Poranění obratle s následkem poranění míchy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2009 13:38 - Petra

Dobrý den, založila jsem toto téma, protože jsem zoufalá. Moji maminku srazil opilý řidič a prodělala těžké poranění krční páteře 7. a 8. obratle, který ji poranil i míchu.
Doktoři nám dávají šanci na chození 1:1 spíše se přiklání k horší variantě. Dokonce hrozí mamince i to, že bude jen ležet. Ve středu 13.5. to bude přesně měsíc po nehodě. Zatím je na spinální jednotce Urazové nemocnice v Brně. Poté ji dají do Hrabině do rehabilitačního centra.
chtěla jsem zeptat, zda někdo z vás, nebo blízkých známých utrpěl něco podobného a jak postupovala jeho léčba a vyvíjel se stav a jeho šance být pohyblivý? maminka hýbe pouze vrchní části těla, jinak od trupu dolů je ochrnutá, cítí pouze brnění a při dotyku určitých míst se ji stahují svaly, doktoři to nazývají spasma.
Prosím, kdo máte zkušenosti, poradtě, přihodte nějaké zkušenosti, či rady.
Děkuji moc

reagovat 8.5.2009 09:59 - Postižený

Prodělal jsem úraz roku 2003,obratel L1,necítím nohy od kolen dolů. Původně tobylo od pasu. Mám částečnou inkontinenci,ejakulace nefunguje. jsem vozíčkář.Na spinálce v Brně jsem byl,poté pět měsíců v Kladrubech,kam jezdím i na rekondiční pobytyty vjistých intervalech.

Záleží na postižení míchy stačí setina milimetru a výsledek je u každého jiný. Většinou mí známí ale nechodíí,s jedinou vyjímkou. Podal bych víc info,ale spíše na soukr.mail. Tady to čtou lidé,kteří mnohdy lidské neštěstí nechápou.

reagovat 12.5.2009 15:42 - Petra

Děkuji,chápu, určitě můžete napsat na petlushe"seznam.cz

reagovat 22.5.2009 10:44 - Monča

Můj přítel utrpěl pád z motorky a zlomil si obratel a poranil míchu. teď je v nemocnici v Ostrave. Prosim napište jak dlouho probiha léčení. Nikdo mi nechce nic říct, ani on toho moc neví. Dekuji moc

reagovat 3.8.2009 19:12 - Přítelkyně

Dobrý den, mému příteli se stalo neštěstí skočil po hlavě do vody ná zlomený 6 a 7 obratel a částečně míchu, která naštěstí není přerušená. Je to teď druhý den. Probudil se komunikuje má částečně problémy s dýcháním necítí moc konečty prstů a od pasu dolů. Nemáte někdo podobné zkušenosti s tím to stavem, jak to vypadá po tom, co se člověk probudí? A jak probíhá rehabilitace? jak je to náročné a je nějaká šance?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.12.2009 19:46 - Dalibor

Ahoj abc,nejsem tak hloupí,abych to nevěděl,prostě jsem viděl,co opravdu umí,neříkám,že určitě pomůže,jen to,že skusit se má všechno,když pro vás doktoři víc udělat nemůžou,není to o penězích, bere peníze jen když ví,že pomohl,vím to,protože mě to strašně zaujalo a jezdím po pacijentech s ním.

reagovat 14.9.2010 16:56 - posli_to_dal

Ahoj všem, jsou to velice citlivé a osobní věci, se kterými velice soucítím. Mně sem přivedla náhoda, když jsem hledala informace pro mojí tetu, která měla před léty audonehodu a dodnes má potíže .... Je to smutný příběh kdy jí to ovlivnilo velice jak soukromí, práci, tak i sebevědomí a psychiku vůbec :-(. Ovšem s vašimi starostmi se to nedá srovnat....

Zastupuji BEZPLATNĚ poškozené na zdraví při dopravních nehodách a pomáhám jim při uplatnění a prokázání nároků na odškodnění = získat maximum z toho na co mají (ovšem mnohdy netuší) nárok!!!!! Posouzení již uplatněných nároků na odškodnění.....Jedná se jak o finanční obnos, ale tak i o možnost léčby v našem sanatoriu... Možnosti jak pomoci je celá řada, pokud budete mít zájem - napište, velice ráda vám pomohu!!

reagovat 19.12.2016 21:14 - Michala groulikova

Prodělal jsem úraz roku...

Mohu vas take poprosit o informace?

reagovat 16.1.2017 18:02 - Michala groulikova

Dobrý den, založila jsem...

Dobry den mam bratra, ktery mel uraz. Zlomeny 7 a 8 th obratel s poranenim michy. Neciti nic od pupiku dolu. Je to uz mesic zacal citit jen bolest v nohou ae na dotyk neciti. Samozrejme snimi rehabilituje ale nehybe. Myslite, ze ma sanci nohy citit? Setkal se s tim nekdo? Nerekli nam zda je micha prerusena nebo poranena, pry to nevefi...

reagovat 16.1.2017 21:04 - Hanka

Dobry den mam bratra, ktery...

Naděje je vždy: http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/118552/reziser-clemens-cuby-68-lekari-ho-odsoudili-na-invalidni-vozik-on-se-spontanne-vylecil.html

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *