PIONÝŘI A PIONÝRKY

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2004 22:12 - milena

Je mi 27 let a chtěla jsem se s vámi podělit o zážitky z dob komunismu úzce zpjaté nošením pionýrských krojů.Já sama na tuto dobu mám vzpomínky spíš nostalgické,protože v té době,kdy jsem byla ještě pionýrkou,tak šla politika mimo mě.Ale vzpomínám,že jsem pionýrský kroj nosila ráda a poměrně často.A co vy,pamětníci,jaké máte zážitky s tímto stejnokrojem?

reagovat 20.10.2004 22:43 - Mirka

Mne je 31. Na pionierske časy nespomínam v dobrom - plno akcií, kde sme boli natlačení proti svojej vôli. Neznášali sme hlavne, keď k nám na amfik prišli tancovať Rusi a nás tam nahnali v pionierskom. Na hlavy nám pražilo slnko a sedeli sme tam aspoň 3 hod.
V 3roč. na ZŠ sme mali za triednu starú dievku, komunistku. Tak do nás hustila ruské pesničky Studentočka atď. Nevedeli sme ešte ani po rusky, a tak nám písala ruské texty slovenským písmom,nie azbukou. Hrozné!!!
A to bola moja mama prekvapená, keď som pod vianočným stromčekom namiesto koledy spustila internacionálu... Veď nič iné sme spievať nevedeli, len ruské piesne a hymnu...
Rovnošatu som neznášala, lebo sme museli nosiť sukne,ktoré nenávidím dodnes.
Vedela by som o komunistických nátlakoch napísať dosť a to som bola dieťa!!!
Hurá, že už nežijeme v komunizme!!!

reagovat 21.10.2004 11:53 - Mravní hlídka

Hurááá a tak žijeme v kapitalismu:

..a naše dětičky místo ruských radostně hltají americké stupidní filmy, které si s těmi sovětskými nezadají, místo Pionýra chodí do Skautu a podobných organizací, kde se to pedofily jen hemží ,jak se neustále dozvídáme z TV a novin.

A všichni radostně budujeme kapitalismus, s USA na věčné časy a nikdy jinak, místo RVHP nás dusí EU, a jako davy rozjásaných idiotů chodíme k volbám, abychom umožnili bezstarostný život politikům a státním úředníkům, pro něž jsme jen lůza z ulice (Pardon: teď se blíží v ČR volby, takže jsme na chvilku ne lůza, ale "milí voliči").

Tak nevím... :-(

reagovat 21.10.2004 12:07 - Luisa

Tak me je 33. Pionyrkou jsem byla, ale co si pamatuju, tak jsem ho mela na sobe jen nekolikrat. Pri slibu, pri nejakem pokladani vencu a pri Puskinove pamatniku. Ja jsem se v nem citila docela blbe, protoze jsem byla desnej hubenour, sukni jsem mela zdedenou po segre, vsechno na me viselo, satek jsem neumela dobre zavazat.... Jsem docela rada, ze moje deti to nemuseji zazivat.

reagovat 21.10.2004 12:09 - Smajlinka

Mravní hlídko, poprvé vůbec s tebou mohu jedině souhlasit... :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2014 00:24 - Fion

Tak jest-li jsi Ing tak...

"Tak jestli seš ten docent, tak budeš makat na dvěstě procént!"

(Miloslav Švandrlík: Černí baroni)

reagovat 6.5.2017 09:57 - negativní pozitiv

Mravní hlídko, poprvé...

nemohu souhlasit z Mravní hlídkou, ve skautu se to pedofily nehemží, jestli se někde něco stane neznamená to že se to děje všude. U pionýrů a na táborech byli také různí nemravové na holčičky nebo hošánky. Jen se to tutlalo. S těmi filmy Usa - rusko to je pravda, ale v amerických filmech je alespoň krásná příroda, občas je i některý film povedený, za to v ruských filmech je vše přikrášlené a stejně stojí za hovno, ruská debilita čouhá s každého herce.

reagovat 7.5.2017 08:37 - Bléé

My jsme malé pionýrky,
ještě máme malé dirky.
Až budeme svazačky,
budem dávat za kačky.
Až budeme ženy míru,
budeme mít velkou díru

reagovat 8.5.2017 09:03 - Sup

Jeden dědek z města Pilsen
pil, ač vůbec neměl žízeň.
Když řekli, že pukne,
zvolal: „To je fuk, ne?“
ten starý břichoun z města Pilsen.

reagovat 8.5.2017 09:11 - Pepa

Jeden dědek v Pasadeně
rád se klaněl každé ženě.
Až jednou na lodi
sklonil se do vody
a skončil naprosto utopeně.

Byl jeden dědeček v Mohuči,
vyzdobil si noc obručí.
Teď v noci stůně
po letní luně,
ten starý lunatik v Mohuči.

Jeden dědek z města Pilsen
pil, ač vůbec neměl žízeň.
Když řekli, že pukne,
zvolal: "To je fuk, ne?"
ten starý břichoun z města Pilsen.

Jedna mladá dáma v Nizze
měla nos až po střevíce.
Najala si babičku
jako stálou nosičku
nejdelšího nosu v NizzeTento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/edward-lear/velka-kniha-nesmyslu.html#ixzz4gT8R9hC2
Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *