Pozor na bylinky! - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2001 15:10 - Jirka

Přátelé,
pokud mi je znamo, vzdy se pojem JANG pouzival ve vztahu k EXPANZIVNI energii a JIN opacne. Autor clanku se bud preklepl nebo velice neznale pouziva zasadni pojmy.
Jinak s nim musim souhlasit, ze neznale pouzivani bylin (podle radoby prirucek o zdravi) muze velice rozhodit rovnovahu energii. Kazdy by se vsak mel zacit ridit svoji intuici a kdyz ne, aspon si pak vzit ze sve situace pouceni - vzdyt je to CESTA, ktera na formuje a my jsem s ni radi souhlasili.

S pozdravem, Jirka.

reagovat 19.11.2002 15:02 - jipe

Konečně zase jeden z článků na Doktorce, které mají hlavu a patu. Dlužno snad jen podotknout, že pokud budete dodržovat makrobiotické stravovací principy, nebudete vůbec vědět, že nějaká alergie existuje. Z tohoto důvodu vám také odpadnou starosti, zda si nějakou bylinkou můžete uškodit. Naučíte se rovněž, že byliny lze používat i jiným způsobem, než jen ve formě pití čajů, užívání tinktur a podobně.
Klasifikace energií JIN a JANG je v článku uvedena správně, protože makrobiotika pracuje s energiemi z hlediska struktury, kterou vytvářejí, což je něco naprosto odlišného, než s jakou formou energií je uvažováno v medicíně čínské. O této problematice existuje i u nás dostatek literatury. Je zajímavé, že ani renomovaní znalci čínské medicíny, kteří studovali většinou přímo v Číně, o odlišném pojetí energií v makrobiotice nevědí - viz např. Vladimír Ando: Dětská akupresura str.18 a 19. Pokud se náhodou jedná o poznámku recenzentky MUDr. Marie Kyralové, tak se omlouvám. V literatuře, která není "oborově" vyhraněna, by tedy bylo dobré vždy uvádět, v jaké spojitosti se o energiích JIN a JANG hovoří, jinak může docházet při léčbě k velmi nemilým komplikacím. jp

reagovat 13.7.2006 19:23 - Světlana

V článku "Pozor na bylinky!" píšete: poraďte se s lékařem. Prosím Vás, s jakým lékařem? Moje zkušenosti cituji: "... na půdě této kliniky se bylinami nikdy léčit nebude. Je to nevědecké." Zato vědecky "léčili" pacienta na plicní klinice 6! druhy ATB - inf. zánět plic. Jelikož pacienta dovedli na práh smrti, nosila jsem mu bylinný čaj, který pil 1l denně. 4. den se jeho stav zlepšil a postupně se uzdravoval. A to si dovolil na půdě kliniky tak nevědeckým způsobem!!! Ve své praxi jsem se setkala pouze s JEDNOU !!! lékařkou, která projevila o metody naturální mediciny zájem a ochotu prostudovat materiály s tématem související. Takže si ze své zkušenosti troufám tvrdit, že není lékařů, kteří by znali fytoterapii, pokud se ji sami samostudiem neučí. A navíc mě přímo děsí jejich arogance a ješitnost, s jakou s pacienty jednají. Stále přetrvává nadřazenost lékaře nad pacientem, zastrašování pacienta, když nebude poslouchat, atd. Odkazuji všechny, kdo tento příspěvek čtou na články zdravi.doktorka.cz/obchodovani-nemocemi, kde vyjímečný MUDr. Mathias Rath a kol. žaluje farmaceutické společnosti. Proč, pochopí každý z obsahu. Pro upřesnění - pracuji jako terapeut mimo resort zdravotnictví 15 let a jsem denně ve styku s nemocnými lidmi, i reakcemi lékařů na fyto léčbu. Většinou slyším odpovědi: no můžete, to vám neublíží, nebo ještě "chytřejší": ale prosím vás, to je jen tahák na peníze. Užívejte léky a jezte víc zeleniny a budete zdraví. Proto se znovu ptám autora článku: Prosím s jakým lékařem konzultovat užití bylin? Znáte-li někoho konkrétně, dejte mi prosím spojení. Velmi ráda bych s takovým lékařem spolupracovala, jelikož mám k dispozici velmi silné byliny v čisté formě a klienti se po nich skutečně uzdravují - k možné nelibosti farmaceutických firem či dealera farmak, nedej bože ošetřujícího lékaře v jedné osobě. Závěrem ještě poznámka - snažím se být objektivní, vím, že ne všichni lékaři takoví jsou, přesto se s výše popsanými "odbornými radami" setkávám velmi často. Sama jsem si vědoma vlastní odborné nedokonalosti a stále se učím. Kdybych se mohla učit od lékaře, pomohlo by to nejen mě, ale i desítkám mých klientů. Prosím odpovězte na adrese: skusova"seznam.cz S pozdravem a přáním pevného zdraví Světlana K.

reagovat 14.7.2006 17:08 - zaplos

Souhlas je to tak Svetlano mam stejnou skusenost.Arogance,nadrazenost,jesitnost.

reagovat 17.7.2006 21:56 - bylinkar- hobbysta

svetlano chtel bych te poprosit, zda by ses nemohla se svymi zkusenostmi s bylinkama podelit s ostatnimi co je tento zpusob alternativni lecby zajima na diskusi bylinky-lecive rostliny. k teto diskusi se jen tak nekdo nedostane. diky moco me snaze pomahat si pri nemoci prostrednictvim bylin vi z meho vyctu doktoru jen ma revmatolozka, ktera me v tom podporuje. jinak nazor ostatnich lekaru naznam, ale moc by me zajimal.

hodne uspechu bylinkar

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2011 16:17 - Přesně tak...

řeks to dobře, Bobře.

ještě, že ty babky kořenářky ještě dnes existují. Jasné, že se to doktorům nelíbí, z toho procenta, jako od firem vyrábějící léčiva, nemají, tak to haní. Stejně jako u všeho ostatního platí i u bylinek, všeho s mírou. Ale než po lécích, raději sáhnu po těch bylinkách.

reagovat 13.5.2011 20:55 - Lukáš

ještě, že ty babky...

a divili byste se, kolik rodinných příslušníků lékařů si poctivě chodí pro bylinky a dává přednost přírodní léčbě. Stejně tak jako pilulky nemůžeme baštit jako Lentilky, podle barvy a nálady, ani bylinky si nemůžeme namíchat jen tak od oka. Je to rovněž lék .Měl by je určit dobrý diagnostik. Protože každý organismus reaguje trochu jinak i při stejném onemocnění. A to je ten kumšt dobrého lékaře i dobrého léčitele. Díky Přírodě za bylinky....

reagovat 30.6.2011 17:51 - Dalibor

a divili byste se, kolik...

Ano,bylinky mi hodně pomohli,pomáhají a pomáhat budou,taky moc děkuji za lidi,kteří bylinkám rozumí a vědí,jak je použít.

reagovat 30.5.2013 07:49 - hezký den

stačí denně pár rychlých kliků a za několik měsíců máte tisícovku v kapse a ta se třeba na laktobacilky hodí zkuste, je to super http://www.ermail.cz/link/cmNa7CaY77NclXaVCAJmj72ecclTelXe

reagovat 2.3.2015 15:09 - Jana

Kdyz nevim kudy kam do...

Souhlas, taky tam chodím :-D
Maximální spokojenost!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *