Plastika děložního čípku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.10.2001 13:48 - Pavel

Potřeboval bych zjistit, co je to "mozaika" na děložním čípku, poněvadž to má moje přítelkyně. Dokonce snad má jít i na nějakou "plastiku". Mohl by mi někdo vysvětlit, oč se přesně jedná, jak probíhá tento zákrok a zda to nemá nějaké následky? Byl bych moc rád a hlavně klidnější. Předem díky.

reagovat 10.10.2001 11:26 - Petra

Moc o tom nevím,lékaři špatně informují.Zřejmě měla špatné výsledky na cytologii/stěry z čípku/,kde se určuje poškození buněk a tím v dalších letech možnost onemocnění rakovinou.Takže se poškozené buňky odstraní a tím se často zabrání vzniku obávané nemoci.Pokud ještě neměla děti,udělá se asi plastika čípku,aby děloha byla nějak zakončená a nedocházelo k potratům,to se dělá asi při větším rozsahu poškození a odstranění větší části děložního čípku.To je můj názor,nemusí být správný,ale takovou představu o tom mám.Mám také problémy s poškozeným čípkem.

reagovat 20.12.2001 14:11 - Jana

Zajímalo by mě, jestli má někdo (jako já) nějaké problémy po prodělané plastice děložního čípku.

reagovat 21.12.2001 08:28 - Lenka

Ahoj Jano, muzes mi prosim te popsat tento zakrok. Moje gynekolozka mi hrozi, ze jej budu muset podstoupit, ale nic vic o tom nevim. Jak to prosim te probiha, co mi budou vlastne delat, je to bolestive, jak dlouho to trva, je to v narkoze...atd. Prosim, napis mi podrobne oc se jedna, at z toho nemam takovy strach. Predem ti hrozne moc dekuji.

reagovat 21.12.2001 21:12 - Jana

Já jsem sice jiná Jana a jsem již 20let po plastice dělož.čípku.Operace se provádí v narkoze a já osobně jsem neměla žádné problémy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.5.2011 13:16 - Jana

dobrý den, můžete mi...

minulý týden jsem na tomto zákroku byla, druhý den jsem byla propuštěna, záleží, ale na nemocnici jak to má zavedené, někde pouští ještě v den zákroku, jinde až za 3 dny. Nebojte se, opravdu to nic není. Jana

reagovat 4.6.2011 10:19 - Romana

Ahojky, čeká mě plastika děložního čípku, když jsem našla tuhle stránku, byla jsem za ní ráda, dozvěděla jsem se toho dost. Ale ještě bych měla jeden dotaz, zákrok se provádí v plné narkóze? a jak probíhá samotný zákrok, laparoskopicky nebo vaginální cestou? (nevím, jak lépe položt otázku). Díky za odpověď :) R.

reagovat 10.4.2012 18:24 - Veronika

Ahoj holky,dnes mi doktor uznámil, že musim na plastiku čípku. Prý jsme to podchitili včas, ale na operaci musim a budem čekat na výsledky. Prý se to dělá v plné narkóze a je to asi na 3dny v nemocnici. Z vyšetření jsem vyčetla, že mám ložisko těžké dyspazie CIN3. Nevíte o tom některá víc než já? Je mi 28let a chtěla bych mít děti. Věřím, že to bude o.k, ale stejně mám malou duši.
Děkuju a jste hodný, že jsem píšete.
Veronika

reagovat 10.12.2013 17:21 - Verča

Ahoj,já taky byla na plastice čípku,hned jsem šla ten den domů,nic to není nebojte.Jen potom netahat těžké věci ,odpočívat a nenamáhat se.

reagovat 7.1.2016 08:12 - Nikola

Ahoj, mam jít na plastiku děložního cipku. Holky, chci se zeptat jak velký nález jste mely? Já mám 4 mm a neumím si představit jestli je to hodně nebo normálne. Každopádně mam už to střeti stadium SIL. Děkuji za odpověď. Mam z toho sileny strach

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *