počítač mi bortí život

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2004 23:10 - Kristian

Ahoj. Poslední dobou zdá se jsem závislej na počítači. Je mi 30, propadl jsem hledání informací, cybersexu, stahování mp3 a hraní online nebo neonline her na PC. Je to hrůza, mám vynikající práci, rodinu, spoustu aktivit kolem baráku a zvířata, přátele, vše začínám zanedbávat a cítím jak nedokážu odolat pokušení sednout si ke stroji, pak jsem ztracenej na nekolik hodin, Když to nejde ve dne, tak v noci... Děsí mne to ale nemohu přestat. Nepomáhá ani studená sprcha, ani dobrý sex, nevím jak se to dále vyvine. Jestli máte někdo podobné zjušenosti, prosím poraďte. Díky moc.

reagovat 17.1.2004 01:56 - baze

Kristiane, pokud si to uvědomuješ a dokážeš si to přiznat, jsi na tom ještě dobře. Můj přítel si svoji závislost přiznat nedokáže a proto ani není ochoten s ní bojovat.

reagovat 17.1.2004 14:40 - Kristian

Díky za povzbuzení, i když mám tedy první krok za sebou, děsí mne, kolik kroků ještě zbývá a jestli vůbec pokročím dál.

reagovat 17.1.2004 16:50 - baze

Tím, že si svoji závislost uvědomuješ, dokážeš s ní určitě i bojovat. Výsledek závisí jen na Tvé vůli.
Mě počítač taky bortí život, ale moje možnost ovlivnit to je minimální. Přišla jsem kvůli němu už o hodně, ale ztráta lásky a člověka, kterého jsem milovala, bolí nejvíc. Věřím, že Ty to tak daleko zajít nenecháš.

reagovat 21.1.2004 23:15 - Moderator X

No tak sveho přítele pořádně nafackuj, ať se probere. Nenech se trápit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.11.2009 11:17 - Alena

Vojtěško můj bývalý taky chodil od tv k pc. Hrál pokr online, i jiné hry. Pak začal o nedělích jezdit do nedalekého pokrového klubu. Chápeš? Místo neděle s rodinou - taky máme syna, tak jedzil jinam hrát pokr. Nebyl to jediný důvod k rozvodu ale byl jedním z podstatných důvodů. Byl sice doma ale nebyl s námi. To je horší, než kdyby doma vůbec nebyl. Jak zacházet s touto závislostí nevím. Přála bych ti, aby dostal rozum a raději si hrál s klukem než s počítačem.

reagovat 5.12.2009 23:30 - Vojteska

Alenko to je me lito. taky si rikam, ze to nikam nevede, jen to bude horsi a horsi. je to proste zavislost a kdyz si to clovek neuvedomi sam a nejde se lecit, zkazi mu to cely zivot a i tem
okolo.
je mi lito deti, ktere za nic nemuzou a pritom tim trpi nejvic.
zajimaly by me nazory i jinych lidi a mozna i muzu, kteri si timto prosli. jestli je nekdo kdo ma co dodat, prosim ozvete se.

reagovat 5.1.2010 22:24 - Marek

Ahojte, je to des, doufam, ze se najde brzo ejaka, se kterou bych mohl chodit na vychazky, smat se, uz me to nebavi, ale nic jineho zatim nemam. :-(

reagovat 12.10.2010 00:14 - Petr1985

Je mi 25, studuji VŠ a vím, že jsem ten případ hráče, který stojí nad propastí...kdysi jsem začínal na commander keenovi, před wolfa, dooma, duke nukema jsem se dostal k dnešním hrám...když vycházela Mafia2 klepaly se mi ruce jako naprostému zavíslákovi...tehdy jsem si poprvé uvědomil, že něco není v pořádku, je mi jasné, že vy mladí se mi vysmějete, ale hodně přemýšlejte o tom proč hrajete, protože třeba v mém případě se ze zábavy stala totální závislost...končím s tím a vím, že jediná možnost je jako u alkoholiků, kteří už se nesmí dotknout chlastu, tak úplně stejně já, už nesmím spustit hru....když se ohlednu zpět a uvědomím si, že posledních 10! let snad nebylo dne, kdy jsem nehrál, tak k tomu není co dodat.....

reagovat 27.12.2011 16:59 - Jahoda

No tak sveho přítele...

pokud mohu poradit Kristiane,zkus tento problém hledat tak,že se odměníš jinak,jak dobrým pocitem hraní PC her.
Tam jde především o dopaminovou reakci,kdy je forma odměny vyžadována v čím tím větší míře a je potřeba tento pocit maximalizovat a stupňovat,tj zvyšovat jeho dávky pro dosažení stejného pocitu štěstí.
To samozřejmě časové náročné číl dál tím více a koleruje to pak s virtuálním světem,do kterého se hráč ponoří a uniká tak realitě skutečného světa.
A zde je třeba hledat náhražky těchto dopaminových reakcí a mít při tom naprosto stejný pocit.
Tento pocit zažívá člověk i při naprosto normálních úkonech všedního dne,kdy má dobrý pocit při pití tekutin a jídle, tělo jej tak odměňuje za to,že nemusí strádat.
Ano...i toto jsou dopaminové reakce a to naprosto stejné jako ty,které hráč zažívá při hraní PC her.
A proto,pokud jsi jim propadl,je třeba za ně hledat náhradu.
A dá se to ošidit.
Protože kromě dopaminových odmněn při PC hrách,tělesných potřebách jako je jídlo ,pití a sex, lze těchto pocitů dosáhnout i při pěstování koníčků a sportu.
Sportu se to týka především,protože tělo je unavené a hormon dopamin je jeho reakcí na únavu a tak ji zahání.
Zkusil jsi(mohu tykat?) třeba běhat v parku ,posilovat,šlapat na rotopedu ,nebo hrát fotbal?
Ty pocity při a také po tom jsou prostě neskutečně lepší,jak při vysedávání u PC .
Další dobrá náhražka je v podobě poslechu vážné hudby a protože jsi relativně mladý,jistě tě táhne roková hudba a té je nejblíže dle mého názoru J.S Bach.
Ale to je čistě můj názor,ty můžeš mít jiný v každém případě jsou ale kvalitní náhražky PC her,jenom vědět kde hledat.
Ještě jsem chtěl poznamenat,že dopanin reakcí ohledně umění lze dosáhnout i při sledování uměleckých děl,třeba poezie,nebo obrazů.
Ten sortiment je velký,jenom si vybrat podle svého vkusu a navíc-prospívá to zdraví,protože ten čas,který se věnuje sportu a zdokonalování člověka jak po duchovní,tak to zdravotní stránce člověka obohatí,což se o PC hrách asi říci nedá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *