pocit osamění,tělesné postižení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2006 07:31 - Danka

Již delší dobu se potýkám s pocity osamění,které je umocněno vadou chůze po dětské mozkové obrně.Nemám sourozence, a cítím, že mi chybí blízký člověk, rodinné zázemí. Pokud má někdo podobné pocity, napište prosím.

reagovat 13.7.2006 12:18 - Zuzula

Neboj moja, ja viem, nie je to lahke.. lahsie sa o tom rozprava ako nieco spravi, ja som pocitovala nieco podobne, ked som prisla z vysokej skoly domov, nik znamy, priatelia sa rozprchli. Niemas v okoli nejaky zaujmovy klub, nieco, co by ta bavilo :) U nas je napriklad centrum volneho casu, chodila som tam na kurz vyroby keramiky. Alebo aj taky kurz sitia, alebo jazykovka. Prosto nieco robit.. a potom si vyjst na kaficko poklebetit s novymi kamaratkami, kamaratmi. Drzim ti palceky, bude to dobre.

reagovat 13.7.2006 21:43 -

Danko, navrhuji seznámení s lidmi přes internet - chápu, že ti nemoc neumožňuje lítat venku. Také jsem byla kdysi hodně osamělá a chat mi pomohl. Máš partnera, nějaké známé, nějakou práci?

reagovat 17.7.2006 09:55 - Danka

Velmi děkuji za reakce na můj problém. Ráda bych si vyměnila zkušenosti s někým, kdo je na tom podobně. Práci zatím mám, ale požadavky jsou stále náročnější a bojím se, že budu v rámci organizačních změn propuštěna. Bydlím na menší vesnici,

za prací dojíždím do menšího bývalého okresního města asi 10 km,a i to mne dost fyzicky vyčerpává, jelikož jsem odkázaná na dopravu autobusy - kvůli obrně nemohu složit normální řidičské zkoušky, mohla bych dělat řidičák pouze na ruční řízení, ale taková autoškola je pro mne nejblíže v Brně a to je 150 km od bydliště.Jsem dosti uzavřené povahy, prožila jsem také,snad i vlastní vinou,hodně zklamání v lidech. Pro úplnost uvede že je mi 40, tedy relativně dost na to, aby byl již člověk vyzrálý, ale nějak se tak necítím. Mám syna a dcerušku, oba jsou naštěstí zdraví /11,8let/, manžel, který je také s určitými zdravotními potížemi nám působil i působí neskutečné trápení - alkohol, nespolehlivost, lhaní, bití - nemám to ani komu říci - kdo nezažil neuvěří. Já jsem nikdy alkohol nepila, ani pít nebudu, snažím se starat o děti co nejlépe. Má-li někdo podobný problém spíše problémy napište.

reagovat 24.7.2006 10:46 - Danka

Napište prosím, kdo prošel či prochází něčím podobným - je tělesně postižený a cítí se osaměle - jak se s tímto problémem dokázal poprat a vypořádat, jde to vůbec_?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2017 14:01 - Počkat

Myslím, že je mimořádně...

si do stáří? To je myslím ale hloupost,pak si už těžko bude zvykat na ženskou,na soužití s ní,protože léta bydlel sám,byl soběstačný.Pokud chce partnerku,pak zkoušet inzeráty,nechat tomu volnější průběh,většinou se seznámíš,když to nejméně čekáš.

reagovat 14.8.2017 14:31 - Alojz

si do stáří? To je myslím...

No to je pravda, že se většinou seznámíš, když to nejméně čekáš. A já už takhle čekám nejméně 20 let a stále nic. Pravda je, že když se nedostaví nějaký konkrétní výsledek v nějaké dohledné době, tak to člověka otráví a přestane se snažit.

reagovat 14.8.2017 15:12 - Pokud

No to je pravda, že se...

moc chceš,pak asi pořád zkoušej ty inzeráty,jinak by ses nemusel dočkat.To by bylo aby se nějaká nenašla.

reagovat 15.8.2017 00:56 - Steve

... nic, stále nic ... jsem sám.

Aspoň se bavím tady, či na FB.

reagovat 15.8.2017 12:49 - Rudolf

Obdivuji Alojze, že to zkouší 20 let a stále nic. Jestli by nebylo lepší se na to na celé vysrat...Já jsem odpověděl na několik inzerátů. Jednou dokonce mělo dojít i ke schůzce v nějaké kavárně. Ale ta dotyčná se nedostavila. Nevím, jestli si někdo dělal srandu nebo mne odněkud z povzdálí pozoroval, nelíbil jsem se a ta dotyčná se na základě toho nedostavila, nevím...Asi se nic nemá lámat přes koleno. já jsem si na osamění nakonec zvykl, mám svůj stereotyp, hodně čtu a od života už mnoho nečekám. Hlavně si nedělat žádné falešné naděje, to je to nejhorší. No a taky se každý den ožeru, protože střízlivý bych to asi nezvládl.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *