Pilulka provoní prdy mátou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2004 19:39 - Z Lidovek

http://lidovky.centrum.cz/zajimavosti/clanek.phtml?id=301661

ALENÇON, 20. října 2004 | 13:44 Francouz Christian Poincheval se rozhodl, že vyřeší problém s "produkty" zažívacích obtíží v lidském těle. S pomocí jedné laboratoře vynalezl pilulku, jež vzduch, který z lidského organismu uniká, provoní mátou a estragonem.
"Před šesti lety jsme byli s přáteli ve Švýcarsku a moc dobře jsme se najedli," říká s úsměvem Poincheval. Dostavily se však následky pozření chutných krmí. "Téměř jsme se dusili a ani našim sousedům u stolu to nebylo příliš příjemné. Bylo tedy zapotřebí něco udělat. Zvuku, který při nadýmání vzniká, se lze ještě ubránit, ale se smradem nejde dělat nic," vysvětluje.

Poincheval, který vždy bere život z té lepší stránky, pracoval měsíce na tom, aby vyvinul "pilulku na větry", která by umožnila lidskému tělu vydávat poněkud příjemnější pachy než bývá v těchto případech obvyklé. "Měl jsem nápady, ale nejsem kořenář a ani laborant. Musel jsem se tedy spojit s odborníky," uvedl Poincheval, který kontaktoval několik laboratoří. Pochopení nalezl u francouzské laboratoře Floralpina.

Tabletky jsou vyrobeny z esenciálních olejů, jejichž složení pochopitelně zůstává tajemstvím. Díky nim vznikají plyny vonící mátou a estragonem. Zatím se přípravek testuje. "Testy jsou ale velmi povzbudivé," tvrdí vynálezce. Aby byla pilulka patřičně účinná, je třeba ji pozřít vždy před jídlem a po něm, a to jak v poledne, tak večer. Účinky se prý projeví po týdnu užívání. "Pilulka na větry" Christiana Poinchevala a laboratoře Floralpina má být ve Francii v prodeji do konce roku. Krabička s 60 tabletkami bude stát pět nebo šest eur.

reagovat 21.10.2004 20:24 - dědek

Nemám rád mátu.

reagovat 21.10.2004 21:31 - Standa Gross

Objednávám celej vagon pro Škromacha.

reagovat 22.10.2004 07:31 - Jana

Kdyby se lidi nepřepávali jako čuňata, tak by měli v pořádku zažívání, neprděli by a nesmrděli. Nebyly by pak třeba ani žádné zázračné pilulky. Ale všechno je byznys a výrobci si pak můžou skvěle namastit kapsy, protože farmacie a gastronomie a taky kosmetika plná chemie to je to co lidi nejvíc zajímá. Tak jen se přežírejte, prďte a voňte mátou hlupáci.

reagovat 22.10.2004 10:18 - Katka

Jana se nám tady nějak rozvášnila. Ono to prdění podle mě závisí i na jiných aspektech než je zdravá strava. Třeba střevní mikroflóra. Tu sice zdravou stravou ovlivníš, ale podle mě ne dostatečně na to, abys přestala úplně prdět. Pak jsou na to ještě různé prášky (nemyslím ty mátové), ale jestli to stojí za to... Cpát se chemií.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.2.2016 20:59 - Sofušík

Kdyby byly prdy jídlo tak je...

Nic nejim protoze jsem hubena kunda

reagovat 11.2.2016 21:01 - Doktor MuDr.Předkožkovičovič

Nic nejim protoze jsem hubena...

Ale jsou veganské.

reagovat 11.2.2016 21:40 - Evženie Gertrudivna Hibžida

Dají se prdy hulit ? Předem...

Pane Snoop Dogu,
Jistě, že se hulit dají!
Zde přikládám návod na ty nejlepší prdové jointy.
1. Nejprve sníme dvě tlusté děti, aby naše prdy měly grády.
2. Rituálně obětujeme dva jednorožce a z jejich kopyt uděláme klíčenku pro manžela-arabského alfasamce.
3. Jakmile si uprdneme, zapálíme prd rituální pochodní, kterou jsme použili při oběti.
4. Výbuch nás odnese velice daleko, možná rozhodí ručku sem, nožku tam, přesto stihneme výpary vtáhnout hluboko do plic.
5. Zadržujeme dech, jak nejvíce to půjde a užíváme si každou chvilku této neuvěřitelné slasti.
6. Omluvíme se matce za to, ze jsme zase byli vzhůru po večerníčku, avšak tento bod je volitelný, jelikož po explozi matka už většinou není (a to ani Vy, takže tento bod se většinou nesplňuje).
Doufám, že jsem pomohla a pevně věřím, že Vás zajede autobus.

reagovat 10.10.2017 20:31 - Linger

Kdyby se lidi nepřepávali...

Já osobně jsem jídlo přestala jíst tak často a ve velkých dávkách a můžu vás ujistit , že můj problém s plynatostí nijak nezmírnil .

reagovat 11.10.2017 07:09 - Všehulič

Dají se prdy hulit ? Předem...

Strašně blbě se balej, ale výsledek stojí zato.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *