Poradce v podnikání - kde ho najdu?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.1.2006 12:13 - Tina

Chtěla bych si založit vlastní firmu, ale netuším jestli by prosperovala, jestli bych dostala půjčku, sehnala lidi. Potřebovala bych to řádně naplánovat s někým, kdo tomu dobře rozumí, existují takové firmy, které radí začínajícím a řeknou jim všechna úskalí, rizika a vypracují plán? Poraďte.'

reagovat 8.3.2006 11:06 - Pavel

Samozřejmě že existují firmy, které poradí. Ovšem rady něco stojí, a to si myslím jsou náklady navíc. Finanční poradenství např. provádí někteří poradci zdarma (provizi mají až z uzavřeného obchodu a vyplácí je firma, se kterou uzavřete smlouvu). Zbytek poradenství už bude asi dražší. Docela by mě zajímalo v jaké oblasti chcete podnikat, ale z vlastní zkušenosti jedna rada zdarma a hned - pokud firmu, tak jen na sebe a bez společníků. To, co teď vypadá růžově, se může změnit časem v peklo. Držím palce při hledání a pokud se chcete podělit o zážitky, rád si něco přečtu. j_info"centrum.cz'

reagovat 8.3.2006 11:12 - Pavel

Docela by mě zajímalo, v čem chete podnikat. Finační poradci jsou zdarma (provize mají od firem, se kterými uzavřete smlouvu), ale ostatní asi bude drahé. Jednu radu Vám ale dám hned - pokud chcete podnikat, tak jen sama bez společníků. To, co teď vypadá růžově, se může časem změnit v peklo (vlastní zkušenost). Jinak pokud by jste si chtěla na toto téma vyměnit zkušenosti a kontakty, rád si udělám čas :-). j_info"centrum.cz'

reagovat 8.3.2006 11:13 - Pavel

Nějak to zlobilo, tak jsem tam 2x :-))'

reagovat 8.3.2006 19:07 - Woland

Tino, nejvic se to clovek stejne nauci tim, ze to proste udela. Poradci pro mikrofirmy existuji, zkus jen zahledat na netu, ale pozor, mohou byt i hodne drazi. Ad spolecnici: problem je tehdy, pokud to s nimi nemas dobre pisemne podchycene; nedoporucuji model 50-50 (z hlediska rozhodovani), ja to mam 60%-40% na rozhodovani, 60-40 z hlediska vkladu a 50-50 z hlediska zisku a funguje to vyborne.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.12.2010 00:56 - Karel Vejvoda - poradce

Děkuji za reakci, nečekal jsem že to zabere tak rychle.

reagovat 21.8.2013 09:15 - Radek

Chtěla bych si založit...

Na netu určitě najdeš takového poradce ale zadarmo to určitě nebude. Já ti dám radu, bud nemilosrdná k dlužníkům, kteří nejsou schopni platit faktury včas ve splatnosti. Mne to v podnikání velmi vážně ohrozilo a málem jsem skončil v insolvenci. Doporučuji dlužníky zveřejňovat na webu www.dluzis.cz protože od té doby mám klid.

reagovat 10.1.2016 20:10 - Petr

Dobrý večer,
měl bych takový větší dotaz. Plánuji začít podnikat. Mím směrem by měl být menší obchod o rozloze maximálně 90m2. Zde plánuji prodávat sportovní oblečení a vybavení zejména od značek Meatfly, Nugget, Horsefeathers, Nike, Air Jordan, Adidas, New Era, DC a možná i další.
Chtěl bych se tedy zeptat zda by jste mi nepohli s tím, co vše je potřeba zařídit, abych mohl zboží od těchto značek prodávat, abych měl zajištěné nebo jak zajistit dopravu zboží od dodavatele a případné další věci ohledně této formy podnikání.

Moc vám děkuji za vaší odpověď

reagovat 14.7.2016 16:59 - Jana

Dobrý den. Zabývám se...

Dobrý den,jsem v důchodu,ale ještě podnikám.Chtěla bych skončit a obchod přepsat na vnučku,ale nevím jak postupovat.Prostory mám v pronájmu a přimskončení podnikání hrozí,že prostory půjdou do konkurzu.Můžete mi poradit jak na to, aby obchod fungující 23let pokračoval dál?
Děkuji Jana

reagovat 26.3.2017 20:44 - Jitka234

Chtěla bych si založit...

Dobrý den, nevím jak s finančním plánem, možná by bylo lepší začít po menších krůčkách a né se hned vrhat do založení firmy. Rozhodně byste ale měla být vidět na internetu - bez toho to dneska nejde - hlavně v Google a Seznamu. Pak máte slušnou šanci (pokud vaše firma řeší nějaký problém), že prosperovat budete. Mně s optimalizací stránek pro vyhledávače (SEO) pomohla firma Next Vision - https://www.nextvision.cz/seo. Svou práci berou opravdu zodpovědně, což se promítá i do jejich výsledků. :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *