pískomil

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2008 20:45 - petul

máte doma tohle zvířátko?

vypadá to, že budete mít brzo přírůstek, tak kdybyste někdo chtěl miminko piště ( byli by k odběru cca v dubnu )'

reagovat 14.3.2008 23:55 - petul

kdo máte zájem o miminko, tak už se narodili, budou k odběru kolem 18. dubna

fotky a info a předběžná rezervace na petruska.k"seznam.cz pište jen vážní zájemci, ne žádní ftipálci!!!!! díky :O)'

reagovat 25.8.2009 17:52 - mils

Prosím o pomoc, mám doma psouna již několik let, dnes jsme zjistili že mu chybí kousek ocásku byli jsme u lékaře a ten nám řekl, že se nám spoun zřejmě poranil, dostali jsme dezinfekci i odčervovací tabletu, psoun si však stále kouše ocásek. Prosím pokud psounům někdo aspoň trochu rozumíte pomozte mi a ozvěte se na mail: Milada.Truhlarska"seznam.cz Lékaři o nich moc nevědí. Děkuji mnohokrát jsem vážně zoufalá :('

reagovat 3.5.2012 20:11 - Monča

Dobrý den. Prosím o radu. Mám doma pískomila.
Mám ho asi 3 dny a vůbec nežere ani nepije.
Jen si vzal za den jedno zrníčko pšenice...
Zkouším mu dávat pít, ale on uteče do domečku. Obávám se že může být nemocný. Prosím o radu....

Monika

reagovat 4.5.2012 08:00 - mončo,

Dobrý den. Prosím o radu....

tohle konzultuj ve zverimexu, nebo kde jsi ho koupila (třeba změna prostředí mu dává zabrat?) a také raději zajdi za veterinářem, ať není pozdě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.4.2015 15:48 - zuza

Poraďte mi prosím. Mám doma tři piskomili. Dvě holky a jednoho kluka. Jedny z nich se narodilo 6 malých a tak jsem ji s nimi dala do jiné klece. Jenže zhruba po týdnu jim všem ukousla hlavu :(. A já nevím jestli ji teď můžu vrátit zpátky k tím dvoum. Bojím se, aby jim nic neudělala. Předem děkuji za odpověď.

reagovat 1.4.2015 16:54 - wenca - důležité rady pro chovatele!

Pískomil by neměl dostávat vodu, protože přijímá vodu z potravy- trávy! To je důležité, stačí mu voda z jakékoliv trávy ze zahrady nebo parku. Nejlepší je např. pleval žabinec, stačí malá hrstička, dále kokoška pastuší tobolka, dobré jsou když je na rostlince květ nebo semeno, jinak žere vše jakoukoliv čerstvou trávu, může být kroužek z mrkve, ždibec brambory, jablko, pozor jen že jablko brzo oxyduje a z černá, včas vyhodit! Pískomil má uzavřený okruh a vylučuje málo moči. V přírodě kde žije neexistuje voda jako taková a tak přijímá vodu pouze z ovzduší, kondenzovanou. Semena v podzemí sami naberou vodu do sebe a to pískomilům stačí k životu. Pítko plné vody pískomila zabije - uchlastá se a dostane ledvinovou koliku!Protože ani moc nepáchne jako jíná zvířátka. Syn přinesl jednou dva pískomily, prodavač mu ,,poradil" a prodal mu pítko, budku a žrádlo - tedy zrní obilí, slunečnice, granule. Prostě prodavač chtěl vydělat a viděl neznalou osobu, tak proč by mu měl dobře radit. Za týden pískomilové uhynuly. Pak jsem zjistil že to bylo z nadbytku vody, pískomilové se uchlastaly, prodavač je kurva převlečená za kamaráda!
Koupili jsme další dva pískomily a k nim už jsme nic nechtěli, prodavač nám nabízel pítko, bud byl neinformovaný anebo chtěl vydělat, polde to byl kokot. Pískomily jsme dali do akvária, zde měly písek,( můžou být i hoblovačky), budka na spaní a pár klacíků s ovocného stromu, na okusování - ubrušují si zuby! Sehnali jsme sami na poli obilné klásky, později i kukuřici! Ta je výborná, protože jsem ji tam hodil celou a pískomilové si z ní okusují podle chuti. K tomu jsem denně dával trávu, nejlépe ten žabinec, protože je křehký, má dost vody, dále i sedmikrásky, z trávníku, cokoliv co není povadlé, ale mohou i seno. Pokud odjedete na tři až pět dní obejdou se bez trávy, vydrží s kukřicí, má také v sobě vodu. Pískomilové si sami nadělají ze zbytků trávy a stébel obilí pelíšek, vše natahají do budky a v noci ucpou otvory. Občas vše větrají, vynesou vše ven a pak to zase tahají zpět. Pochopte že oni potřebují nějakou činnost, prot pracují a pořád hrabou v písku, zahrabují si zrní kukuřici a pak to zase hledají. Vyhodil jsem kolotoč, který tam jednou dal syn, takové hlouposti jsou pro ně na nic, jen vyhazování peněz. Důležité je dávat jim klacíky z jabloně, jasanu, buk, dokonce i dřevené polínko na obrošování zubů. Oba pískomilové se dožily 5 let!! Umřely krátce po sobě. Byly to dva kluci, občas na sobě pohopsaly a ani neměly nikdy samičku. Ve zdraví se dožily vysokého věku, v přírodě se dožívají sotva tří let! Kocour si sedal k akvariu a pozoroval je občas na ně útočil, jen narážel do skla. Když pochopil že na ně nemůže, že je nedostane zklamán anatlučenou hlavou odešel. Pískomilové to vždy oslavovaly ,. pobíháním. Mám dokonce pocit že si dělaly z kocoura prdel! takže to jsou moje zkušenosti a žádný prodavač vám je neřekne, protože sami hovní ví! když budete pískomila brát do ruky, podrbete ho, zvykne si a sám vám vleze do dlaně, nikdy mě nekousl, pouze zkouší zubama kůži, jednou mě jako scvakl kůži ale nebolelo to, neprokousl ji, měli rádi chování a byly vždy zvědavý, očmuchaly si mě. Jsou velice čistotný a nijak nezapáchaly, čistil jsem jim písek jednou za měsíc. Vydržely sami o dovolené , 14 dní byly doma sami a vše v pohodě, dal jsem tam kukuřici asi 15 klásků, brambor, před odjezdem hrst žabince. Mějte na paměti že si dělají zásoby vpísku akdyž pak mají nedostatek , hledají. Jo taky mají rádi jelelíček, sedmikrásky, le pampelišku žraly ale moc jim nešmakovala. Při pochování v ruce dávejte pozor ať vám neupadnou na zen z velké výšky. Zapomněl jsem že jim chutná piškotka, kousek tvrdého chleba, rýže, možností je mnoho. Už nikdy jsme nekupovali žrádlo z verimexu, podle mne to bylo staré vyřazené osivo. Slunečnice vyšeptaná,takže jsem si dělal papáníčko sám! zdravím promiňte mě některé výrazy, ale mám pocit že vystihují lépe situaci!

reagovat 1.4.2015 17:14 - Dodatek od wenci

v zimě když vše leží pod sněhem, tak jsem dával pískomilům lístky ze zelence - chlorohfytum, jistě znáte má to skoro každý doma, na chodbách úřadů, apod.úlomek s listem dobře zakoření, může být jen ve sklenici vody, vyvtáří šlahouny, listek denně pro dva pískomily stačí, můžete v zimě dávat i salát, rajče, jablka, no a mrkev, ta je pro ně nejlepší. Takže už máte rad dost, nyní stačí koupit pískomila a když budete mít štěstí na kluka i holku nestačíte mladé vracet zpátky do zverimexu, ale najděte si slušného prodavače který vám dobře zaplatí!

reagovat 11.7.2017 21:33 - Nothing

Dobrý den. Prosím o radu....

Piskomila nesmis chovat samotneho. Vzdy chovat nejmene po 2. A asi ti uz davno umrel s teskem.

reagovat 14.1.2018 18:55 - Adéla

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli pískomilům vadí zvuky z rádia,které není pouštěné hlasitě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *