Pomluva - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.12.2003 15:49 - lojza

Když osoba A sděluje něco osobě B o osob(ě)ách C , tak jak víme , že je to pravda (objektivní) . Jak to můžeme ověřit . Osobně nevěřím ničemu na 100% , dokud to nemůžu objektivně posoudit , a mnohdy to nejde .Lidé zkreslují , lžou , dezinformují z různých důvodů , i mezi nejlepšími přáteli se to stává , v rodinách . Byl případ , kdy pravděpodobně švagr ukradl švagrovi 180000 apop. Otázka ovšem je , čím se řídit , protože považovat každého za podvodníka a lumpa by byla paranoia , ale věřit každému (druhý extrém)znamená být v blízké době okraden , podveden , zneužit atd.atd. Takže jak stanovit hranici ? Na jedné straně je princip předběžné opatrnosti , na druhé dát někomu důvěru , a když člověka sklame , tak to holt překousnout .

reagovat 22.12.2003 18:44 - Ludvík Vokáč - 556/ 707 515

Hele, Lojzo, myslíš si, že je pomluva, když řeknu, že neovládáš pravopis ??????? viz: sklame , atd .... :-)

reagovat 22.12.2003 18:53 - PETRA

JÁ MÁM TEN POCIT, ŽE NE JENOM PRAVOPIS. CELÝ JEHO PŘÍSPĚVEK JE CELÝ NĚJAKÝ DOMOTANÝ. NEMÁ HLAVU , ANI PATU. PETRA

reagovat 22.12.2003 21:54 - jana

ach jo, Lojzo, ty jsi ale nějaké rádoby telátko "přechytralé". No jo, Lojza z Horní Dolní.:-) :-) :-) :-) :-) :-)

reagovat 23.12.2003 04:31 - Pelíšek

Hele Lojzo, přestan chytračit a běž se raději omluvit Tvému švagrovi, že jsi mu čórnul ty prachy. Co jsi udělal s těmi 180000 a jak jsi to vlastně udělal? To jsi mu to vybral z knížky ??? A co na to rodina ??

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.9.2006 14:00 - Jiřka

Škoda, že jsem se tu spíš nedozvěděla, jak se nad takovou pomluvu povznést. Resp. povznést se, to by bylo to nejmenší, ale to mi nevrátí přátele, kteří zblajzli návnadu i s navijákem jen proto, že se někomu jinému přestaly líbit mé názory (na popud jiného, kdo mé názory nikdy nestrávil). Vlastně nevím, jestli takové "přátele" "přáteli" nazývat... Kde je rozřešení? ...

reagovat 10.6.2007 09:33 - alfa

Jiřka

je těžké se povznést nad pomluvu, které věří přátelé. Jenže to opravdu nebyli ti správní přátelé.

reagovat 28.8.2007 12:35 - alex

Uplna a naprosta pravda. Take jsem se stala obeti pomluv ba dokonce vymyslu. Boli to a uz to clovek nikdy nevrati zpet. Nikdo vam nikdy neuveri, ze to neni pravda jelikoz spatnym vecem se veri lepe. Je to smutne, ze lide druhym soustavne ubliziji tim , ze je pomlouvaji a vymysli si veci jen kvuli tomu, , protože touží po pocitu vlastní morální převahy. Pro me je to primitivni a neeticke chovani, ktere dle meho projevuji jen lide kteri maji IQ OD 90 DO 100 bodu. Vsimla jsem si, ze nejvice pomlouvaji lide v delnicke profesi, lide, kteri sami nic nedokazali a snazi se nejakym zpusobem zaujmout a vyzdvyhnout se nad nekoho o kom vi, ze je v prevaze. Je to dosti slozite, ale presne vim o cem je rec. Po me takhle jde pritelova teta, ktera si vylozine vymysli veci o me a roznasi to dal. Naposledy si treba vymyslela, ze hazim do hracich automatu denne tisice korun a jsem alkoholik. Co k tomu řict.... Boli jen to, ze to nosi lidem na , kterych mi zalezi. Ale co.... existuje jen jedina spravedlnost na svete a tou je smrt.

reagovat 28.8.2007 14:13 - Věra

Proti pomluvám se špatně brání , ale zase pokud vím zdroj tak zautočím např. zeptám se tety před moji přítelkyní nebo přítelem a at mi řekne kde a dky mě viděla hrát automaty a upozorním ji , že pokud s tím neskončí tak bud jí nahlásím ale ještě je učinnější si nějakou pomluvu na ni vymyslet at zažije co to je pokud je to pomluva od někud tak se jí nezabývám nechám jí být ted mě potkala jedna paní ze sousedství a říká tak jsem slyšela , že jste celá rodina u jehovistů a já na ni od koho to máte od sousedky XY no a já na ni a myslíte , že je to pravda ona já nevím tak se vás ptám já ji řekla že to není pravda ale pokud mi nevěří je to její problém takže záleží na přítelkyni jestli ti věří nebo ne měj se a kašli na lidi co pomlouvají a není pravda , že pomlouvají lidé pouze s níským IQ

reagovat 31.10.2008 19:27 - ellae"centrum.cz

tema komunikace

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *