posudková komise

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.9.2006 22:42 - jana

od dětství mám přiznanou průkazku ZTP (dříve jsem měla si 3 roky dokonce ZTP/P).Přivdala jsem se do jiného města a zde mám neustálý problém, že mi zdejší posudkový lékař vždy žádost o prodloužení ZTP zamítne, po odvolání mi ji kraj zase vrátí.Nyní se mi to stalo zase.K řízení mě tentokrát vůbec nepřizvali a bylo mi sděleno, že pokud se odvolám, mám si být vědoma toho, že byly zpřísněny pravidla nároků na tyto průkazky.Byla mi dána rada právníkem, že pokud mi nebude průkazka ZTP přiznána ani po odvolání, že se mám obrátit na ministerstvo práce a soc.věcí. Máte někdo s tímto zkušenost?

reagovat 3.10.2006 11:43 - Jarmila

Jano, docela chápu Vaše rozladění. S posudkovou lékařkou mám podobné zkušenosti. Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že,co lékař to jiný názor na jednu věc. Bohužel se s tím nedá ze strany nemocných moc dělat, jen se neustále odovolávat a doufat, že naše žádost k projednání přijde do rukou objektivního lékaře. Já sama čekám na výsledek odvolacího jednání, neboť mě také byla průkazka ZTP zamítnuta. Je pro mě záhadou, jak je možné že někteří zdr. postižení se stejným stupněm jako já nebo i nižším, průkaz ZTP vlastní.Proto jestli mě přijde zamítnutí odvolání, obratím se na MPSV. Sice s tím zkušenosti nemám ani o nikom takovém nevím, ale zkusím to. Vím, že jsem na Vaši otázku přímo neodpověděla, ale doufám, že Vás alespoň trochu potěší, že v této situaci nejste sama.

reagovat 6.10.2006 16:17 - LIBKUR"centrum.cz

Zdarec,

jsem ráda, že jsem objevila Váš rozhovor, můžete mi, prosím, poradit jak postupovat v získání této průkazky ZTP / mám těžkou bronchitidu, stále se potácím mezi nemocnicí, obvodním lékařem, posudkovým lékařem apod /, dojíždění autem, ČD i ČSAD finančně stále náročnější ! díky

reagovat 6.10.2006 18:43 - Jarmila

Zdravím, zkuste se podívat na Vyhlášku 182/1991 ve znění pozdějších předpisů(vyhl.506/2005) jestli tam v některém bodě objevíte svoji chorobu. Dnes je to horor si podat žádost o průkaz ZTP. Jak jsem už psala, podala jsem odvolání a teď jsem pozvaná před odvolací komisi. Tak jsem zvědavá jak dopadnu. Ale při dnešním šetření na pacientech si moc velké naděje nedělám. Uvidím co mě řeknou a podle toho budu postupovat dál.Přeji hodně štěstí!!!

reagovat 19.3.2007 16:46 - Marcela

Zdravím!

Náhodou jsem našla tento váš rozhovor, když jsem hledala nějaké informace ohledně ZTP. Mně byly výhody ZTP také nahrazeny TP, i když se můj stav nezlepšil a měla jsem v tom smyslu i od odborného lékaře zprávu. Původně před 2 lety mi ZTP přiznala stejná lékařka jako plný inval. důchod, teď mi sdělil lékař na úřadu práce, že nárok nemám. Dokonce mi naznačil, že je zbytečné, abych se odvolávala. Vy jste, děvčata, měla v plánu odvolávat se dál - jak to dopadlo? Mám spojení na senátora, který se zabývá problematikou zdravotnictví, pokud by nás bylo více, myslím, že by naše stesky vyslyšel a něco by v tom udělal. Aspoň to slíbil.

Marcela

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.12.2016 21:05 - Steve

Má práce není tak fyzicky extra náročná a časově taky né, takže to pokreju - zbytek máme volno. Na plný úvazek jsem se musel vrátit - šéf chtěl že bud' vezmu celej, nebo nic. Tak jsem to vzal, risknul jsem to :-) Zatím to zvládám a ty nejhorší začátky jsem překonal silou vůle ... Už je to lepší. Šéf si přede mnou ověřoval na OSSZ zda mohu mít celej úvazek, řekli mu že můžu .... Inu tak jsem to vzal - nic neztrácím tak jsem to riskul. Bohužel jsem za odmněnu nyní ztratil onen 1.stupeň.

reagovat 19.12.2016 22:29 - Martina

"pokud doporučoval,tak...

To není český standard. Měli tě upozornit, že jakmile půjdeš na 8 hodin, z 99% ztratíš nárok na důchod. To je logické.
V rekomandaci mám jasně od ČSSZ uvedeno, že doporučují práci na zkrácený úvazek, práci na jednu směnu, nejlépe v administrativě.
Co tam uvedli tobě, když jsi v ID byl?

reagovat 21.12.2016 16:08 - :)

A takhle to dopadne, když někam ta nechápavá vstoupí. Samé mazání....ale nedivím se tomu.

reagovat 4.4.2017 11:00 - Ina

Pokud zvládáš docházet do...

To je fakt.

reagovat 4.4.2017 17:51 - Tomaš

Mam invaliditu 1 stupně a taky dělam na 8 hodin,ale asi proto že dělam na vratnici,lehkou praci, tak mne duchod nechali-no prozatim

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *