pneumokok

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2008 12:30 - Marketa

Dobry den, potrebovala buch radu.... me ted uz skoro ctyrmesicni dceri doktor zjistil z vyteru nosu pneumokoka a zlateho stafilokoka....to bylo dceri dva mesice. dostala na to antibiotika unasyn,ale nezabrala, tak dostala kapicky do nosu PAMYKON a framikoin mazat taky do nosu na noc.... nicmene to opet nezabralo....dcera ma stale zvysenou teplotu, nosik jakoby ucpany(bez rymy) a prujem. Bojujeme s tim uz dva mesice a porad nic. chtela bych ji nechat naockovat proti pneumokokovi, ale nevim jestli je to vhodne kdyz uz ho v sobe ma. moc se o ni bojim zvhledem k tomu jak je malinka a kolik paseky pneumokok dokaze nasekat.Prosim poradte co dal....Doktor se k tomu stavi tak nejak laxne ale ja jsem hruzou bez sebe....

reagovat 26.4.2008 13:14 - MÁCA

MARKÉT, NEJSEM LÉKAŘ,ALE PORADIM TI.OKAMŽITĚ ODEJDI OD ONOHO FEČARA!MÁŠ NET,TAK SE PODÍVEJ CO JE TO ZA SAJRAJT.VŠUDE SE PTEJ!PŘELÉČUJE TO DLOUHO .JE TO PROSTĚ NEBEZPEČNÝ.
reagovat 27.4.2008 13:05 -

Ahoj Markéto,je tomu už nějaký čas,tak jak jste dopadli?Zajímalo by mě to,jelikož to svinstvo,našli i dítěti mé kamaradky!Jen nevím,zda z nosíka to je taky nakažlivé?

reagovat 24.7.2008 14:57 - Kinská

Dobrý den. Dcera očkovala vnučku proti pneumokokovi, ale slyšela jsem v rádiu, že ohroženou skupinou jsou spíše starší lidé. Mám strach o svojí maminku, je jí téměř 80 let, je ve velice dobré fyzické kondici a užívá si života, ale přeci jenom musíme počítat s již oslabeným organismem. Je možné použít pro dospělé tutéž vakcínu jako pro děti? Děkuji předem za radu.

reagovat 24.7.2008 15:45 - Fiona

Paní Kinská, včera jsem se radila s dětskou doktorkou ohledně očkování pneumokokem a říkala mi, že pro děti od 5ti let se používá jiná vakcína než pro děti od 2měsíců do 5ti let, takže určitě není stejná, ale pokud jde o starší lidi, tak vám bohužel neporadím, to jsme s dětskou lékařkou neprobírali ;o).Jinak co jsem se s naší dětskou lékařkou bavila, tak toto očkování vřele doporučuje. Jde o to, že prý pneumokok je velmi častý, většinou se usídlí v nose a způsobuje běžná onemocnění. Takže očkováním se dá údajně i snížit nemocnost, což se zejména ve školce bude hodit ;o). Zřídka se také stává, že se přesídlí dejme tomu z toho nosu do mozku a pak způsobuje těžké záněty mozkových plen, které např. mohou zanechat těžké následky v podobě třeba ohluchnutí jak známe z reklamy.

Je škoda, že se u nás neočkuje zdarma jako v jiných zemích. Očkování se docela prodraží, protože jedna dávka stojí cca 2000,- Kč. Pojišťovny hradí jen pokud je indikace od doktora, tj.u rizikových skupin (nedonošené děti, častá onemocnění např. záněty středního ucha apod.). Může se očkovat miminka už od 2 měsíců,kdy se dávají 4 dávky. Od půl roku jsou to jen 3 dávky (druhá cca za 1 měsíc, třetí tuším mezi 1-2 lety)- tj. nachystat si na začátek 4000,- Kč. U zdravých miminek je prý možná lepší až od toho půl roku, ikdyž nemůže nikdo zaručit, že do té doby zrovna jak na potvoru nebude u vašeho dítěte tenhle bacil řádit ve větším rozsahu :o(. Když jsem se ptala na očkování mojí 6,5 leté dcery, tak mi bylo řečeno, že je to nejlepší do těch 5ti let, pro ty starší to údajně nemá už tak velký význam a jsou pro ně dokonce i jiné vakcíny. Dívala jsem se i na příspěvek VZP a ti tento rok přispívají max. 500,- Kč, ale dětem od 1-5 let. Já chci dceru očkovat asi od toho půl roku, takže doufám, že bude pojišťovna přispívat i další rok nebo přesrok, abysme ten příspěvek mohli použít aspoň na tu třetí dávku....Jinak pro maminky s dětmi můžu doporučit internetovou poradnu http://www.porodnice.cz/prehled-poraden , já tam psala dr. Honzíkovi jeden dotaz a odpověď jsem našla již druhý den. On také Prevenar velice doporučuje. Je potřeba se zaregistrovat a pak hlavně vybrat správně lékaře, abyste nepsali třeba gynekologovi ;o).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2008 11:18 - Fiona

Okolo 2000,- za 1 dávkuTady je to pěkně vysvětleno:

http://www.nasemiminko.cz/pneumokok-ockovani-u-rizikovych-skupin-urcitea nebo ještě tady

http://www.novinky.cz/clanek/140403-pneumokok-utoci-nejen-na-deti-ale-i-na-seniory.html

reagovat 28.7.2008 19:10 - H.U.

JÁ SI TEDA MYSLELA ŽE JE TO TAK ŽE SENIORUM SE NIC NEPLATI. TEDA ASPON KAMARÁDKA MÁ MAMINKU V DD A ŘÍKALA ŽE JÍ HO PÍCHLI ZADARMO. JENOM PO NÍ CHTĚLI PODPIS, ŽE S TÍM SOUHLASÍ.

reagovat 29.7.2008 14:17 - Fiona

Pojišťovna to hradí jen v indikovaných případech, takže je třeba, aby to předepsal doktor. Jinak si to lidi musí hradit sami, některé pojišťovny aspoň trošičku přispívají...

reagovat 29.7.2008 14:21 - Lenka Z.

S očkováním na pneumokoka je to tak, že stát hradí očkování lidem co jsou pacienti LDN nebo žijí v domovech důchodců, snaží se tím zabránit vzniku epidemie v zařízeních, kde je vysoká koncentrace lidí s oslabenou imunitou. Jinak článek přímo o pneumokokovi je na webu "ockovaciprukaz.cz" v sekci pneumokok.

reagovat 12.1.2013 14:09 - olda

Dobry den, potrebovala buch...

Markétko,
lékař není bůh a jsou mezi nimi hrozní blbci. Člověk je pro ně kus něčeho a možná i čeká na peníze. Jdi okamžitě k jinému lékaři. Potom bych zvážil ztížnost.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *