Co je podle Vás krása?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.1.2004 13:50 - Petruška

Jestli je to fyzičko, duševno.....

reagovat 22.2.2004 11:00 - Luboš

Milá Petruško,

odpověď na otázku - co je to krása - zajisté bude pokaždé jiná, přesně dle založení každého z nás. Tato odpověď bude tedy jen mým vlastním názorem.
Jde taky o to, jestli myslíš krásu obecně, nebo např. to, jak vypadáme. Tuším, že myslíš to obecně, ale on do toho nakonec patří i člověk sám.
Krása je v mém pojetí něco, co nelze obsáhnout rozumem a tak ji můžeme vnímat pouze citovou částí svého Já. Znamená to tedy i to, že záleží snad nejvíce na tom, jestli je v nás samých nějaká poměrná harmonie. Primitivovi je nějaká krása šumafuk, že ano? Možná, že čím jsme sami blíž nějakému ideálu ke kterému nás život vede, tím více krásu vnímáme a má pro nás větší cenu. Stává se pro nás skutečnou hodnotou a je stále víc důležitá.
Ty ale chceš slyšet definici, viď? To ale bude těžké...
Dokážeme tvořit krásné věci. Máme hudbu, divadlo a jiné formy umění. Domnívám se však, že ti skuteční umělci vždy čerpají svoji inspiraci k tvorbě krásna z vyšších životních zdrojů a tedy krása není primárně člověčí záležitost. Byl jsem v galerii Nadace cesty ke světlu kouknout se na obrazy p. Hajného. Jsou fantastické a on neskrývá, že inspirace k němu přichází z vyšších hladin vědomí, z vesmíru, zkrátka odněkud mimo člověka.
Krása je tedy i způsobem vnímání. Sám si myslím, že je všude kolem nás, jen ji snad nějak výrazně nevnímáme v tom životním běhu. My muži se soustřeďujeme spíš na krásné ženy, ale když jsme pozornější, nemůže nám uniknout i krása osobnosti a charakteru, krása přirozených věcí a nakonec i krása myšlenek. V mém pojetí je tedy krásu možno najít kdekoliv, rozdíly jsou jen v jejím podání a v našem vnímání.
ještě mě napadá - láska je přece taky krásná. Co je to láska?
Stačí Ti,Petruško taková odpověď?
Měj se moc hezky.


reagovat 14.4.2004 22:09 - Maličká

Krása je v očích oho, kdo se díva!
Oscar Wilde
Muj oblibeny citat :)
Podle mne je opravdu krasa relativni pojem...
Jedine ten, ktery je krasny zevnitr (tj.duše), může být krasny i navenek.
A-v kazdem je neco pekneho
Krasny den :)

reagovat 15.4.2004 00:02 - Viktor

Před lety jsem se seznámil u rybníka s dvěma holkama. Klasický příklad jedna opravdu kus, druhá obyčejná. Co to budu protahovat, šel jsem po tý kočce, pro tu druhou jsem přivedl kamaráda a léto bylo jak má být. Jenže netrvalo dlouho a já si všiml, že ta, co se zdála obyčejná je vždycky milá, umí poslouchat, najednou jsem viděl její krásnou pleť, oči, prostě jsem se zamiloval. Nebyla to jen touha a pobláznění jako v případě kočky, ten vztah se postupně pro obě strany vyvinul do ztracena a není čeho litovat. Kamarád se oženil, za svědka jsem nešel, pamatuju si jak jsem brečel doma jak pitomec a zpil se pomalu do němoty. Měl jsem od té doby jiné holky, ale pořád jsem zaháknutej drápkem u ní. Jednou mi řekla, že do mě byla tenkrát zamilovaná a jak jí mrzelo, že jsem si vybral tu druhou. Vidíš a nakonec jsem ráda, že je to tak jak to je, řekla a smála se. V duchu jsem si vynadal do idiotů.
Tak holky, aspoň vidíte, jak dopadne pitomec, kterej vidí krásu tam kde není.

reagovat 15.4.2004 00:23 - Peta

Jee to bylo hezky. :) Ale porad si rikam, ze neni vsem dnum konec a jednou, kdo vi...... :)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.11.2014 16:49 - Sam

Vím, že je to trochu mimo mísu, ale viděly jste tohle? http://www.vzdy.cz/blog/krasa/jak-vypadala-pece-o-krasu-ve-30-letech Nevypadá to jako "kosmetika", ale mučící techniky, nebo experimenty na lidech :D myslím, že můžeme být rády, zato co máme dnes, i když ani dnes se to často bez nějaké té bolístky neobejde. A hlavně neříkejte "pro krásu se musí trpět", tu větu nesnáším!!!

reagovat 12.11.2014 18:44 - ???

Krása je věc tak pomíjivá a jen se těším jaké strašidla jednou budou z těch umělejch krásek! Až se jím ta kůže pěkne zcvrkně a ty jejich kosmetické úpravy ty držťky pořádně zkřiví a to módní tetování změní svoji vizáž a budou jak počmáraný starý zdi.Do čeho pak to budou chtít skovat až se jich budou bát i jejich vlastní vnoučata?

reagovat 12.11.2014 18:47 - Lukas

To co vidim v zrcadle.

reagovat 30.1.2015 19:32 - Krása?

To je zimní krajina, co je teď venku, zahalená do sněhového závoje...

reagovat 11.2.2017 21:40 - kraska dokonala

Ja sem primo ukázková krasa

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *