Postižení nervů - neuropatie - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2002 12:07 - Jirka

Zajímalo by mně jestli je tato nemoc která má mnoho podob přenositelná na jiného člověka,třeba pohlavním stykem.Já mám diagnostikovanou dystrofií a manželka začíná mít stejné problémy jako já.

reagovat 21.11.2002 16:29 - doktorka

Tato nemoc není přenositelná. Je však možné, že díky stejnému životnímu stylu se objevuje i u vaší manželky. Viz. článek Manželé sdílejí stené choroby
bylo by třeba vypátrat příčinu vašich potíží.

reagovat 22.11.2006 08:50 - Bohu

Mám v krvi latex, trpím neuropatií, souvisí to s tím? A co je latex? Děkuji.

reagovat 22.2.2007 16:49 - a-z

Pro Jirku z 21. 11. 2002:

Dg. Svalová dystrofie je neurologické onemocněnína genetické původu. Je nepřenosné pohlavním stykem :-) Nechte si udělat genetické vyšetření, ať zjistíte, zda máte typ, který je dědičný. Lidé se svalovou dystrofií, tzv. myopatií by neměli mít děti. Je zde velké riziko dědičnosti. U dítěte se může projevit dg. např. ve 2 letech i později. Její průběh bude však mnohem horší a progresívnější než u Vás. Má-li manželka zdánlivě obdobné problémy jako Vy, nechť navštíví kvalitního neurologa. Více se dozvíte např. stanete-li se členem Asociace muskulárních dystrofiků, Petýrkova ul., Praha - kontakt najdete na webu. O dg. jako takové též i na jiných webových stránklách. Mnohé se dozvíte též od spolupacientů při léčbě v lázních (Janské Lázně, Velké Losiny).

reagovat 3.3.2007 13:34 -

Jitrenka

mam dotaz, pravdepodobne po chemoterapii mam potize s chodidly, hodne me bolia rano na nich nemuzu chodit,tuhnou mi hlavne nohy a nekdy zada.Co bych krome vitaminu mela uzivat??

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.3.2017 02:49 - Dara

Dnes jsem si poprvé vzala Lyric , strašně mne rozbolela hlava a je mi divně, teď jsou 3 hodiny ráno a bojím se jít spát, že se třeba už nevzbudím. Trpím juvenilní artritidou, teď je mi už 67 let, ale ta ukrutná bolest chodidel mne zavedla na neurologii. Artritida se dá lépe snést - ikdyž mám za sebou 8 operací - ale toho je tedy už moc.Mám si vzít další LYRIKU? Zvyknu si? Navíc mám zborcenou nožní klenbu?
Ach jo. Dobré ráno.

reagovat 2.3.2017 02:06 - Steve

Berte POUZE jak máte předepsáno! Ano, je to návykové, mohla byste mít problémy budete-li brát nepravidelně či špatně.

Na nespavost si vemte něco jinýho.


Nemáte náhodou tu Lyriku jako Pregabalin Mylan?

reagovat 2.3.2017 09:04 - Dara

Berte POUZE jak máte...

Dobrý den,

ano, mám to místo Pregabalinu, prý j složení stejné. Revmatolog mne včera uklidnil, že si zvyknu. Vzala jsem si včera na spaní Hypnogen a spla dobře. Ráno jsem ale měla pocit něčeho divného v obličeji, doufám, že ta neuropatie nepostihuje i obličej. Je to všechno na ...

reagovat 11.4.2018 20:26 - Vladimír

Bez vyřešení skutečné příčiny neuropatie končetin nepřináší užívání léků trvalé výsledky. Příčinou vzniku neuropatie jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a ničí naše vlastní tkáně. Konkrétně u neuropatie jsou ničeny nervová spojení v nohou a rukou. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si neuropatii sami trvale odstranili, a žádné léky jste nepotřebovali. Kontakt 608 155 338.

reagovat 16.4.2018 13:34 - Dana

Bez vyřešení skutečné...

Pane Vladimire, ano strava je velice dulezita u reseni vsech problemu. Mate vysledky u neuropatie uz u nekoho zcela vyleceneho? Muzete mi napsat na mail dana1970@seznam.cz. Dekuji velice.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *