Pití piva zvyšuje riziko rakoviny tlustého střeva - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.11.2005 02:46 - tenton

"Česká republika patří k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny tlustého střeva a konečníku a zároveň má nejvyšší spotřebu piva na jednoho obyvatele na světě," uvedl. - tak to je opravdu dedukce hodná experta.Tenhle článek má informační hodnotu stejnou jako epizoda z Big Brothera

reagovat 1.11.2005 08:58 - Bugs Bunny

Tvůj názor má hodnotu epizody z BB. Důležitý je, co si myslí Coroner.

reagovat 8.11.2005 09:25 - coroner

Já si mohu sice myslet co chci, ale statistiky hovoří celkem jasně.
S panem doktorem Nešporem lze jedině souhlasit.
Za celým problémem ovšem nemusí být pouze jen množství piva se svým obsahem alkoholu a nitrosaminů.
Už samotný chmel, sladový ječmen (cukr), kysličník uhličitý (včetně dodatečného dosycování), v některých pivech kvasnice, nutnost podávat vychlazené na velmi nízkou teplotu - bylo by možno pokračovat - jsou všechno extrémní faktory, které má rakovina ráda.

Výrazně se na problému "pivních" rakovin podílí též kompenzační strava, která obsahuje opačný energetický extrém, než který představuje samotné pivo.
V jídelních lístcích restaurací jsou ty velmi extrémní potraviny uváděny většinou v nabídce jako "chuťovky k pivu". Mají za úkol, abychom na pivo chuť buď dostali, nebo jej vypili co nejvíce.
Ale i ta česká hospodská klasika, kterou může být třeba hovězí guláš se šesti, knedlo-vepřo-zelo, výpečky, moravský vrabec, uzený, smažený sýr s hranolkama atd., jsou teprve ty správné věci pro možný vznik rakoviny tlustého střeva a rekta.
Závěrem k těm pivním negativům snad jen jedna pozitivní věc, že moderní dietologie se shoduje aspoň v názoru, že pivo je zdravější než mléko...

Seznam nezdravého jídla lze nalézt např. na stránkách http://www.sk2.goo.cz/kucharka/index.htm

reagovat 8.11.2005 13:24 - Honza

Já bych ještě dodal, že vliv může mít i to, že je dnes pivo z důvodu prodloužení trvanlivosti i radioaktivně ozařováno, čímž jsou zabity všechny jeho živé složky. Snad drahá značka Bernard toto neprovozuje.

reagovat 15.11.2005 13:37 - Mirek

existují i biopiva - jedno stojí 69 Kc. Ficak!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.9.2018 16:55 - sdfg

Ovšemže, ale jen z toho důvodu, když se to pije jako návykové.

reagovat 19.9.2018 17:03 - sdfg

Vůbec nic nemám proti pití piva po práci s přáteli a zejména nepravidlelně a při zvláštních příležitostech.
Tak se to také dělalo na venkově, alkohol se podával a slavilo se, ale ne každý den byl svátek.
To co se sem dostalo není české pití piva, to co tu bylo za komunismu nebylo české pití piva.
Sedlák věděl, že pivo dobrou službu při práci na hospodářství neudělá a s džbánkem do hospody posílali stařečci vnuky a pak seděli na zápraží a popíjeli pivo se sousedy.
To co se děli za komunismu, že se chlastoalo v pracovní době a na oběd se již přitápělo na večer, kdy se ožralo a druhý den ráno zas,tak to samozřejmě nikde v civilizovaném západním světě nebylo možné.

reagovat 19.9.2018 18:40 - sdfg

Když se to srovná s tím, že někdo půjde do restaurace a tam si dá smažák s hranolky a zapije to cocacolou, tak si troufám tvrdit, že sportovec, který zajde po sportu s přáteli na pivo a pak se doma nají na tom bude zdravotně ráno líp.Samozřejmě pokud to nebude excesivní pití.

reagovat 19.9.2018 18:43 - sdfg

Když se to srovná s tím,...

Takový úředník, který než se vrátí domů, nechá vyvětrat stres z práce s kamarády v pivnici, na tom bude asi také zdravotně lépe, než jeho kolega, který si stres bude přenášet domů a zbytek večer stráví v hádkách s manželkou a braním prášků proti bolesti hlavy.
Pivo plní fukci společenského antidepresiva a pivnice psychologa.ovšem zase záleží jaká pivnice a co za člověka co tam chodí to je, jestli to je ožrala tak udělá líp, když s tím přestane a dělat cokoliv jiného je pro něj lepší.

reagovat 19.9.2018 19:03 - Murphy

Jakýkoliv výzkum prováděný v dostatečném rozsahu bude vždy směřovat k podpoře vaší teorie.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *