Pocení nohou - bederní sympatektomie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.12.2008 21:08 - Bert

Zdravím všechny potníky,

trápí mě nadměrné pocení nohou. Vím, že v tom nejsem sám. Je nás hodně. Vyzkoušel jsem všechno, co se dá a skutečně dobré řešení jsem nenašel.

Rád bych se proto dozvěděl něco o bederní sympatektomii.

Sám o tom vím jen málo.

Vím jen, že je to chirurgický zákrok, po jehož podstoupení se lidem přestanou potit nohy.

Vím také, že s tímto zákrokem jsou údajně spojena značná rizika, údajně větší než v případě hrudní sympatektomie, která se provádí v případě nadměrného pocení rukou.

Ve vedlejším fóru, jež je věnované hrudní symaptektomii pár osůbek zmínilo, že se chystají podstoupit bederní sympatektomi, nikdo však neuvedl, jak to dopadlo.

Má s tím někdo zkušenosti?

Prosím, dejte o sobě vědět.

Díky

Bert

reagovat 8.5.2009 23:10 - Lenka II.

Ahoj Berte, bederní sympatektomii u nás v ČR, co jsem se dozvěděla, dělají ve FN v Ostravě. Operace může zahrnovat hrudní i bederní sympatektomii zároveň, dokonce jedna účastnice diskuze Hrudní s. ji podstoupila. Zkus kontaktovat jejich chirurgickou kliniku, mohli by ti na požádání sdělit více podrobných informací. Přeji hodně štěstí

Mě trápí pocení nohou i rukou, a jsem rozhodnutá na podzim tento problém řešit, bohužel je pro mě Ostrava dost z ruky :-/

reagovat 29.7.2009 12:11 - Verča

Ahoj, Obě operace jak hrudní tak bederní najednou dělají v Ostravě-Porubě. Na konzultaci jsem se objednala na hrudní chirurgii a do týdne jsem byla operována vše šlo hladce. Jsem 9 měsíců po operaci a nemůžu si jí vynachválit kompenzační pocení je jen ve velkém horku a to na zádech, břichu a nohách, ale je to mnohem přijatelnější než dříve.

reagovat 29.7.2009 12:12 - Verča

nohách myslím stehna a kolena. Chodidla jsou v úplném suchu (až moc vysušené). Toto léto poprvé nosím žabky a je to skvělý pocit.

reagovat 9.9.2009 21:06 - Ivu

funguje to i na hyždě? neuvěřitelně se potím v podpaží a už to začalo šíleně na hýždích, připadám si jak úchyl, když pozoruju u lidí jejich kalhoty, jestli nemají propocené fleky :(( Ostrava je pro mě také dost z ruky:-/

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2014 11:24 - Karel

Ahoj, mě kožní doktorka řekla, že driclor je ten největší sráč, co může bejt, štípalo mě po tom v podpaží a dělala se mi vyrážka. Nakonec jsem si koupil iontoforézu Electro Antiperspirant a naprostá spokojenost.

reagovat 8.5.2015 17:42 - Andrea

nohách myslím stehna a...

Muzu se vas zeptat jestli je operace hrazena pojistovnou? Dekuji Andrea

reagovat 9.5.2015 22:16 - Daniela

nohách myslím stehna a...

Dobrý den, chtěla bych si s vámi popovídat o te operaci, přemýšlím, ze bych ji také podstoupila, byla bych rada, kdyby jste se mi ozvala na e-mail - danielamihalikova@seznam.cz
Děkuji moc

reagovat 10.5.2015 22:41 - Lékař

Dobrý den, chtěla bych si s...

Nebylo by lepší se poradit s lékařem než na foru kde Vám kdokoli, může cokoli nakecat...

reagovat 10.5.2015 23:53 - Helena

Ahoj, mě kožní doktorka...

Driclor štípe, ale používá se jen týden. To se snad vydržet dá ! Mezi tím si kůže zvykne a navíc se dává ob den, další týden stačí jednou a pak...Teď stačí jednou použít měsíčně, někdy i po delší době.Pory zůstávají uzavřené a pot odejde jiným místem. Denní použití běžného antiperspirantu je asi tím pádem horší, také málo účinné. Na ploskách nohou, nebo na potící se dlaně neštípe vůbec. Nic lepšího jsem nemohla koupit a děkuji za ten nápad zdejší diskuzi. Kdy mi to někdo kdysi poradil. Kudy chodím, tudy ho všem doporučuji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *