Pitný režim

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2001 01:22 - Andrea

Mám starost o maminku, která přestože má rodiče
a ostatní příbuzné nemocné s ledvinami vypije denně 1 - 2 kávy. To je veškerý její příjem tekutin. Po dlouhém přemlouvání jsem ji přesvědčila k návštěvě homeopatičky se se střevní nemocí, bohužel tato paní ji v tom podpořila se slovy " Vaše tělo nejspíš více tekutin nepostrádá ". Pokud by maminka jedla alespoň zeleninu,byla bych maličko v klidu, ale lékaři ji zeleninu přímo zakázali.
Prosím poraďte.

reagovat 5.1.2001 19:54 - klara

Andrejko, mam ten stejny problem s mou maminkou, presneji receno, mela...Maminka taky nedbala na svuj pitny rezim, ktery by mel dodrzovat kazdy.Jeji hlavni prijem tekutin byla taky jenom kava.Dlouho jsem premyslela jak mamku presvedcit o tom jak perfektni je pit vodu-tekutiny...Maminka chtela porad shodit par kil, tak jsem ji poradila, ze cim vice vody vypije, tim vice shodi...Asi je to hloupost, ale zabralo to.Rekla jsem ji, ze voda odbourava tuky, ze na to tedka vedci prisli, ze je to novinka.Mela bych se stydet, ale nestydim, protoze to me mamince pomohlo, neboli ji hlava, jako pred tim, jeji plet je cerstvejsi.Pred tim vypadala takova unavena, a ted-radost pohledet...HODNE STESTI!!!

reagovat 6.1.2001 01:48 - Doktorka

Vaší mamince bych rozhodně doporučila příjem tekutin zvýšit. Ne však kávu, černý čaj, džusy... ale vodu. Příjem tekutin by se však měl zvyšovat pomalu, aby si ledviny postupně zvykly. Na zlepšení jejich činnosti může vaše maminka vyzkoušet urologický čaj nebo bylinný přípravek Renol.

reagovat 25.4.2001 07:05 - Katka

Již několik let se snažím zhubnout,pitný režim u mě opravdu není problém-vypiji 4-5 litrů denně/bylinné čaje,vodu,kávu/.Mám neustále pocit žízně,žádné problémy s ledvinami nemám,jenom mě obtěžuje neustále docházení a vyhledávání WC./hlavně při cestování/.Je to normální?

reagovat 28.5.2001 13:16 - Zuzana

Nejsem si jistá, zda to s pitným režimem nepřeháním. Jsem zvyklá stále popíjet vodu a čaje, denně vypiju tak 5 až 6 litrů. Není to přece jen moc? Může na to mít vliv, že pro zhubnutí užívám chrom, který prý podporuje tvorbu inzulínu?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.11.2010 21:45 - Stefan

Super

reagovat 18.3.2011 18:47 - Soňa

Nejsem si jistá, zda to s...

Ahoj, není to moc dobře pro tělo.. je to pro něj spíše zátěž. Tělo, které dostává větší příjem tekutin, než je kapacita ledvin (2,5 litru na den)tak nevyfiltruje všechnu tekutinu a ta zůstává v těle.. nejhorší jsou na tom asi plíce. Fungují jako houba.. Přebytečnou vodu nasávájí a plíce se pomalu utápějí.. je to vnitřní kolaps utopením. Není dobré pít moc, ale ani málo. 2,5 litru na den, by mělo bohatě stačit.

reagovat 18.3.2011 18:51 - Soňa

Zdravím , já to mám s...

je to lepší se donutit a nějaký ten půl rok vydržet, než si na větší přísun tekutin ledviny zvyknou.. ani bych to v tomto případě nepřeháněla a začla bych právě na jednom litru.. hodně štěstí

reagovat 18.3.2011 19:00 - Helena

Já vypiju asi 4 litry denně. Taky mi to připadalo moc, ale doktor mi řekl, že mám pít co zvládnu. Mám v ledvině šutr..Zkusila jsem čůrat do nádoby-ostatně i v nemocnici to zkoušeli a vyjde ze mně stejné množství odhadem, jako do sebe naleju. Asi si tělo dokáže zvyknout. Naopak, pokud cestuji a piji samozřejmě méně, druhý den vážím až o dvě kila víc a zadržím tedy tekutiny..Nejspíš je každy tak trochu originál a neplatí na všechny stejný metr.

reagovat 18.3.2011 19:02 - Helena

Jen pro jistotu dodávám, že tohle v nemocnici doporučili mně,ale pánovi vedle totéž zakázali ! Měl nějak slabé-nemocné srdce a ti pít najednou nesmějí. Srdíčko to namáhá..Takže pozor.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *