POMOCnejen vNEMOCI-duchovní,psychol.,alternativní

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.7.2003 19:58 - Martina H.

Mám zdravotní problém a léta ho řeším pomocí metod duchovních,psychologických a alternativních.Pokud máte zájem o diskuzi,podělme se všichni o naše zkušenosti-nemusí se jednat jen o řešení zdravotních potíží.M.

reagovat 10.7.2003 21:41 - Martina H.

Milí drazí,

včera jsem založila tuto diskuzi s tím, že sem můžete přednést jakýkoli problém, nejen zdravotní, a s pomocí všech, kteří budou chtít, se můžeme problém snažit řešit.

Do duchovní

reagovat 12.7.2003 11:38 - Sonja

Ahoj, přišla jsem nahlédnout a myslím, že bych mohla přispět malým vysvětlením pojmů: duchovno, alternativní med. a klasická, či jinak též školní med.Nejedná se o mé vlastní vysvětlení těchto pojmů, ale souhlasím s nimi.
DUCHOVNOST (spiritualita): chápeme jako CESTU a VZTAH k hledání životních hodnot pravdy, etiky, smyslu života, odpovědnosti a životního cíle: - v souladu s

reagovat 12.7.2003 17:26 - coroner

Sonjo, na rozdíl od pana doktora Pekárka bych řekl, že školní medicína je naopak ve své podstatě alternativní medicínou, protože se v 99,99999...% případů zabývá pouze potlačováním symptomů (příznaků) nemocí.
Ke skutečnému vyléčení prakticky nikdy nedojde, protože nemoc je pouze převedena na jinou energetickou úroveň, kdy odezní (v lepším případě) její projevy, ale základní příčina, která ji způsobila, zůstává. Během roku, dvou nebo deseti let se provalí tato základní příčina onemocnění úplně někde jinde a jinou formou.
Skutečná medicína je pouze taková, která dokáže uzdravovat.
Mezi vyléčením a uzdravením je obrovský rozdíl, ačkoliv se oboje po určitou dobu může projevovat stejně.
V hierarchii medicín má nad tou "uzdravující" ještě přednost medicína preventivní, která by měla zajistit, aby k žádnému onemocnění vůbec nedošlo.
Celá věc se nám ještě trochu komplikuje tím, že řada onemocnění jsou pouze eliminační projevy organismu, který se ve svém "pudu sebezáchovy" snaží zbavit všeho škodlivého, co jsme do něj vpravili.
Léčit třeba takovou rýmu je naprostý nesmysl, protože se jedná o eliminaci hlenotvorných potravin.
Pokud se někdy v budoucnu podaří vyléčit rýmu, objeví se extrémní nárust jiných onemocnění, který bude zapříčiněn stagnací hlenů v organismu.
Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že celá věc není zdaleka tak jednoduchá a jasná, jak na první pohled vypadá. csk

reagovat 12.7.2003 17:47 - Sonja

Aha, dostáváme se hlouběji pod povrch. To mě moc těší. A Martinu jistě také. Haló Marti, kde jsi?
Věci jsou opravdu mnohem složitější a jsem ráda za každé slovo, které jsi napsal. Pověz víc.
Víme už, co bychom rádi od medicíny dostávali (jak jsi napsal). Lidé, kteří chtějí mít rychle pokoj od horečky nebo od bolesti, jistě přivítají potlačení těchto symptomů a hurá zpět ke svému obvyklému způsobu. Kdo se chce opravdu zbavit nemoci, hledá skutečné uzdravení, a nikoli stav absence příznaků choroby. Kde hledá? Nejdříve u školní medicíny. Potom se obrací k alternativní, protože ta se snaží zabývat příčinou nemoci a má za cíl odstranit nemoc a nikoli její projev. Navíc alternativní med. častěji nabízí individuální přístup, na rozdíl od masové klasické medicíny. Lidem by ale opravdu stačila jediná medicína. Jak jsi napsal - ta, která by dokázala uzdravit. A já vím, že Martina (jestli se nepletu) "takovou medicínu" hledá v duchovních metodách. Má to ale spoustu háčků. Toť zatím vše. S.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2006 22:42 -

Ivo Benda je nebezpečný podvoník a jemu podobní také. Ivo cucá z lidí peníze, mé kamarádce dluží desítky tisíc Kč, nechal se jí vydržovat, pak "zahnul kramle" a nechtěl dluh splatit.

reagovat 29.6.2008 22:05 - Magdalena

ahoj já jsem četla takovou knížku je to síla pozitiního myšlení a jeto zajímavé je to trošku křestanské jsou tam příběhy lídi i pastora který to píše je to hodně o víře. Když Kristus s námi kdo proti nám? Myslím že víra je pro člověka hodně důležití

reagovat 7.6.2009 22:42 - Pomůžete?

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/smrtelne-nemocny-petr-chce-z-nemocnice-domu-potrebuje-milion.html

reagovat 7.6.2009 22:49 - Béďa

Taky jste viděli dneska ten dokument o Petrovi ve Střepinách? My už jsme něco poslali.

reagovat 7.6.2009 23:06 - Martin

Taky jsme tam s manželkou něco poslali.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *