píštěl

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.7.2005 14:42 - Božena Soukeníková

Vážený pane doktore.Včera objevi pan doktor u mého syna,že má secernující pištěl.Nikdy jsem o této nemoci neslyšela a tak bych Vás chtěla poprosit o pomoc.Potřebovala bych vědět všechno o této nemoci.Píštěl se nachází u konečníku.Má jít na operaci,ale byla bych ráda,kdyby to šlo i bez ní.Moc Vás prosím o všechny informace kolem této nemoci.Jestli je to napořád nebo se dá operativně opravdu odstranit a je pokoj,nebo jsou v dnešní době i jiné metody na tuto nemoc.Moc mě to vylekalo a mám strach protože nemám žádné informace kolem této nemoci.Mnohokrát děkuji za odpověd.'

reagovat 5.7.2005 17:37 - kostka

Vážená paní,
píštěl v oblasti kolem konečníku vytváří abscesy, kterých je více druhů, zejm. podle umístění. Může to být kterýkoliv z nich. Častý je tzv. Sinus Pilonidalis, který vzniká z uzavřeného chuchvalce chlupů pod kůží (pozůstatek po zárodečných buňkách dvojčete, které se nakonec nevyvinulo) a který se někdy zanítí a vytvoří absces. Po vymačkání hnisu a vydrenování se zdá být problém vyřešen, pod kůží zůstává však opouzřená cysta, která se později opět zanítí a opět absceduje. Řešením je operativní vyjmutí cysty.
Bohužel jste nenapsala více detailů, takže nevím, je-li to také tento případ.'

reagovat 11.7.2005 11:24 - pepa

Mám známého,který se zbavil píštěle i bez operace'

reagovat 18.10.2005 15:09 - Petr

A jak se to povedlo se toho zbavit nenapíšeš??
Mě ta operace moc důvěřivosti taky nepřidala.'

reagovat 15.3.2007 18:55 - Ada

Dobrý den, před rokem mi zjistili ult.kolitidu, po půl roce se mi objevila píštěl u konečníku. Je to velmi nepříjemné, operaci nechci podstoupit. Stále jsem v pracovní neschopnosti. Lékaři dokonce mluví o invalidním důchodu. Je mi 43let. Chodíte do práce? nebo vám vystavili invalidní důchod? Píštěl mě velmi omezuje a nevím, zda se mám nechat uschopnit a ,,zkusit jít pracovat. Zhorší se má nemoc?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.7.2014 08:35 - Přemek

Dobrý den, také se podělím o svoji zkušenost. V únoru roku 2013 se mi vytvořila bílá tečka (beďár) na kostrči. Asi 2 měsíce tam byla v klidovém režimu. Strašně to svědilo a hlavně i překáželo, a tak jsem se to snažil vymáčknout s doměnkou, že je to stále uher (beďár). Bohužel jsem to akorát podráždil a začalo to růst strašně rychle až do 1 cm. V červenci 2013 jsem s tím zašel na kožní, tam mě to ještě více podráždili a následně to řezali. Mladá doktorka to vyřezala jen z části a zašila. Bylo to v pohodě, ambulantně bez bolesti. Po 2 týdnech se vytáhly stehy a další den to narůstlo znovu a větší. Při sednutí buďto v autě nebo na židlu to začalo téct. Nijak jsem to neřešil, protože jsem stále naivně doufal, že se to samo nějak vyléčí. V dubnu 2014 jsem s tím šel tentokrát na chirurgii a tam mě hned vzali na příjem a na operaci. Bez bolestně vytáhli celou cystu a já se radoval, že už je po všem. Bohužel opět vytáhli stehy a mě se to tam znovu objevilo a hlavně jízva se nechtěla zahojit. Měl jsem na to dubovou kůru jak ve formě vývaru, tak i gelu. Potom i nějakou mastnou mastičku z kožní, která to měla zacelit. Ovšem nic se nedařilo. V červenci 2014 jsem se dostal opět na chirurgii přes známost a ti mě ihned bez čekání vzali na operaci. Byla trošku horší narkóza, ale vytáhli mi chronickou píštěl 2.5 cm hluboko a 7 cm široko. Nyní ležím doma a od operace trpím jako kůň bolestmi. Nemůžu se skoro ani pohnout. Zjistil jsem, že hlavním důvodem proč toto všechno je, tak zanedbaná péče po operaci. Takže po 3. Operaci, snad už poslední to stále mám zakryté a postříkané dezinfekci. Uvidíme jak to vše dopadne.

reagovat 23.8.2014 17:47 - monika

Mám známého,který se...

Prosim vas chtela bych vas poprosit o pomoc ja taky tripim tim pištělem prosim ozvěte se mi na tel.728381509 dekuji.

reagovat 23.8.2014 17:58 - pacient

Dobrý den, také se...

Píštěl se musí zoperovat pořádně, jinak se to začne dělat znovu. Já sám jsem prodělal 11 operací.

reagovat 6.9.2014 09:42 - kukub

Dobrý den všem.
Jsem 6. den po operaci píštěle.
Ránu mám otevřenou nezašitou (lay open).
Z rány mi nejdříve vytékala krev s tělní tekutinou, nyní již rána nekrvácí ale teče z ní asi hnis...bílá kaše
Moc se bojím komplikací, chodil jsem na převazy každý den od operace a ihned při první stolici mi vylezl hemeroid a ten mi museli prořezávat a vymačkat....takže místo jedné rány mám dvě a vedle sebe....ráno po píštěli mám přesně mezi konečníkem a varlaty....v nemocnici mi rekli at oplachuju oplachuju a sedací koupele atd. ale právě po sedací koupeli to začalo hnisat mi příjde....přes noc vytekl hnis....je víkend a na další převaz jdu v pondělí....bojím se znovu otevírání rány.

reagovat 7.10.2014 23:00 - klára

Je mi 18..Taky tim trpim...narizli maly otvor,nejdriv mi dali drén,druhy den na to koukl jinej doktor ktery dren vyndal a tvrdil ze otvor je maly a ze to muso jeste nariznout.umrtvil mi to ale krve jak z prasete.nehorazna bolest..pak jen mazat braunovidon masti a lecit..po tydnu jsem sla znova na kontrolu opet k jinemu doktorovi,ktery na to jen kouknul,vydezinfikoval a namazal framykoinem.v patek jsem tam byla po tydnu zas.jako vzdy jiny doktor.rekl ze tam mam bordel a ranu zase rozrizl.udelal tam malou dirku a mam mazat framykoinem.zitra jdu na kontrolu a dnes me to hrozne zacalo bolet a vytekal hnis.bojim se co mi stim zase udelaj:/pokazdy jsem vystresovana.jsem na to hrozne nachylna nesnesu bolest.operace me pry ted neceka ze je na to cas..ale ma smysl to takhle trapit?..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Zdravotní potíže > Píštěl

registrace | přihlásit se