píštěl

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.7.2005 14:42 - Božena Soukeníková

Vážený pane doktore.Včera objevi pan doktor u mého syna,že má secernující pištěl.Nikdy jsem o této nemoci neslyšela a tak bych Vás chtěla poprosit o pomoc.Potřebovala bych vědět všechno o této nemoci.Píštěl se nachází u konečníku.Má jít na operaci,ale byla bych ráda,kdyby to šlo i bez ní.Moc Vás prosím o všechny informace kolem této nemoci.Jestli je to napořád nebo se dá operativně opravdu odstranit a je pokoj,nebo jsou v dnešní době i jiné metody na tuto nemoc.Moc mě to vylekalo a mám strach protože nemám žádné informace kolem této nemoci.Mnohokrát děkuji za odpověd.'

reagovat 5.7.2005 17:37 - kostka

Vážená paní,
píštěl v oblasti kolem konečníku vytváří abscesy, kterých je více druhů, zejm. podle umístění. Může to být kterýkoliv z nich. Častý je tzv. Sinus Pilonidalis, který vzniká z uzavřeného chuchvalce chlupů pod kůží (pozůstatek po zárodečných buňkách dvojčete, které se nakonec nevyvinulo) a který se někdy zanítí a vytvoří absces. Po vymačkání hnisu a vydrenování se zdá být problém vyřešen, pod kůží zůstává však opouzřená cysta, která se později opět zanítí a opět absceduje. Řešením je operativní vyjmutí cysty.
Bohužel jste nenapsala více detailů, takže nevím, je-li to také tento případ.'

reagovat 11.7.2005 11:24 - pepa

Mám známého,který se zbavil píštěle i bez operace'

Oliva

reagovat 18.10.2005 15:09 - Petr

A jak se to povedlo se toho zbavit nenapíšeš??
Mě ta operace moc důvěřivosti taky nepřidala.'

reagovat 15.3.2007 18:55 - Ada

Dobrý den, před rokem mi zjistili ult.kolitidu, po půl roce se mi objevila píštěl u konečníku. Je to velmi nepříjemné, operaci nechci podstoupit. Stále jsem v pracovní neschopnosti. Lékaři dokonce mluví o invalidním důchodu. Je mi 43let. Chodíte do práce? nebo vám vystavili invalidní důchod? Píštěl mě velmi omezuje a nevím, zda se mám nechat uschopnit a ,,zkusit jít pracovat. Zhorší se má nemoc?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2015 13:47 - jitka

Já můžu z vlastní...

Fistulografie bolelo vás to??

reagovat 5.2.2015 00:09 - Pepa

V létě se mi vznikl v konečníku zánět nějaké žlázky. Bylo to trochu citlivější, jinak klid. V říjnu se z toho vyvinul absces - zatvrdlé jelítko, které začalo bolet jako čert. Lékař mi ho ambulantně nařízl a vypustil hnis, bolelo to jak čert. Pak asi měsíc čekání na operaci (mohla být dříve, ale nemohl jsem já). Operace v celkové anestézii, protažení elastické ligatury proběhlo celkem v pohodě. Pak jedno dotažení, které sice pod práškama už tak příjemné nebylo. V nemocnici celkem 5 dní, za další 3 dny se ligatura prořízla a odešla se stolicí. Asi další měsíc se to hojilo, ale celkem v pohodě. Nyní prd... jako nová po rekonstrukci. Nikdy v životě jsem nevystrkoval zadek na tolik lidí, ale snad už bude pokoj. Jinak pan doktor byl velmi šikovný a jemu asi taky vděčím za výborný výsledek. Poděkování patří i sestřičkám v nemocnici a v ordinaci, zaslouží si velkou pochvalu.

reagovat 24.4.2015 15:36 - Jana

V létě se mi vznikl v...

Ahoj, prosim jak moc to boli to dotahovani prasky nezabraly? a po jake dobe se da vratit do prace?

reagovat 27.7.2015 10:12 - brembukr

Ahoj, prosim jak moc to boli...

Ahoj, já jsem dotahování ligatury vůbec necítil. Někteří doktoři ligaturu dotahují hodně pevně a často, takže je třeba jen 2x či 3x dotáhnout a vypadne to - v tomto případě to ale prý dost bolí a rychlé hojení není dobré. Já jsem šel na dotažení asi 5x než vypadla a nikdy jsem nic necítil (což sliboval i doktor). Celkově jsem byl velice spokojený s operací i pooperační péči v sanatoriu Sv.Anny. Pan primář je mistr a patří mu velký dík. Mám 3/4 roku po operaci a vše v pořádku, absolutně bez jakýchkoliv obtíží. Už po měsíci od operace jsem mohl do práce (i když mám sedavé zaměstnání). Vůbec mě to neomezovalo. Rozhodně všem doporučuji píštěl řešit a nenechat ji rozrůstat všemi směry. To je pak operace o dost horší.

reagovat 27.7.2015 13:56 - brembukr

Fistulografie bolelo vás...

Fistulografie nebolí vůbec.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *