Pilonidální sinus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.8.2011 12:48 - Tereza Rákosníková

Dobrý den, zdravím vás všechny, kteří máte stejné trápení jako já, jeho název je pilonidální sinus. Poprvé se mi to objevilo v srpnu 2008 a doteď to nemám zahojené, byla jsem na 4 operacích - 2008, 2x v roce 2009 a teď naposledy v červnu 2011, bohužel to zase vypadá na další reoperaci, takže už jsem z toho nešťastná...doktoři reagují slovy: "Nojo, lidem se to vrací, to je normální." Mně to normální nepřijde, mně se to ještě nevrátilo, spíš to ještě neodešlo. Myslím si, že mít 3 roky otevřenou ránu není běžná věc...prosím o nějaké zkušenosti, které se sinem máte, každá rada je dobrá. Předem velice děkuju

reagovat 9.11.2011 22:21 - petr86

Dobrý den, mám opakovaně sinus pilonidalis od kostrče až po konečník a čeká mě již druhá operace. Bylo mi řečeno, že se jedná o velmi těžce léčitelnou nemoc a že se s tím budu nejspíše potýkat celý život. Zdá se mi, že doktoři nedělají maximum pro to, aby mi pomohli a že existuje nějaké řešení. Naposledy jsem strávil v nemocnici 10 dní po operaci a to bylo vše. Nyní bych ale vyžadoval důkladnější vyšetření a pooperační péči. Např. vyšetření kontrastní látkou pro zjištění rozsahu atd. Taky mě napadlo, když jsou příčinou zarůstající chloupky, jestli bych měl nárok od zdravotní pojišťovny na laserové odstranění chloupků. Jaké jsou možnosti při léčení této nemoci a co mi doporučíte? Nechci se nechat odbýt, abych musel za rok znovu na operaci. Přijde mi hloupé, abych si musel veškeré informace zjišťovat na internetu a radit doktorům, jak mě léčit. Jelikož je to docela vzácná nemoc (20 lidí ze 100 000), přijde mi, že si doktoři moc neví rady. Obávám se, že mám píštěl i v konečníku, ale doktoři mi žádné vyšetření nechtějí udělat. Dost mi to otravuje život, mám sedavé zaměstnání. Mám strach jezdit na kole a provozovat jiné sporty. Díky s pozdravem Petr 25let.

reagovat 13.11.2011 12:34 - Standa

Už jsem to tu někde psal, ale raději to zopáknu celé:

Pilonidální cystu jsem měl v 17 letech. Byl jsem tehdy na odborné praxi v Rakousku. Zajel jsem tedy do nejbližší nemocnice, kde mě bez milosti hospitalizovali. Ještě týž den jsem šel na operaci (v celkové anestezii), kde mi cystu vyřízli.
Místo zákroku nechali volné, nic nešili. V nemocnici jsem zůstal týden, přičemž mi každý den ránu dvakrát čistili. Jak se mi vrtali v živém mase, to byla neskutečná bolest, ale vždycky jen na 2 x 10 minut denně. Jinak úplně v pohodě.
Po týdnu jsem šel domů. Lékaři mi předepsali sedací heřmánkové koupele a každý den čištění na chirurgické ambulanci. Neschopenku jsem měl ještě 14 dnů, ale poté jsem již nastoupil do práce. Pouze jsem si každé ráno odskočil k lékařce na vyčištění, a to až do úplného zajizvení rány
Od té doby mám pokoj (když tohle píšu, klepu to na dřevo), a to i při sedavém zaměstnání překladatele.
Polovičatá řešení nedoporučuji. Samozřejmě záleží na věku, ale já (34) se raději prospím dvě hoďky na sále, s tím že budu mít klid a že si s největší pravděpodobností nebudu muset lámat hlavu s recidivami.

reagovat 6.12.2011 21:48 - Radek

Ahoj, já jsem pět týdnů po operaci a ránu mám pořád zčásti otevřenou. Pomalu už mi začínají "vyhrožovat" reoperací a já vážně uvažuji o tom, že už bych na tento zákrok znovu nešel - to snad raději absces třikrát do roka... :-/
Dám dobrou radu všem, kdo na tento zákrok teprve půjdou - bez ohledu na to, co vám budou lékaři tvrdit o "obvyklé délce" léčby (okolo tří týdnů) zařiďte si předem co nejlepší pojištění, protože pokud máte sedavé zaměstnání jako já, tak se vaše neschopnost protáhne nejméně na dva měsíce!
Jinak Terezo, kde vám to dělali? Jedna reoperace budiž - to se může stát, ale tři? To je dobytčátna! Standovi jeho bezproblémový a rychlý průběh závidím. Skoro bych řekl, že se na něm podepsala kvalitní a pravidelná péče... S Petrem mi nezbývá než plně souhlasit - většina lékařů nemá o této diagnóze jasnou představu - berou to většinou pouze jako kožní záležitost, což ovšem velmi často není.

reagovat 11.1.2012 12:53 - Jirka

Ahoj, já jsem byl na operaci v Jičíně, kde mi to vyřízli a ležel jsem tam týden, poté jsem byl skoro 2měsíce na neschopence, také mám sedavou práci. V září jsem podstoupil vyříznutí a před koncem roku se mi znovu píštěl udělala, teď nevím, co s tím a zákrok se mi znovu podstupovat nechce, jelikož ten čas, který jsem strávil na neschopence doma byl dost dlouhý. Má někdo nějakou radu?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.1.2017 21:37 - Fandem

Zdravím, asi před 3 měsíci se mi taky objevil, v nemocnici mi ho vyřízli ale pořád tam mám takovou splasklou bulku, ve které nic není, jen to jen kůže zkrátka pozůstatek. Ale nelíbí se mi to tam a navíc je to poslední dobou celkem otravné, máte s tím zkušenosti ? Co mám dělat ? Zajít za kožní nebo za plastickým chirurgem ?

reagovat 27.1.2017 21:46 - michaela

Tiež som bola odhodlaná,...

muj syn ma bouli ktera se mu zvetsuje,loni mu to vyrizly a ma pistel.myslite ,ze olej pomuze i na tu bouli?

reagovat 26.7.2017 10:30 - Standa

chcem touto cestou dať jednu...

Prosím jaká je ta rada ?

reagovat 29.8.2017 13:59 - Robo82

Tiež som bola odhodlaná,...

Ahoj Dada, ten ricínový olej si si ktorý dávala, na stránke bádateľ.sk sú tri druhy... Vďaka za info

reagovat 31.8.2017 14:19 - Jano

Ahojte,
Tak prispejem sem aj ja s mojím prípadom... Prvý krát sa u mňa objavil SP v roku 2003, absolvoval som operáciu, zhruba 5 rokov bol kľud, no v roku 2008 začali opäť problémy, znova operácia. Minulý rok 2016 mi rana začala občas mokvať, čo sa časom stupňovalo až tak, že som musel opäť navštíviť chirurga, ktorý sa mi to snažil vyliečiť ambulatne, no nedarilo sa. Naplánoval mi ďalšiu operáciu, ktorú som podstúpil v auguste 2017. Teraz mám týždeň po operácii, trocha sa mi to zhoršilo, takže sa mi v rane hroamdil nejaký sekrét, tak si to musím každý deň preväzovať. Dúfam, že sa to už zahojí a bude kľud.
Pre tých, ktorí zvažujú operáciu, odporúčam navštíviť doktora p. Sedláka na Kramároch, je to chirurg, ktorý má s SP skúsenosti a lieči to metódou elastická ligatúra - dnes ľutujem, že som nešiel za ním miesto nechať sa operovať.
Držím všetkým palce, ktorí bojujú s touto nepríjemnou chorobou. Keby niečo, píšte na "utajeni650@gmail.com"

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *