Pneumothorax

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.4.2002 15:11 - dana

Prosím o informaci o chorobě pneumothorax,příčinách, její léčbě (klasická
nebo alternativní). Uvedená choroba se vyskytla v rodině u mého 23 letého
synovce.

Děkuji

reagovat 15.4.2002 11:55 - pospisilova

Jenom laická odpověď.
Moje maminka měla pneumothorax, když jí bylo více jak 70. Stalo se jí to při chřipce při vykašlávání.
Měla to štěstí, že obvodní lékař ihned přišel na to, o co jde. Údajně to je největší problém. Tím, že se prakticky během 24 hodin zjistilo, o co se jedná, byla urychleně hospitalizována. Dostala gumovou rukavici, kterou se musela pokoušet nafukovat. Tím se ji rozbalovala poškozená plíce. K operaci nemuselo být vůbec přikročeno a vše bylo tak do měsíce, možná dříve (stalo se již před 10 lety) v pořádku.

reagovat 14.5.2002 14:41 - LENKA

Odpovídám jako pacient, který pneumothorax prodělal už 3x.Poprvé asi před 6 lety, pak za rok znovu a za necelý půl rok potřetí.Pokaždé na pravé plíci. Laicky mi bylo vysvětleno,že to bylo způsobeno přechozeným zápalem plic v dětství a pak velkou zátěží při kašli (bylo to v létě, když jsme vystupovali na nejvyšší vrchol v Alpách a během 3 dnů zase do solného dolu). Je mi 37 let a dodnes chodím na kontroly na plicní. Nesmím se potápět, rychle stoupat do hor a nedělat extrémy jako o tu dovolenou (nejvyšší a nejnižší). Nikdo jiný v rodině pneumothorax neměl. 2x mi operovali v místní nemocnici a do třetice v Praze v Motole. Abych tomu porozumněla, tak mi doktor řekl, že tu plíci "obrousili" a "slepili" nějakým lepidlem, aby už vícekrát nepraskla. Ale měla bych se naučit lépe dýchat. V nemocnici chodila sestra a musela jsem dýchat do kapesníku v natažené ruce, aby se plíce sílily. Jenomže jsem se naučila dýchat svrchu a málo, takže když jdu na kontrolu na spirometrii, tak se to paní doktorce nelíbí, že dýchám méně, než leckterá 90ti letá babička. Prý s tím musíme něco udělat. Ale co cvičit nebo jak zabránit tomu, aby se to s plícemi neopakovalo, to mi nikdo neřekl. Doufám, že to bylo do třetice a naposledy. Přeji synovci, aby byl O.K. Lenka

reagovat 11.9.2002 07:24 - Dana

Vazena pani,rovnez nas 21 letý syn prodelal pneumothorax prave plice. Museli jej operovat. Nyni je druhy tyden v nemocnici. Chtela bych Vas touto cestou pozadat o informaci, zda nevite, ceho se mame do budoucna vyvarovat, aby se jiz tato situace neopakovala. V rodine jsme nikdy zadne zdravotni problemy tohoto typu nemeli. Dekuji predem.

reagovat 9.12.2002 16:44 - Dana

Rada žádná není ani od lékaře.jen se vyvarovat potápění a rychlého přechodu z nejnižšího místa na vysoké hory apod. Přeji stálé zdraví.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.9.2013 20:02 - Honza S.

Jedna takova Zajimavost,včera jsem byl u zubaře,normálně jsem přišel s napůl ucpaným nosem,jedna dírka ucpaná 80% druha 50% a jak jsem vešel do mistnosti okamžitě se uvolnily na 100% a 100% no nechápu.

reagovat 5.9.2013 20:03 - Honza S.

Jedna takova...

Omlouvám se napsal jsem to do špatné dizkuze,nejde to asi vymazat.

reagovat 21.5.2015 14:32 - Marcela

pri vyndani drenu by se mel...

Mám syna 3 měsíce po operaci pneumotoraxu- 17 let. vždycky chodil rád do posilovny, ale neví kdy zase může, nikdo z plicních doktorů není schopen se vyjádřit..ani žádnou rehabilitaci (kromě foukání do balonku) nám nenabídli..poradíte mi někdo kdo máte již zkušenosti jak s fyzickou zátěží?

reagovat 20.7.2015 13:08 - vrána

Dobrý den , přidám ještě...

Ahoj všichni,
přidám pár poznatků po pěti letech. plíce v poho, nijak jsem ji nešetřil i když doktoři říkali nenamáhat hlavně zvedáním těžkých věcí. A oko vidí stále trochu hůř než to zdravé. S pneumotoraxem je to asi těžký, mám po něm pět a půl roku, někdy mě pobolívá plíce (asi), ale na kontrolách dobrý a mě je taky fajn. Všem přeji uzdravení a hlavně šikovný doktory.

reagovat 1.12.2015 21:16 - nekuř

Ahojte lidi taky jsem...

Kokote, obzvlast na zachode, ostatni nejsou na tvou bezohlednost zvědavi.. A priste popros pana worda, at ti zkontroluje tu tvoji chybnou hatmatilku

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *