písařská křeč

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2003 20:55 - Kokoška Václav

Dlouhodobě mám nemoc nazývanou grafospasmus- písařská křeč. Oficiální medicína nezná způsob léčby. Pokud s tím má někdo zkušenosti, rád si přečtu jeho příspěvek.Díky. Vašek.

reagovat 22.10.2003 17:12 - Ladis

Touto chorobou trpím již velice dlouho. K typickým příznakům potom ještě přibyl psychický blok v situacích, kdy zejména v úředním styku mám něco psát. Někdy se dostávám do stavu, kdy nemohu psát vůbec, hlavně při pohledu dalších osob. Tato choroba mě velice omezuje a ztrpčuje mi významným způsobem život. Nikdy jsem se lékařům nesvěřil. Jediné co bezpečně pomáhá je trochu alkoholu, potom se psaní uklidňuje. Také jsem četl, že lze křeče odstanit opakovanými injekcemi botulotoxinu. Tím lze léčit i ostatní křeče. (údajně)

S pozdravem L. G.

reagovat 24.2.2007 11:03 - Jety

Překvapuje mě použití botulotoxinu. Jde přeci o nebezpečný jed, co se vyskytuje ve zkažených potravinách. Ten se přeci ani nedá sehnat jako lék, nebo se pletu?

reagovat 25.2.2007 09:58 - Eli

Jety, najdi si tady heslo Botulotoxin, i když tam asi půjde spíše o kosmetické zákroky. Používá se opravdu k léčení u stavů, kde je třeba uvolnit stažené svaly, např. stahování víček očních,/nezaměňovat s občasným cukáním kolem oka/, některých dětských obrn, spasmu obličejových svalů a podobně, ovšem v minimálních, přísně odměřených dávkách.

Použití k vyhlazování vrásek prožívá u nás právě veliký boom.

reagovat 17.7.2008 08:22 - Jana

Dobrý den,Váš příspěvek je už hodně starý, přesto se ozývám a ptám se, jak postupuje Vaše choroba? Trpím tím také, chodím přemlouvat doktory, aby mi pomohli, ale bez výsledků, hlavně vidím nezájem a stále se opakující, že se s tím mám smířit. Užívám koloidní minerály, hořčík atd., vyhledala jsem léčitele, zatím bez výsledků.Pokud máte lepší zkušenosti, prosím napište. Díky Jana

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.9.2011 15:03 - ZDENĚK

UŽ TO TRVÁ TŘI ROKY,MĚL JSEM VŠECHNA VYŠETŘENÍ V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC. NEJSOU SCHOPNÍ S TÍM NĚCO UDĚLAT NATOŽ ŘÍCT Z ČEHO TO JE. POSÍLÁJ MĚ DO PRAHY NA TY INĚKCE,ALE TO JE JEN NA CHVÍLI KDYŽ TO DOBŘE JDE.LÉČITEL MĚ UŽ TAKY STÁL DOST AA TAK UŽ MUSÍM JEN DOUFAT ,ŽE TO NĚJAK DOŽIJU. HLAVNĚ PLATMĚ ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ AŤ MOHOU ZASE DOKTORŮM PŘIDAT.

reagovat 7.10.2011 12:56 - Jirka

Bojuju s tím coby muzikant, je to dost zoufalé.
Koukněte sem: (anglicky)
http://en.wikipedia.org/wiki/Focal_dystonia
Podle posledních výzkumů je to prý "zadrátované" v mozku a injekce botoxu jen blokují stahy svalů "nařízené" mozkem. Nějaká naděje existuje, ale podle všeho to chce dlouhodobé cvičení, a těžko soudit, jestli těm úspěšným opravdu pomohlo to cvičení, nebo to přešlo "samo". Znáte to - proti škytavce je milion receptů, a všechny zdánlivě fungují, protože škytavka nakonec vždycky přejde sama od sebe...
http://www.youtube.com/watch?v=GU4IuKSMAkQ

reagovat 11.12.2011 10:29 - emily

grafospasmus... osobnú skúsenosť s tým mám a riadne mi to strpčuje život som v poslednom ročníku na vysokej škole a kolko konfliktov s vyučujúcimi mam za sebou...neviem či doštudujem

reagovat 10.2.2014 18:52 - Andrew

Touto chorobou trpím již...

Cvičte pravidělně s čínskými koulemi čchi-kung.

reagovat 20.11.2015 10:07 - Karel

Dlouhodobě mám nemoc...

Dobrý den,

pomoci může snad japonské Shiatsu. Popsáno v knize Domácí přírodnílékárna.
https://www.dumknihy.cz/domaci-prirodni-lekarna
Také současně použít protizánětlivý lék např. žraločí chrupavku zakoupenou v lékárně.

Karel

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *