Poplatky u lékaře a za recept

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2007 19:32 - Nyx

Jaký je váš názor na zavedení poplatků za návštěvu lékaře a za každý lék na recept?

Já jsem tím upřímně zděšená, hlavně poplatkem za léky na recept. Sama beru léky pravidelně, i když zase ne tolik léků, ale co teprve důchodci, kteří chodí z lékárny s igelitkami léků??? (A není takových málo). Co inv. důchodci, kteří tráví u doktorů celé dny???
Připadá mi to, že tento připravovaný zákon byl dohodnut s majiteli pohřebních ústavů, jinak si to nedovedu vysvětlit.

A co lidé s malými dětmi nebo těhotné ženy? S takovou asi už nebude ochoten a finančně schopen mít děti u nás nikdo s výjimkou milionářů...

reagovat 21.8.2007 15:57 - marcela

no po pravdě mě to trochu zaskočilo. jsem nemocná, taky beru léky pravidelně, každý tři měsíce chodim pro recepty na pět léků a ještě antikoncepci. 30 nebo kolik korun za položku na receptu neni moc, ale proč bych měla platit za něco, co jsem si nezpůsobila? za tu antikoncepci to ještě beru, to je moje volba. a taky jsem v invalidním důchodu, je pravda, že finančně celkem vyjdu, ale jsou lidi, který jsou na tom mnohem hůř.

někde jsem teda četla, že lidi, co jsou chronicky nemocný, tak u nich to bude nějak upravený. ale co je chronická nemoc? já jsem jeden rok byla u doktora každejch 14 dnů a ještě 3 měsíce v nemocnici a letos jsem na tom tak, že chodim k doktorovi jen jednou za 3 měsíce na kontrolu. takže jestli je to chronický nebo ne, to ještě bude asi na řešení a jsem zvědavá, podle čeho se to bude určovat.

reagovat 21.8.2007 16:30 - Věra

No ten zákon je nedodělaný moje mamka bere 7 druhů léku a taky tabletky na spaní, které nejsou volně prodejné a musí si je plně hradí to bude platit 30kč za recept a ještě 85 za tablety návštěva lékaře by měla být taky nějak usměrněna jdu na preventivku mám platit? Jdu s anginou a za týden na odběry 2X platit. Pudu si změřit tlak taky mám platit? Jo možná se omezí vysedávání lidí, kteří si tam jdou vysloveně poklábosit s doktorem . Poplatek za nemocici beru,ale mělo by se to odrazit třeba ve vybavenosti staré nefunkční postele aj. Proč bych měla platit za léčebnu nemoc jsem si nezpůsobila i když i mají fetáci a alkoholici mají léčení zdarma PROČ kupovali si chlast a drogy tak by měli mít i na léčení je toho hobně nebudu to rozepisovat zdar novému zákonu

reagovat 21.8.2007 17:08 - Alan

je to správné!

reagovat 21.8.2007 20:02 - Olga

Je to proti lidem, proti ústavě, platíme si zdravotní pojištění celý profesní život a teď z nás budou mámit ještě cosi? A za léky? Pro některé staré lidi je to rozsudek...

Je to zrada na lidech naší země.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.7.2013 09:07 - Tak

Jo, unese to každý. Ale...

to je hodně divné,mít z nošení sádry snížené rameno.Spíš nepříjemná shoda okolností a dalších dosud nezjištěných zdravotních problémů.
Standardy a nadstandardy bych chápala tak,že nebudou realizovány podle peněženek pacienta,ale podle jeho zdrav.stavu a potřeb.A pokud je bude kdokoli vyžadovat ,pak by neměl být problém mu je poskytnout.Možná,že ti to lékař nenabídl,aby ses mohla rozhodnout a raději si odlehčenou sádru zaplatit.Což není problémem ČSSD a nás,ale ošetřujícího lékaře a Tvůj,žes nebyla obeznámena s možností.
Ale každopádně,pokud je to nutné,měl by i chudší člověk mít možnost dostat lepší péči,bez závislosti na stavu konta.
Příklad: druh srdeční chlopně - rozhodující indikací věk pacienta
1.mladší pacient- biologická chlopeň
2.starý pacient - umělá
3.starý pacient - biologická + finanční účast

reagovat 14.2.2014 11:30 - anonymní

Doporučuju všem lidem stránku www.vesmirni-lide.cz jsou tam velmi důležité a pravdivé informace o tom, jak to s námi tady na planetě Zemi ve skutečnosti je, není to žádné scifi a záleží na vás lidech, kam se budete směrovat.

reagovat 28.8.2015 19:16 - bříza

polatky jsou hnus. Lidem co je zavedli bych přála aby zdechli. Přála bych jim takové bolesti a aby jim bylo tak špatně, že budou plati tisíce za nemocnici. Je to protiústavní ale co bychom je neměli. Je to proti lidskosti a právu na život. za co platím pojištění. Je mi šíleně špatně, nevím co s tím, nemám žádné peníze a musím je sehnat.

reagovat 28.8.2015 20:29 -

jste si všimli jak zdražily doplatky za léky v lékárnách ?

reagovat 28.8.2015 22:14 - měli

by do jednoho pověsit, mizery zlodějský:D:D

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *