Poranění při hydrocolon terapii

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2008 16:04 - Miluše

Minulý týden jsem zkusila hydrocolon terapii. Vše probíhalo docela dobře, ale doma, když jsem šla na záchod vypustit poslední zbytky vody, tak ze mě šla krev, asi tak necelé deci. Byla jsem vylekaná, ale druhý den ráno bylo krve méně a třetí už jen velice málo, tak jsem k doktorovi nakonec nešla. Na internetu jsem se pak dočetla, že se občas střeva pořežou o ustré ústí trubičky, která je zavedena do střev. V některých diskusích lidé i píší, že museli být po hydrocolonu operováni, protože pořezání střev bylo u nich vážné. Máte někdo taky tuto zkušenost?

reagovat 6.3.2008 13:07 - Vinc

Miluše:

Každý zásak do dutiny tělní je spojen s určitým rizikem. Tak např. při koloskopii (vyšetření tl. střeva) musí člověk podepsat reverz, že s tímto zákrokem souhlasí. Pokud neznáte stav, tedy povrch vnitřku střeva, je docela možné poškození nějakého výrůstku, či polypu. Proto dávám přednost docela obyčejnému klyzmatu, neboli krystýru. Ale pokud použite neohybný konec, je i zde zapotřebí aplikovat opatrně. Klyzmou se sice střevo napoprvé tak dobře nepropláchne, ale dá se to provést i vícekrát za sebou a účinek by mohl být podobný:-)

reagovat 6.3.2008 14:31 - Pavel

Nebyl to spíš prasklý hemeroid? Nebo malá trhlinka, která může vzniknout úsilovným tlačením? I tak bych návštěvu lékaře doporučil. Dobrý proktolog je např. dr. Dvořák v Praze na Senovážném náměstí. Ostatní se dají najít vyhledávačem na netu.

reagovat 6.3.2008 20:42 -

Vinci..... Klonoskopie.... ne Koloskopie....

reagovat 6.3.2008 20:46 -

Nikoli klonoskopie, ale kolonoskopie nebo koloskopie.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.4.2015 21:12 - Soames

Taky jsem po hydrocolonu...

Trubce se zaobleným koncem?! Jaký trubce?

reagovat 12.4.2015 21:12 - Katie

Trubce se zaobleným koncem?!...

Trubec sem, trubec tam...:o)))

reagovat 27.5.2015 13:25 - Lentilka

Dobrý den, sháním nejlépe zdravotní sestřičku, (ale klidně i šikovnou osůbku, která s tím má zkušenost), která by mi pomohla s obsluhou domácího hydrocolonu. Koupila jsem si tuto sadu, ale nemám nikoho,kdo by mi mohl hydrocolon aplikoval. Jsem z Hodonínska, ale klidně přijedu i k Vám. Nechci to samozřejmě zadarmo. Předem děkuji :-) LentilkaR@post.cz

reagovat 27.5.2015 13:27 - nojo trubec s hranatým

Taky jsem po hydrocolonu...

to bolí ...

reagovat 11.3.2018 10:20 - Marta - zolympie@seznam.cz

To je pro Česko typické, všechno je proti zbytku světa ošizeno.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *