Pocení - hrudní sympatektomie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2006 10:44 - Michaela

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo podstoupil tuto operaci. Od mládí se mi potí ruce a těm kteří pocením rukou trpí nemusím psát, jak je to nepříjemné a stresující. Na internetu jsem si našla informace o operaci pocení rukou a již jsem domluvená s doktorem, že ho navštívím na předoperační prohlídku. V každém případě je to operace a já z toho mám strach, takže by mě zajímalo, jestli někdo z vás na ní byl, popřípadě kde, jaký byl výsledek atd. Děkuji za jakékoliv informace.

reagovat 22.8.2006 14:39 - Jana

Ahoj Míšo, tenhle problém dobře znám, víc než to, stydím se někomu podat ruku, protože jsou stále mokré. Navíc se intenzivně potím i v podpaží a na nohou. Botox je údajně jen chvilkový cca půlroční klid, pak to začno znova, navíc ta cena a nechat do sebe po půl roce znova něco píchat....! Já vím! Driclor - považuju za největší svinstvo...aluminia je tam požehnaně a co když ty vědecké zvěsti o aluminiu jsou pravda, že...Takže tohle je vážně asi jediné řešení. Někde jsem o tom četla, že to někdo podstoupil, zkusím se po té stránce podívat. Ovšem, i když mě to denodenně obtěžuje, ničí, nevím, zda najdu odvahu k operaci.

reagovat 28.8.2006 09:01 - Michaela

Ahoj Jani, dříve jsem se potila i v podpaží, ale po použití Dricloru to naprosto přestalo. Nyní to použiji tak 1x ročně a od pocení v podpaží mám naprostý klid. Bohužel to nefunguje na ruce ani na nohy. O tom, že Driclor obsahuje požehnaně aluminia vím, ale těžko říct co je na tom, že škodí pravdy. Tenhle čtvrtek jedu za tím primářem, abych o tom získala veškeré informace, tak ti napíšu co a jak. Já z té operace mám také velký strach, ale stojí mi za to jí podstoupit. Navíc jsem o této operaci četla i novinách a doktor se tam vyjadřoval, jako že je to mírný zákrok...

reagovat 12.9.2006 22:05 - Martin

Ahoj,

našel jsem tento odkaz:

http://www.fnplzen.cz/kliniky/chk/Prednasky/Hrudni/vts_symp.html

Přeji brzké uzdravení všem potílkům. Měli bychom uspořádat nějaké setkání a vzájemně to porovnat :-)

reagovat 14.9.2006 14:53 - Michaela

Ahoj Martine,

na základě toho odkazu, který jsi uvedl jsem právě získala veškeré informace o sympatektomii. Před třemi týdny jsem v Plzni byla a už mám stanovený den operace. Celkově bych měla v nemocnici strávit 4 dny. Dělá se to v celkové narkóze. Dost se té operace bojím a spousta známých mi to rozmlouvá, ale jen já vím, jak mi ta operace pomůže v mnoha problémech - především ve zvýšení sebevědomí. Docela mě překvapuje, že téma "pocení rukou" tu trápí spoustu lidí, ale zatím se na toto téma ozvali jen 2 lidé. Kdyby někoho zajímaly podrobnější informace o zákroku, tak napište.

S tím setkáním nás potílků by to bylo opravdu zajímavé a tipuji, že bych v pocení rukou vyhrála na plné čáře :o)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.5.2018 10:12 - Bobulinka

Ad David Ranoš: Děkuji Vám...

Dobrý den,

)jsem po operaci hrudní sympatektomie 4 roky Podstoupila jsem jí v dubnu roku 2014 ve Fakultní nemocnici na Lochotíně v Plzni. ANO, jako každý po této operaci mám kompenzační pocení. Tohle kom penzační pocení se mi ale projeví pouze při silné nervozitě nebo opravdu ve velkém vedru, kdy se potí každý. Zpotí se i přítel, prostě všichni. Potím se na zádech a mezi prsama. V životě si při tomto pocení nevzpomenu na to, že bych někdy chtěla vrátit odkapávající pot z dlaní a to v zásadě za každého počasí a denní situace. Hrůzu někomu podat ruku, držet v ruce telefon, volant, bylo peklo. Nehledě na fakt, že se to po těch čtyřech letech zlepšuje a kompenzační pocení je slabší než bývalo třeba rok po operaci. Ta operace mi změnila kvalitu života a to k lepšímu. Zpocené ruce bych za žádnou cenu nevrátila i za cenu kompenzačního pocení. Pro mě je to pouze malá daň za přínos této operace.

reagovat 23.5.2018 10:15 - Bobulinka

Dobrý den,

)jsem po...

Podotknu ještě, že Electroantiperspirant mám doma, léčím si s ním nohy, bohužel na ruce mi nezabral, nevím proč. Stojí ale určitě za vyzkoušení.

reagovat 28.5.2018 13:28 - Ivana

Ja podstoupila operaci pred 6...

Ahoj Nikol a všichni ostatní nešťastní,
já jsem rok po operaci (a celý jsem ve stresu, jelikož se potím daleko více), měli by takové zákroky zakázat. Tolik bychom potřebovali pomoc,ale ona se nedostaví....neměnné. Kdyby snad byla alespoň malá rada, tak budu ráda, když mi napíšete na email:ivanazimcikova@volny.cz

reagovat 4.6.2018 19:13 - Nikol

Ahoj, byl by někdo kdo podstoupil tuto operaci tak hodný a od základu mi poradil, co mám dělat, když jsem to ještě s nikým odborným nekonzultovala? Mám extrémní hyperhidrozu dlaní a nohou po obou stranách a je to šílenství.
Prosím o radu a budu za to moc vděčná.
můj email: nikola.zvrskovcova@gmail.com

reagovat 22.9.2018 16:15 - Tarari

Nezlob se,ale tohle je...

Nějak jsem to před těmi 5 lety popletla
téměř 2,5 milionu korun a doživotní měsíční rentu 6000 korun přisoudil v roce 2007 Krajský soud v Ostravě poškozenému osmadvacetiletému pacientovi z Prostřední Bečvy na Vsetínsku. V roce 1999 se stal invalidou s vážně poškozeným mozkem po běžné operaci nosní přepážky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *