Potřebuji poradit s nemocí :)

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.11.2011 09:13 - Tom

Ahoj. Omlouvám se, že vás budu znechucovat informacemi o svém zdraví, ale to k diagnose asi patří. Začalo to normální rýmou, přešlo ve velkou rýmu a teď už denně prosmrkám roli kuchyňských papírových útěrek, popravdě netuším, kde se to ve mě bere. Hleny byly průhledné, jindy eh méně průhledné a poslední dny už jsou růžové s nádechem krve. Nekašlu, jenom smrkám a přestože smrkám pokaždé co to jde, cítím že mi to stéká až do krku, když jsem se snažil to od tama dostat řádným potáhnutím do dutiny ústní a vyplivnutí, tak byl hlen tak hustý, že se držel z části v ústech, části v krku v jednom kuse, pokus skončil samozřejmě poblitím. Při každém polknutí cítím, že tím stahuji i část hlenů hloub - opakuji, že smrkám kdykoliv to jenom jde, takže žádné popotahování. Poslední dny se k tomu přidala občasná bolest někde za horním patrem - nevím co tam je, možná nějaká sliznice, mandle ani krk mě nebolí. Zato tahle bolest je teď už i při každém polykání. Cítím tlak na uši - nijak závratný, mám pravděpodobně zvýšené teploty a občas tupou bolest hlavy. Nikam nechodím, jsem zavřený doma, dlouho spím, žádné změny k lepšímu. K lékaři si nemůžu zajít, protože jsem studijně ve Finsku a nikdy jsem tu u žádného nebyl a netuším, kde bych ho našel a co je třeba. Mám v plánu se vracet do dvou týdnů domů na svátky.

Teď otázky - co mi je? Co bych měl dělat? Je to nakažlivé? Zpátky domů mě poveze jeden z řidičů kamionové přepravy známého a cítím se zodpovědně, kdybych třeba měl čekat s léčením do ČR a nakazil jej při cestě na svátky a práci.

Co s tím dělám teď - smrkám, beru vitamíny, občas ibalgin na bolest hlavy (ibalgin a vitamíny je jediné čeho tu mám zásobu), piji teplý čaj s citrónem a cukrem (to bych možná neměl?) a jsem zavřený doma v teple - vyčkávám jestli to nepřejde.

reagovat 28.11.2011 21:00 - Yasmin

Ahoj. Omlouvám se, že vás...

Tipovala bych buď zánět dutin a nebo alergii. Pokud si můžeš koupit a nebo nechat koupit něco na alergii,např.Xyzal tak to vyzkoušej.Pokud je to zánět dutin,chce to antibiotika. Zkus nohy a předloktí ponořit do horké vody a asi 15 minut vydržet. Odkrví se sliznice nosu a mělo by se ti lépe dýchat.

reagovat 28.11.2011 22:03 - Vanilka

Souhlasím s Yasmin, přidala bych ještě domácí léčbu - plátky cibule proložit cukrem a vymačkanou šťávu zkusit konzumovat.
Med, citron a hodně teplých tekutin, to všechno by ti mělo jen prospět.
Nenapsal jsi taky, jak dlouho to už trvá a jestli máš teplotu, pokud je to méně než 10 dní, tak máš ještě naději, že to prostě přejde. Jestli jde ale teplota nahoru, tak bych se pozeptala po atb, jistě bude nějaká možnost.
Napiš, jak jsi dopadl.

reagovat 28.11.2011 22:13 - J.

Obrat se se svým dotazem na doktorku tohoto webu, ona by Ti měla poradit co v takové situaci v zahraničí dělat a o jaký konkrétní problém se u tebe jedná. Já vím ono se to dobře radí, ale nic moudřejšího mě nenapadlo. Přeji hodně štěstí a brzké uzdravení.

reagovat 28.11.2011 22:18 - Vanilka

Obrat se se svým dotazem na...

Vždyť Tom se obrací správně, ale tahle diskuze si už dávno žije vlastním životem a lékaři kamsi odešli, nebavily je ty vulgarity, co tady občas proběhnou.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2012 20:28 - Jan Novák

c

reagovat 13.2.2012 20:30 - Jan Novák

Prudký břichobol:

Z ničeho nic, většinou brzy ráno - prudká bolest břicha až křeče, pak bleskem na WC a jde to horem i dolem, většinou tak po půl hodině ještě jednou - v menším objemu.
Po řádné hygieně pak celý den klid, mírně po lžičkách neslazený čaj, navecer kousek polosuchého rohlíku, teplota není, nic nebolí, začíná chuť k jídlu.
Druhý den skoro nic nepojídám, po lžičkách opět čaj a drobně kousky rohlíku. Nic nebolí, hlad se hlásí.
Třetí den pomalu dietku - třeba s bramborem a šunkou, acido mléko.
Čtvrtý den normální strava.
Manželka se stravuje stejně - nemá žádné potíže.
Nepřejídáme se, radši 5x denně menší porcičky, polévka a hlavní jídlo zvlášť, max 2 knedle.

Opakuje se to tak jednou za dva roky.
Tělo se asi potřebuje úplně vyčistit.

Předesílám, že chodím na pravidelné lékařské preventivní prohlídky včetně "psaníček" - vše Ok.

Stravu máme rozmanitou, vyváženou, dost zeleniny.

Radu, prosím pěkně.

reagovat 15.2.2012 20:08 - Barbora

Dobrý den, potřebuji poradit. Občas mě svědí v břiše u pupíku. Ne na kůži ale jakoby vevnitř v těle. Když na to zatlačím tak to trohu bolí. Nevíte co to může být?

reagovat 9.4.2016 10:24 - Robin

Mel sem sex je to tak hodina.bolela me hlava po vyvrcholeni neskutecna bolest na leve strane hlavy.pomalinku odezniva ale nemizi.je mi na zvraceni.lze vyloucit krvaceni?

reagovat 9.4.2016 10:24 - Robin

Mel sem sex je to tak hodina.bolela me hlava po vyvrcholeni neskutecna bolest na leve strane hlavy.pomalinku odezniva ale nemizi.je mi na zvraceni.lze vyloucit krvaceni?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *