Popraskaný jazyk

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.3.2006 15:19 - Simona

Mám popraskaný jazyk už několik let,chvílemi je to lepší a pak zase horší. Pokud vím tak už to trvá několik let, ale poslední dobou se to zhoršilo a začíná to být i bolestivé. Máte někdo s tímto onemocněním zkušenosti a nemáte nějakou radu, jak to léčit ?'

reagovat 15.11.2006 12:32 - Jazyk

Popraskaný jazyk signalizuje onemocnění určitého orgánu, nejlépe poradí léčitel.'

reagovat 19.11.2006 10:44 - Helga

Manžel to má co ho znám, prý důslegek angín v dětství.'

reagovat 25.11.2006 21:42 - Zdeněk+

Jazyk, praskliny

Doporučuji zalistovat v knize od Giovanii Maciocia

" Diagnostika podle jazyka ". Jsou tam obrázky

i odborný výklad příčin. Pokud nerozumíte některým

termínům z čínské medicíny, které se tam uvádějí,

můžeme to probrat na e-mailu'

reagovat 25.12.2006 13:03 - janca

Mám také velmi popraskaný jazyk!!!mám to od svého narození.hrozně se za to stydím!doktor mi řekl že to nic není.už jsem myslela že nikdo takový problém nemá.neznáte nějaký přírodní postup? a tu knihu od Zdeňka nemůžu nikde najít.'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.9.2017 00:17 - Jarda

Objevili se mi na jazyku praskliny. Někdy hluboké, někdy slabé, které se zvýrazňují. Příčné i podélné i šikmé. Hlubší jsou bolestivé, když používám na jazyk škrabku,tak i krvácí.Taky mám bílý povlak na jazyku,jsou na něm různé nepravidelné "fleky", kde ten jazyk není bílý ale růžový, jako by se tam uzdravoval. Ty fleky se různě přemisťují. Podle Čínské medicíny jsou nemocné různé vnitřní orgány. To se ale neprokázalo. Obvodní lékař mi řekl, že to je věc zubaře. Ten se k tomu taky nedokázal vyjádřit. Takže jak tady pročítám ty příspěvky tak jsem pochopil, že si s tím nikdo neví rady, ale nechce to naplno říct.Takže se s tím musím smířit. Někdo to tak prostě má.
Někde jsem tu četl v radách, co by to mohlo způsobovat. Chybělo tam snad jen "délka slunečního svitu". Tak to asi taky není ta pravá pomoc.

reagovat 21.9.2017 10:27 - (!)

No jó to si se zase namazal a cestou domů jsi zahlédl namalovanou pindu křídou na vratech a tak jsi jí šel vyzkoušet jazykem. Ač jsi se snažil seč mohl né a né aby se vzrušila.Tak jsi tlačil více a více až jsi si asi zadřel pár tříšek do jazyka!

reagovat 25.11.2017 20:05 - Marye

Mám popraskaný jazyk a to hodně,někdy úplně rozbrazdeny a flekaty,různé stupně červené barvy.Je to bolestivé,někdy moc.Vpodstatě nic nepomáhá.

reagovat 25.11.2017 20:12 - Jarda

Objevili se mi na jazyku...

Asi máme hodně podobný problém.Také chodím na zubni/paradentologii,ale výsledek téměř žádný.Teď jsem měla 4 dny dietu,hladovou,tekutiny,rýži,čaj,šťávy a bylo to trochu lepší,možná to chce vy.nechat ma do, nevím.

reagovat 25.11.2017 23:39 - (!)

Asi byly ty vrata natřený červenou barvou! Prosím tě už nechlastej ani ředěný!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *