Pitný režim

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2001 01:22 - Andrea

Mám starost o maminku, která přestože má rodiče
a ostatní příbuzné nemocné s ledvinami vypije denně 1 - 2 kávy. To je veškerý její příjem tekutin. Po dlouhém přemlouvání jsem ji přesvědčila k návštěvě homeopatičky se se střevní nemocí, bohužel tato paní ji v tom podpořila se slovy " Vaše tělo nejspíš více tekutin nepostrádá ". Pokud by maminka jedla alespoň zeleninu,byla bych maličko v klidu, ale lékaři ji zeleninu přímo zakázali.
Prosím poraďte.

reagovat 5.1.2001 19:54 - klara

Andrejko, mam ten stejny problem s mou maminkou, presneji receno, mela...Maminka taky nedbala na svuj pitny rezim, ktery by mel dodrzovat kazdy.Jeji hlavni prijem tekutin byla taky jenom kava.Dlouho jsem premyslela jak mamku presvedcit o tom jak perfektni je pit vodu-tekutiny...Maminka chtela porad shodit par kil, tak jsem ji poradila, ze cim vice vody vypije, tim vice shodi...Asi je to hloupost, ale zabralo to.Rekla jsem ji, ze voda odbourava tuky, ze na to tedka vedci prisli, ze je to novinka.Mela bych se stydet, ale nestydim, protoze to me mamince pomohlo, neboli ji hlava, jako pred tim, jeji plet je cerstvejsi.Pred tim vypadala takova unavena, a ted-radost pohledet...HODNE STESTI!!!

reagovat 6.1.2001 01:48 - Doktorka

Vaší mamince bych rozhodně doporučila příjem tekutin zvýšit. Ne však kávu, černý čaj, džusy... ale vodu. Příjem tekutin by se však měl zvyšovat pomalu, aby si ledviny postupně zvykly. Na zlepšení jejich činnosti může vaše maminka vyzkoušet urologický čaj nebo bylinný přípravek Renol.

reagovat 25.4.2001 07:05 - Katka

Již několik let se snažím zhubnout,pitný režim u mě opravdu není problém-vypiji 4-5 litrů denně/bylinné čaje,vodu,kávu/.Mám neustále pocit žízně,žádné problémy s ledvinami nemám,jenom mě obtěžuje neustále docházení a vyhledávání WC./hlavně při cestování/.Je to normální?

reagovat 28.5.2001 13:16 - Zuzana

Nejsem si jistá, zda to s pitným režimem nepřeháním. Jsem zvyklá stále popíjet vodu a čaje, denně vypiju tak 5 až 6 litrů. Není to přece jen moc? Může na to mít vliv, že pro zhubnutí užívám chrom, který prý podporuje tvorbu inzulínu?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.7.2018 13:54 - Alena

Tak teď v tom mám zmatek. Co je tedy správné? Pít? Nepít? A kolik?

reagovat 15.7.2018 21:35 - Petr

Tak teď v tom mám zmatek....

Prostě se během dne pořádně napij. Nemusíš se bát, že by ses utopila, anebo, že budeš "nažbrundaná". Pokud bys to přehnala, neboj, tělo si přebytek vyloučí. Ale rozhodně je lepší vypít o něco víc, než být dehidrovaný. To je dost nebezpečné, hlavcně v tomto parném období.
Takže sečteno a podtrženo - žádné vědecké hypotézy, ale sklenici vody do ruky a pořádně ji do sebe obrátit.

reagovat 15.7.2018 21:38 - Petr

Prostě se během dne...

Oprava: Dehydrovaný. Holt to vedro :-)

reagovat 29.7.2018 01:32 - Měšták

říká, že se pít moc nemá, stačí litr denně, studenty péruj,
e, že mu při přednášce pijou.

reagovat 29.7.2018 08:58 - No

říká, že se pít moc...

Měšťák něco řekl, ale nevím, zda to novináři nezveličili. Nezdá se mi, že by byl až tak arogantní. Jestli se mu nelíbí, že někdo pije z láhve, druhému se nemusí líbit starý, přešitý chlap.
V těchto dnech nosím na výlety 0,5 litrovou lahvičku vody, postupně z ní upíjím a dolévám si ji. Včera jsem vypila ráno půllitr vody, přes den 2 litry vody, ale nestačilo to. Vymočila jsem minimum moči, která byla i nepříjemné cítit. Takže na noc jsem vypila ještě půllitr vody, pak se tělo srovnalo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *