pocit osamění,tělesné postižení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2006 07:31 - Danka

Již delší dobu se potýkám s pocity osamění,které je umocněno vadou chůze po dětské mozkové obrně.Nemám sourozence, a cítím, že mi chybí blízký člověk, rodinné zázemí. Pokud má někdo podobné pocity, napište prosím.

reagovat 13.7.2006 12:18 - Zuzula

Neboj moja, ja viem, nie je to lahke.. lahsie sa o tom rozprava ako nieco spravi, ja som pocitovala nieco podobne, ked som prisla z vysokej skoly domov, nik znamy, priatelia sa rozprchli. Niemas v okoli nejaky zaujmovy klub, nieco, co by ta bavilo :) U nas je napriklad centrum volneho casu, chodila som tam na kurz vyroby keramiky. Alebo aj taky kurz sitia, alebo jazykovka. Prosto nieco robit.. a potom si vyjst na kaficko poklebetit s novymi kamaratkami, kamaratmi. Drzim ti palceky, bude to dobre.

reagovat 13.7.2006 21:43 -

Danko, navrhuji seznámení s lidmi přes internet - chápu, že ti nemoc neumožňuje lítat venku. Také jsem byla kdysi hodně osamělá a chat mi pomohl. Máš partnera, nějaké známé, nějakou práci?

reagovat 17.7.2006 09:55 - Danka

Velmi děkuji za reakce na můj problém. Ráda bych si vyměnila zkušenosti s někým, kdo je na tom podobně. Práci zatím mám, ale požadavky jsou stále náročnější a bojím se, že budu v rámci organizačních změn propuštěna. Bydlím na menší vesnici,

za prací dojíždím do menšího bývalého okresního města asi 10 km,a i to mne dost fyzicky vyčerpává, jelikož jsem odkázaná na dopravu autobusy - kvůli obrně nemohu složit normální řidičské zkoušky, mohla bych dělat řidičák pouze na ruční řízení, ale taková autoškola je pro mne nejblíže v Brně a to je 150 km od bydliště.Jsem dosti uzavřené povahy, prožila jsem také,snad i vlastní vinou,hodně zklamání v lidech. Pro úplnost uvede že je mi 40, tedy relativně dost na to, aby byl již člověk vyzrálý, ale nějak se tak necítím. Mám syna a dcerušku, oba jsou naštěstí zdraví /11,8let/, manžel, který je také s určitými zdravotními potížemi nám působil i působí neskutečné trápení - alkohol, nespolehlivost, lhaní, bití - nemám to ani komu říci - kdo nezažil neuvěří. Já jsem nikdy alkohol nepila, ani pít nebudu, snažím se starat o děti co nejlépe. Má-li někdo podobný problém spíše problémy napište.

reagovat 24.7.2006 10:46 - Danka

Napište prosím, kdo prošel či prochází něčím podobným - je tělesně postižený a cítí se osaměle - jak se s tímto problémem dokázal poprat a vypořádat, jde to vůbec_?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.12.2017 12:02 - Monika

Přesně tak. Myslím, že...

Zase tak tragicky bych to se sexuálním harašením neviděla. Pokud budeš nějaké ženské sympatický a pozveš ji na kávu nebo na večeři, tak bude spíš ráda, že jsi udělal první krok. Většinou je spíš problém ten, že se nenajde ta příležitost potkat někoho nového. Tady mají snad možnost jen ti, co pracují v nějaké velké firmě neo mají nějaký specifický koníček, kde se potkává hodně lidí a tím pádem mají něco společného. Já pracuji povětšinou z domu a mé zájmy jsou spíše introvertního rázu, takže tudy cesta oro mě nevede. Zrovna včera jsem byla na vánočních trzích a dost na mě ta osamělost padla, tak jsem si dovolila sem napsat

reagovat 8.12.2017 12:59 - Martina

Žen je sice víc ale už...

Já znám plno skvělých žen, které jsou samy a přitom by samy rády nebyly. Řekla bych, že je problém se sesnámením větší u inteligentních lidí, protože mají na jednu stranu větší nároky a zároveň se jich dotýkají více všechny tyto moderní hyperkorektní trendy, harašení... Nechci se nikoho dotknout, ale jednodušší lidé o tom nemají páru, že něco takového jako harašení existuje a asi by je ani nikdo nežaloval a oni by nikoho nežalovali za plácnutí přes zadek, nevhodnou sexistickou poznámku...

reagovat 8.12.2017 17:29 - filip

Mám známého pracujícího po jednu obří nadnárodní firmu. Inteligentní člověk,vedoucí několika evropských divizí. Když do jejich českého centra na Vysočině přijela americká žena z partnerské firmy, manažerka a on ji pouze otevřel dveře..Tak vystartovala jak ještěrka, co si to dovoluje.Že to v USA se nedělá..A pomalými krůčky sem podobné manýry pronikají také...Bohužel

reagovat 9.12.2017 02:15 - Steve

Já znám plno skvělých...

Hledám dlouho ... a nic. Většinou chtějí ženy někoho místního či poblíž. Už mi vícero na seznamce odmítlo, že jsem daleko, že by bylo randění na dálku nemožné provozovat.

reagovat 9.12.2017 07:14 - sdfg

Na nějaké drobné randění podle mne není problém najít si místní kusanec s vělkýma přednostma,ale nic ji neslibovat,udělat si večer při svíčkách a pak ji poslat domu,jednou... jsem ji nechal přespat a ona se pak ke mne chtěla přestěhovat,od té doby po jednou maximálně třech číslech,většinou zas takové sexbomby nejsou,abych dal devět čísel..,decentně naznačím,že je čas k odchodu a že čekám další.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *