Pomluvy a vývoj pomluv - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.11.2010 18:25 - Mary

Nesnáším přísloví, a podle mě jedno z nejpitomějších je, že na každém šprochu pravdy trochu. Pěkná blbost: když vás bude chtít někdo zničit, vylže všechno od začátku až do vašeho konce.

reagovat 27.11.2010 21:54 - d-

Nesnáším přísloví, a...

To udělá hlupák a skoro nikdo jeho pomluvě neuvěří. Když vás někdo bude chtít doopravdy zničit, okoření pravdu dobře váženou porcí lži, pokud možno těžko ověřitelné.

reagovat 28.11.2010 00:06 - Neta

Ano-lháři,kteří ještě k tomu dokážou ovlivnit lidi,jsou moc nebezpeční.Vylžou si situaci a pak ji dávají tolik dalších detailů,že když se ta lež dostane k tomu,kdo za nic nemůže,je vláčen ,zesměšňován a neví proč a co se to vlastně stalo.Je těžké se hájit-nikdo tomu nevěří.!

reagovat 28.11.2010 00:38 - Mary

To udělá hlupák a skoro...

Máš také pravdu. Ovšem když se vymyslí velmi důvtipná a zlá a vysoce pravdě podobná lež, nemusí na ní být smítko pravdy. Jinak vřele doporučuji americký film Vrtěti psem. Přirovnala bych ho k povinné četbě, každý by ho měl vidět.

reagovat 28.11.2010 00:44 - Neta

Máš také pravdu. Ovšem...

Mary-mně úplně stačí jedna "paní",která se nacpala se svou dcerou do naší rodiny,tím,že ke své dceři připoutala mého syna.To je jedno-je to jeho život-tady jde spíš o to,že já se nikdy venku na ulici s lidmi nehádám,nenapadám je a neštvu na ně psa. Tak tohle si ta paní vymyslela a ještě k tomu dala to napadání psem-ten pes je 4 roky po smrti. A tak jsem díky dobře promyšlené lži(napadala mně venku,řvala na mě před lidmi atd.)já skončila u přestupkové komise.Já dostala pokutu a ona vyhrála na plné čáře a víš,proč? Protože Ona-"paní" je cikánka a každý se bojí,že by mohl mít oplétačky.Jo-lež a parádní a co dál?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2011 01:13 - od Tebe

Proti pomluvě se nejde...

to sedí

reagovat 19.1.2011 17:59 - liberty.and.justice.for.all@wo.cz

Proti pomluvám a drbům je velmi účinná ochrana , která vyžaduje uvědomění si sebe sama a kvality svého života, který chci prožít. Díky těmto pomluvám a lidem co je vymýšlejí a šíř mám tento osvědčený recept:
1. Vyhledejte osobu - zdroj pomluv a drbů.
2. Pokud se to nepovede, tak osobě , která Vám pomluvu sdělí a odmítá říct kdo Vás pomlouvá a kdo Vám dává tyto informace, dejte jednoznačně najevo co si o ní myslíte. Mne zabralo dát jim pár facek nebo chcete-li přes hubu. Ona to pošle dál, že si pomluvy a drby nenechám líbit a budou si dávat velký pozor na Vás a na to, co o Vás řeknou nebo i o ostatních. Drbny (včetně mužů) a pomlouvači jsou v podstatě zbabělci, kteří jsou ochotni ze zbabělosti, lhát, krást, podvádět nebo dokonce i zavraždit. Výhoda je vždy na Vaší straně, když si uvědomíte, že do Vašeho života (pokud dodržujete zákony této země) Vám nemá nikdo zasahovat a "pomáhat", pokud o pomoc sama nepožádáte. Uvědomte si změnu společnských poměrů a zjistíte, že drbny a pomlouvače využívali hlavně zrůdní estébáci a dnes politici a kmotři a mafiáni. A Vy protože máte čisté ruce a svědomí si to od nikoho nemáte nechat líbit.
To vše nechce klid. To chce odvahu.
P.S. Výchovné facky a přeshubu dávejte mzi čtyřma očima a beze svědků , aby jste nesnížil důstojnost fackovaných kreatur. S tím se stejně nikomu nepochlubí.Dodržovat při tom krajní nouzi a nutnou obranu je dle zákona nezbytné.

reagovat 12.2.2018 14:46 - Pomluvy a pravda

Každý se setkal s pomluvou, sám pomlouval i byl pomlouván. Jenže co pravda? Je pravda to co tvrdím já? Je pravda co tvrdí někdo jiný? V něčem se mnou nesoulasí a má dostatečné argumenty, ne pomluvy od paní třeba Tajtrdlíkové z pavlače. líbí se mi to? Nelíbí?Zamyslím se a uznám pravdu jiného nebo vše překroutím jen aby to bylo v můj prospěch, i když vím že sám sobě lžu? Odsuzuju a možná i nenávidím člověka který tu pravdu zná , a možná mu budu záměrně škodit? Možná v dětství pravdu má maminka a paní učitelka.Možná dříve ale dnes už ani to ne. Ale přijde věk kdy by člověk měl sám rozlišovat, co je a co není pravda a ne si za každou cenu přizpůsobovat vše té svojí pravdě. Uznat, že pravdu, můžeme tomu říkat i jiný názor, tak trochu, má i někdo jiný a i když se nám to nelíbí. Vůbec to pak nenasvědčuje tomu, že by se člověk nějak snížil, naopak docela často stoupne v ceně a to i sám před sebou.Stáňa

reagovat 12.2.2018 15:29 - Jestli

něco opravdu nemám ráda,pak právě to překroucení ve svůj prospěch. Pravda mi třeba vůbec nevadí,i když nemusí být pro mě příjemná,lež ale ano,tu ani nedokážu nikomu odpustit.

reagovat 12.2.2018 16:50 - rejpalík

Proti pomluvám a drbům je...

a co je takovej komunista Rokytka? Vymaštěnec a lhář. V televizi bylo vidět jasně jak stojí u stolku, před sebou lahev s pivem, pitomě se usmíval, přesně jak to dělají opilci a když se začal kácet,odvedl ho poctivý novinář Slezák vlastenec( napsal Rokytka po té co vystřizlivěl) a položilna podium. Ještě štěstí že o Rokytka nepoblil.
Co může člověk očekávat od takových kreatur, když tvrdí Rokytka že byl otráven a Slezáka zabily odpůrci Zemana.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *