plomby

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2003 17:42 - Petr

Dočetl jsem se o škodlivosti amalgámo-
vých plomb.Je dobré si je nechat vyměnit za bílé,?

reagovat 5.6.2003 23:58 - doktorka

Amalgánové plomby obsahují rtuť, která se vždy při kousání uvolňuje do organismu, kde může způsobovat různé potíže - viz. článek Co může v těle způsobovat rtuť?.
Na druhou stranu při vyvrtávaní starých plomb dochází k mnohem masivnějšímu uvolnění rtutě do organismu. Takže s výměnou opatrně a je vhodné plomby měnit postupně s určitými časovými odstupy a zároveň při tom posilovat imunitní systém a snažit se odstraňovat rtuť z těla - viz.Jak dostat rtuť z těla.
Nejlepší by bylo spolupracovat se zubařem či lékařem, který se v dané problematice vyzná.

reagovat 6.6.2003 00:02 - doktorka

Ale pozor - nikdy si nenechte nasadit homeopatickou rtuť - mercurium solubilis pro odstranění anorganické rtuti z těla - může způsobit zatlačení rtuti z mezibuněčného prostoru do nervových buněk (při konstituční homeopatické léčbě jde o něco jiného, tam je použití mercuria možné).

reagovat 28.4.2007 20:11 - Pepa

Problematiku amalgámových výplní jsem konzultoval se svým zubařem. Byl až rozčarován nesmyslností této úvahy. Rtuti je ve výplni jen stopové množství, které nemá na organismus žádný vliv. Doposud neexistuje trvanlivější výplň, než amalgámová (25let). Nahrazování bílými výplněmi je nejen 5x dražší, ale trvanlivost je asi 6 let.

reagovat 29.4.2007 17:53 - Pavla

Ahoj Pepo, zubaře bych se na to vůbec neptala, protože je jasné, že na to bude mít takový názor, stejně jako většina lékařů na alternativní způsoby léčby. Nejde ale jenom o tu rtuť, má to vícero negativ, každopádně po přečtení několika článků na toto téma bych si je už dát nenechala. A pětkrát dražší to určitě není, pár jich mám.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2011 22:30 - karelŠtvrtí (519 let)

já mám klíště na zadku, a to mi vadí. Taky se bojím, aby mi neuškodilo. Nevíte - nezpůsobuje klíště taky demenci?

jinak vím , že na tom nejsem dobře, ..vím to

reagovat 20.1.2012 21:07 - Klára

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti. Nechala jsem si ted´ dělat bílé plomby, mám ale dojem, že je moje paní zubařka pěkně odfušovala. Dvě bílé plomby jsem měla hotové za 10 min. Jak dlouho trvalo (někomu z vás), než vám zubař udělal bílou plombu? Asi záleží na rozsahu kazu, ale stejně bych byla ráda za vaše reakce. díky

reagovat 20.1.2012 21:13 - ...

Ahoj, chtěla bych se vás...

Proč měříš kvalitu plomby dobou jejího zhotovení? S tím to vůbec nijak nesouvisí.

reagovat 25.1.2012 20:04 - Kl.

Ahoj, chtěla bych se vás...

Nejde ani tak o dobu jejího zhotovení, ale o to, že mě pod ní zub normálně bolí, jako bych tak měla stálé kaz.

reagovat 28.4.2013 21:51 - čtenař

Dočetl jsem se o...

Pacientům hrozí velké nebezpečí, pokud projde navrh ministra Hegera zpoplanit amalganove plomby. Zubaři se pak promění v prodavače plomb. Čím více vyvrtají kazů tim si vice vydělaji. Určitě se najde gauner , který bude vrtat i zuby , které se vrtat nemusejí. Prostě pacientovi napluví, že má kazy a ukáže třeba falešný snímek. Z cizího přece krev neteče.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *