho nejmíň se tam musí jet? Budu vděčný za jakoukoliv informaci. Předem děkuju.'

reagovat 18.5.2009 13:41 - Petra

Nic takového tady není, jen např. inexsda nabízí dobrovolnictví v kibucech, ale myslím že je to docela dřina. Jinak něco jako legální placená práce v kibucu neexistuje, max. na černo jestli si to chceš lajznout, ale jinak v kibucech berou jen dobrovolníky, ty placené programy jsou pozastavené, legálně to defacto už nefunguje, co vím. Pokud máš peníze, tak tam můžeš jet klidně na měsíc, ale stojej spíš o atraktivní národy jako australani a kanaďany:-), tam maj těch agentur hodně, ale i tam je poplatek, vím, co jsem na to koukala, tak to vycházelo tak na pět tisíc korun-nakonec jsem tenhle nápad zavrhla, protože je to lehce zlodějina-v tom vedru tam dřít na poli a pod, a jen za pár korun kapesné, navíc v kibucech je většinou drsnější režim-ne alkohol, někde ani cigára apod. Navíc teď je tam docela blbá situace-co jsem četla o chudákovi dobrovolníkovi v kibucu poblíž gazy-vyslali ho makat na pole a ostřelovači ho odpráskli, veselý no. Jestli tam chceš jet, tak vem ty jejich agentury, tady to nikco nedělá, nebo je to podvod. Hodně štěstí.'

reagovat 18.5.2009 16:03 - simon

Děkuju :-)'

reagovat 27.10.2015 15:21 - izrael prace

Zdravim, nemate nekdo kontakt na agenturu, ktera zprostredkovava praci (ne dobrovolnictvi) v izraeli

reagovat 27.10.2015 18:46 - David

Myšlenka rovnosti a společného sdílení všeho je ve většině kybuců je dávno pryč, přešly na kapitalistický model. Už se nenosí myšlenky marxismu. K tomu drahá doprava, vysoké životní náklady a přísné požadavky na vstup do země.
Hledají lidi, co jedou do kibucu kvůli myšlence a ne kvuli výdělku.
V kybucu jsou si muži a ženy rovny a ženy nevykonávají domácí práce, takže je možné, že budete mýt nadobí nebo škrábat brambory, zkrátka vše co je potřeba.
Jeďte tam jen pokud máte zájem o život v komunitě nebo poznání života v Izraeli a chcete ušetřit na bydlení. Jinak se tam budete cítit jen jako levná pracovní síla.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2016 19:17 - Marcela

věková hranice - od 18 do...

Dobrý den, chtěla bych také vyjet na 'gap year' pracovat do Izraele, ale je mi 48 let. Zaměstnavatel mi místo na rok pozdrží. Problém, na který narážím dnes a denně je můj věk. Mohla byste mi Hano dát nějaké konkrétnější odkazy na případné organizace v Izraeli, které jsou ochotny zaměstnavat na omezenou dobu i nás starší? Děkuji.

reagovat 7.6.2017 00:24 - Lukrecia

Zdravim, nemate nekdo kontakt...

tiež by ma to zaujímalo.....chcela by som tam ísť pracovať ako baby siter...

reagovat 22.11.2017 13:57 - Lucia

tiež by ma to...

Hladam zenu na pomoc v domacnosti do Izraela s varenim a upratovanim na dlhsiu dobu do rodiny s 2 roc dietatom

reagovat 9.5.2018 10:18 - Svitlana

Tak ze,koupit litenku,a najit tam agenturu??spravne chapu??

reagovat 9.5.2018 10:22 - Svitlana

Hladam zenu na pomoc v...

Lucia,umim varit

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *